il veti vota pe Basescu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Eu sunt de acord cu Cocutica.
De data asta nu voi mai fi de partea lui Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Da...care sunt urmatorii pe lista, in sondaje? Becali si Vadim! Sau Geoana...pe cine altcineva mai stiti, de valoare?! Vai de noi sa ajungem sa alegem intre unul dintre cei 2. Atunci sa ne reamintim de ce nu era Basescu bun.

Nu-l iubesc pe Basescu dar decat sa fiu nevoita sa aleg intre Vadim, Becali si Geoana...voi ce parere aveti?

Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Hai ca mi-am mai adus aminte de ceva, ca tot il vad acum pe Basescu la televizor in piata.
Voi stiti ca in septembrie 2007 se PRESCRIE dosarul "flota" in care este inculpat Traian Basescu?! Deci interesul lui e sa fie inca presedinte, mai ales la acea data, pentru a beneficia de imunitate parlamentara. Eu cred ca si acesta este un motiv pentru care nu si-a dat demisia asa cum a promis...om de cuvant...
Eu am aflat aceasta informatie de curand si s-a mai adaugat un minus pentru Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetamaria spune:

am citit parerile voastre
am o parere f buna despre d-nul Basescu asa cum spune cineva este cel mai bun presedinte de pina acun CAPABIL
prefacut nu mi se pare deloc
daca Basescu este prefacut ,Tariceanu cum este atunci,despre dosarul flota si altele despre care mai este acuzat ,oricum nu stim noi toate substraturile care sunt si la urma urmei care nu este patat toti au facut cite ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetamaria spune:

aaa............ am uitat
despre parlament sunt de acoed SA SE SUSPENDE PARLAMENTUL DOM'LE cred ca ar trebui sa intre Basescu daca iese mai tare in iei nu-i lasa el asaVOTATI-L PE BASESCU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by Tonia Antonia

Hai ca mi-am mai adus aminte de ceva, ca tot il vad acum pe Basescu la televizor in piata.
Voi stiti ca in septembrie 2007 se PRESCRIE dosarul "flota" in care este inculpat Traian Basescu?! Deci interesul lui e sa fie inca presedinte, mai ales la acea data, pentru a beneficia de imunitate parlamentara. Eu cred ca si acesta este un motiv pentru care nu si-a dat demisia asa cum a promis...om de cuvant...
Eu am aflat aceasta informatie de curand si s-a mai adaugat un minus pentru Basescu.



Daca ar fi fost asa, de mult si-ar fi plecat capul in fata parlamentului ca sa nu-l suspende si sa-si pastreze functia. Ei au fost dispusi la negocieri, Basescu nu. Pana una-alta nici nu a stat la discutii cu ei.
Asta cu om de cuvant e chiar hilara,o aud mai peste tot. Intentia lui a fost initial sa-si dea demisia pentru a se organiza alegeri - insemna campanii electorale, in care putea folosi ceva dovezi. Intrucat dupa anuntarea demisiei a fost clar ca urmeaza o schimbare de lege in acest sens, si-a retras-o. Ce-i asa greu de priceput?
O fi el cum o fi, insa nu e chiar fraier. Macar cu asta sa fim de acord. Si sa intelegem ca in spatele fiecarei actiuni si vorbe sta un interes politic - atat la Basescu, cat si la parlamentari.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Pro Basescu.
La actuala "protipendada" politica nu vad cine ar putea fi mai nimerit, s-au enumerat deja cateva nume G, V, B...doamne fereste!!!


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, foto 2

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pro Basescu, evident.
Chestia cu "nu e om de onoare" ma lasa rece. Unu la mana in politica nu exista onoare, asta poate sa vada oricine. Doi la mana, bine ca au ceilalti politicieni onoare, nu? Mama lor.. Nu mai spun nimic, ca iar ma enervez si ma doare capul.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Si eu , si eu PRO BASESCU!!!Geaona, Vadim Brcali

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

PRO BASESCU!
PRO SUSPENDARE PARLAMENT!

+9

Mergi la inceput