Grup de suport pt.slabire 5 kg.(9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Luna, nu tin o dieta anume.Doar m-am disciplinat din punct de vedere al numarului de mese, a cantitatilor, a alimentelor ( fara piine, dulce mai putin, grasimi de asemenea )si ma misc mai mult.

Am mai combinat asta cu prima etapa South Beach si in prima luna cu Elixir din fructe de soc ( am inceput pe 01 februarie).

Oricum pina la Paste am fost mai stricta si am mers cu o medie de 1 kg/sapt, acum am mai renuntat la reguli si merg cam cu 0.500 kg/sapt, dar cred ca de luni voi mai accelera putin pentru ca plec la mare in iunie.

Mult succes tuturor!

ina C

Foarte mult mi-a ajutat si concursul de la "Nou stil de viata"

Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Super Ina, sti ca ideal e 1 kg/saptamana. Asa ca esti in grafic sa slabesti si sa nu te ingrasi. Spor la kg in minus.

Eu in zilele libere nu am slabit dar nici nu am pus nimic pe mine. Maine ma urc din nou pe cantar. Sper sa fi ajuns sub 62 kg.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Ina,asa e cel mai sanatos si mai putin stresant,mai mult incet=sigur
elly-me,de slabit se poate-sunt n retete si cure de slabit,depinde de tine cat efort doresti sa depui.
Un prim pas poate fi sa intri la noi in grup,sa renunti la dulciuri,grasimi si tot ce stii ca ingrasa in general,iar dupa ce slabesti putin iti vine chef pentru ceva serios.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Buna dimineata fetelor!
De azi revin si eu pe baricade....si sper la un nou premiu pentru luna mai. Vine vara si as vrea sa ajung la kg mele dinainte de sarcina. In vechile haine de vara nu incap inca iar altele noi ma doare inima sa imi iau pe masurile de acum, asa ca trebuie sa fac ceva cu kg ramase cat de repede.
In iunie as vrea sa merg la mare (in Turcia) cu micutul si daca mie nu imi place cum arat mi-e rusine sa ma dezbrac. Out of topic...micutul meu va avea 10 luni pe atunci si ma tot intreb daca e in regula sa merg cu el asa de departe. Si nu ma refer la drum, ca drumul va fi mult mai scurt decat pana la litoralul romanesc...dar stiu si eu ce ar putea aparea? Poate e cineva care sa-mi impartaseasca din experienta ei . (Mancare ma gandeam sa pun oricum borcanase desi ma gandesc ca lucruri simple cum ar fi fructe, carne de pui, legume fierte as gasi si acolo ..dar pentru siguranta prefer sa am si rezervele mele. Apa plata pentru preparat lapticul...ma gandesc ca gasesc eu vreo marca care sa fie ok si acolo. Nu? Ma gandeam de asemenea sa intreb medicul inainte de a pleca cam ce ar putea aparea si cam ce medicamente as avea nevoie..). Stiu ca e out of topic, sper ca nu am suparat pe nimeni dar ma gandeam ca si aici la acest subiect or fi ceva mamici ce vor sa scape de kg acumulate in sarcina...si in masura sa imi dea sfaturi si in aceasta privinta.
Va pup si va urez cat mai multe kg pierdute. Cine intra in competitie cu mine? (...ca ambitioasa cum sunt, as fi mai motivata sa stiu ca ma "lupt" cu cineva pentru primul loc in luna mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Luna 75
O sa incerc sa-mi fac un regim in functie de kcal si sa renunt la dulciuri.
O sa incerc si ceva gimnastica.

Sa inteleg ca voi nu ati urmat un regim anume?

Sper sa ma tin de program sa sa nu ma premiati cu


Maine dimineata ma cantaresc si raportez exact cate kg am - sper sa fie 68 si nu 69

Voi cand va cantariti? zilnic? saptamanal?




Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cantarul de azi arata 61,4 kg .
Maine ma duc la nunta si nu stiu ce voi face cu dieta. Meniul meu de maine nicidecum nu seamana cu cel de la nunta .

elly, eu de obicei ma cantaresc lunea si vinerea.

Chiara, dar tu cam cate kg ai dat jos intr-o luna? Sa vad daca ma pot pune cu tine . Eu imediat ajung la kg propuse dar cand voi ajunge acolo poate imi voi schimba targetul .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Moniland in primul rind distractie frumoasa pt.maine la nunta.Ce poti face e sa incerci sa nu maninci nimica pina la nunta in timpul zile si acolo asa cite putin din fiecare si poate elimini painea ,la sarmale mai mult varza ,trebuie sa fie si o salata ceva pe acolo ....pur si simplu incerci tu sa mainci ceea ce crezi tu e mai usor in calorii si acuma nu e foc acuma sa stii daca intr-o zi nu dai nimica .Important e sa nu abuzezi si sa iei ceva in plus.
Eu iti doresc incaodata distractie la maxim!

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc, Fabya. Asa o sa fac. Sarmale la noi nu se da. La aperitiv aleg ceva sunca cu rosii, apoi urmeaza o ciorba sper sa fie de perisoare ca o am in meniul meu, apoi o friptura cu cartofi pe care nu o sa-i mananc si salata. Iar la sfarsit un gratar cu salata. Cred ca o sa ma descurc. Va zic duminica ce am reusit, dai mai ales o sa vad luni la cantar.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Luna gata am rezolvat-o cu kg...asa ca poti sa-mi scoti porcusorul!
M-am apucat si eu ieri de dieta ca nu se mai poate...Ma abtin de la dulciuri cat pot si mi-am inlocuit 3 in 1 cu ceai verde
Acum am 64 de kg iar cu dieta asta se spune ca slabesc 3 kg pe luna. Sper sa o tin cam 3 luni si sa ajung o vampa...asta daca nu vine barza intre timp! Am reusit sa fac si 4 ore de aerobic tae bo din cele 9 pe care le am pana in 22 mai de facut. Eu sunt multumita! In iulie merg in Grecia si in functie de cum arat decid daca imi achizitionez costum din 2 piese...Asa ca trebuie sa muncesc serios!

Felicitari castigatoarei! Sper sa iti fur premiul cat de curand! Va pup pe toate si va doresc tarie de caracter si alegeri sanatoase in ceea ce priveste meniul!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Moniland nu stiu sa iti spun cat am slabit intr-o luna, dar eu imi propusesem macar 8 kg minus pentru luna mai..... ce zici? (bine...inafara de faptul ca nu e sanatos, etc. ) :)

Mergi la inceput