FIV 116

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

liniana stiu ca in cazurile normale CM vine la 48-72 ore dupa intreruperea tratamentului! Eu zic ca e bine!

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

POZE CU TITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, voi ce stiti de puregon sau gonal f, nu se mai compenseaza decat cu ordine stricte date de sus de la Minister?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Kora: multumim pentru acest nou capitol! Speram sa fie norocos... Poate ma treci si pe mine pe lista aceea...
Aldolina: am inteles bine?! Vii pe 30 aprilie la Giulesti la echo? La ce medic? POate ne vedem pe vestitele culoare si mai stam de vorba.
Pupici la toata lumea... si cum spunea mama cand eram mica: orice shut in fund e un pas inainte... Sper sa fi avut dreptate...


Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna, dragelor!
Am primit al doilea raspuns de la doctorul cu care voi face FIV. M-am mai linistit acum, referitor la ingrijorarea mea privind cresterea FSH zice "Valorile hormonale sint in regula, nu va faceti probleme pt. ca variabilitatile de FSH sint in limitele normale.". Iar despre laparoscopie zice "o laparascopie nu este sub nici o forma necesara". Mai imi scrie apoi sa fac si restul de analize (eu si sotul) si ca imi trimite retetele pentru medicamente. Deci gata, deja am planul facut pentru toamna asta. Sunt asa bucuroasa, speranta mi-a revenit ca prin minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

avalon

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

POZE CU TITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

MOana, valorile sotului sunt : TSH 11.9 val norm0.44-3.45, FT4 0.7 val norm 0.8-2.0, PRL 63.8 val norm 1.8-13.7 asai ce frumpase is?
Flori, din cite stiu prima zi de CM este cind ai singe efectiv, petele maronii nu se pun, dar poti sa iti intrebi medicul
Marrina, eu cu tiroida nu am Doamne-s multam nici o problem anici din urma analizelor nici din ecograf de parti moi nu rezulta probleme, dar prolactina mi-e marita dar cum ama mai scris cred ca ii pe baza de stres, uite chiar azi am rezultatul si e un pic marita doar , ceea ce eu zic ca nu ii mult fata de cum aveam eu pian acuma, dar uite ca la sotu nu il putem normaliza. cEi drept tiroida cred ca o mosteneste de la mamasa. Ce sa facem asta e , tratament tratament si iar tratament.
Danuskuta, analiza de singe in z10 iti arata de sunt ochisori sau ba, eu tin pumnii sa fie pozitiv

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Kora, multumim pentru noul capitol.Iti doresc sa fie cel mai norocos ptr tine.
Fetelor, sunteti extraordinare, multumesc pentru suport. Eu maine merg la echo si analize hormonale, asa ca maine voi veni cu vesti! Va urez o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Madlen, frumoasa productie de ovocite, bafta in continuare!
Kora, bafta duminica sau luni cand vei face punctia!
Ana_p, mult noroc si tie!
Pussi, frumosi mai sunt bebeii tai, inimioarele lor bat la unison! Sarcina usoara!
Danuskuta, bine ai venit printre noi si te asteptam cu un test super-pozitiv!
Melutzica, sa stai cuminte si sa-i lasi pe ai tai sa te rasfete cat vor, acum esti mamica, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

hop si eu...azi parca m-am simtit un piculet mai bine,dar starile inca persista,plus acum am si o frumusete de durere de cap...dar cu o punga de gheata pe cap,pusc doi iepuri dintr-o data...ma mai racoresc si eu putin...
maine dimineata fac estradiolul,iar maine seara am echo sa vedem cum ma prezint...apoi trimit rezultatele prin fax la clinica,sau poate vom lua legatura direct prin telefon cu medicul din Atena...
dragele mele va multumesc din suflet pentru urari si pt galerie
Pussi ai o frumusete de burtica si comorile ce se cuibaresc acolo sint ca doua perlute pretioase...sa-ti creasca frumos perlutele si sa va imbogateasca cit mai frumos viata
am sa va scriu maine seara ce am facut,pina atunci va pup cu mult drag pe toate...si celor care pasesc in acelasi ritm de dans fiv cu mine,va doresc mult,mult succes...si un rezultat, ca un dans de disco
multi pupici si gravidutelor si gravidutelor in devenire

****zouzounaki de viitor zouzounaki mic si scump****
"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Buna fetelor,
Doamne, vorba lu CRIS Aurel , abia reusesc sa va citesc. Si cu timpul meu putin, de raspuns, nu mai vorbesc...
MELUTICA, mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul despre ET... si ma gandesc ca poate ajug si eu...
ZOUZOUNAKI multumesc de incurajari si eu am slabit cam 2kg cand am inceput inhibarea
LILIFI, toate gandurile bune si eu m-am gandit cat de bine ne prinde Forumul!
ALDOLINE,, iti tin pumnii si tie
ANTOSIT, aceeasi stare am avut-o si eu pe timpul inhibarii cu Diphe. si inca ma mai simt ciudat. DARIELA are dreptate .. sunt o uituca!....
GALUSCUTA , multumesc DD sa te ajute si pe tine
KORA ce bine ca ai pus tu intrebari despre punctie... am luat si eu aminte.
Sper sa ne vedem burticoase!
PUSSI, vreau si eu ca tine...bebei iubitori si lipiciosi de mami...ma inscriu pe lista de asteptare la sticla.Multumesc de incurajari, imi place poza cu cele 2 inimioare.
MONILAND eu am cumparat Puregonul, necompensat, cu 197 lei fiola de la Help net, cu comanda inainte.
Dar am aflat ca cineva l-a cumparat compensat, chiar marti, pe baza unui program special tot al Help net-ului, cica valabil pt o luna. Nu stiu amanunte, daca aflu va tin la curent.
Sa va povestesc cum stau lucrurile cu mine:
Ieri Z10 de stimulare si ultima: 6 foliculi pe OS de: 17.80mm, 15.95mm, 14.47mm, 12.20mm, 6.16mm, 6.14mm. Si 5 foliculi pe OD de:17.56mm, 12.61mm, 11.79mm, 8.87mm, 7.23mm. Endometru de 7.64mm. rezultat E@ di Z8 - 346. Dr parea multumita, maine, vineri 20.04. - la eco+E2, din nou. Tot maine decide cand va fi punctia.(luni sau marti).
Dar.. aflu azi cu stupoare ca am Ureaplasma poz. M-am dus intr-o doara sa repet analiza. Nu va spun cum sunt... Am vb cu dr. care a zis sa nu intru in panica, mai am timp pana la ET sa iau antibiotic. Sa nu ma stresez, sa ma gandesc la foliculi sa creasca, sa fie bine, sa pot trece mai departe.Da' ce pot. M-am luat de-al meu , sa-mi vars nervii
Ata e . Trebuie multe emotii dom'le, altfel nu simti ca traiesti.
Va pup fetelor, va scriu cand mai am vesti si mai ales timp. Mi se inchid ochii de somn...

Cellu

Mergi la inceput