FIV 115

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Marrina, sigur o sa ma las ca doar la fiv-ul trecut nu am pus tigara in gura inainte cu o luna,deja primesc amenintari de la sot"dc nu te lasi odata nu mai facem nici un FIV",despre slabit nu stiu ce sa-ti zic ca eu nu am tinut in viata mea o cura de slabire sau ceva de genul.
Pussi esti criminala cu PM,merci mult
Korra

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Madalina-lasa tzigara ca vin la tine cu
Marrina-multzam fain si sper sa fie cu ochisori la toata gashca din FIV anul asta sa ramana capitolul asta fara clienti .Eu dupa 2 FIV-uri am facut o celulita de toata frumusetea pe burta si pe picioare desi nu sunt nici macar plinutza,am 53 kg la 1,60 ...nici eu nu stiu ce sa ma fac cu ea ....da' am zis ca daca ramannu-mi pasa nici sa ajung la 100 kg ...
Melutzica - stai la caldurica cu puiutii !


galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, e organismul vostru si sunt banii vostri. Nu mai zic de psihic si de timp. Fiti mai pretentioase! Cereti si luati mai mult decat vi se ofera. Iar reusita depinde de NOROC.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Madalina28 - Progesteronul mi-a fost adus din Ungaria, cu reteta data de medicul de familie. Persoana care a mers sa-l cumpere vorbea foarte bine ungureste. Cei de la clinica au pus stampila si o semnatura pe reteta probabil ca sa nu mai poata fi folosita. Nu am primit inca prospectul de la tine, poate ai timp mai tarziu
Marrina - Sper ca problema cu petele sa se rezolve cat mai repede. Nu ai facut deloc inseminari inainte de primul FIV?
KoraPop - Sigur ajungi la ET si in maxim 2 ore ar trebui sa-ti spuna embriologul ce a realizaat in laborator. Bafta multa!
Anyko - Pe mina m-a lasat cca o ora ca am fost printre ultimele paciente dar daca venea Fraila mai devreme vedea ea tipete mai ceva ca ale ei...
Galuscuta - Pe noi ne-a luat tot timpul la trei pazeste sa avem vezica "pe jumatate golita". De stat pe burta n-am auzit dar daca asa e pe acolo o fi vreo treaba. Sa te intorci cu vesti bune!

Eu mi-am facut programare pentru 27.04. Atunci o sa vad ce parere are despre nereusita si folosirea progesteronului la FIV 2
la toate fetele

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Madalina - Scuze, tocmai l-am primit!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Madalina - E bine si vineri. Bafta maine!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Madalina 28 si eu am fiolele de progesteron din Ungaria,dar prospect nu am....tu unde le tii?Sper ca nu e o problema ca le tin la frigider.
Dariela

Fetelor despre vezica plina,golita,sau pe jumatate golita s-a tot scris astazi...asta sa fie cea mai mare problema si in rest nici una pt noi toate ,nu?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Kora draga, ma bucur sa aud ca foliculii tai sunt mai multi si cresc, sa fie cu noroc si sa creasca cat mai multi pana la punctie si sa reusesti!
Eu m-am hotarat sa fac in Germania fivul, in toamna intru in focuri, am deja emotii cand ma gandesc. Am inceput corespondenta cu dr. de la clinica, am primit un raspuns incurajator de la el, se face transfer embrionar cu blastocist si assisted hatching, diagnosticul de preimplantare al embrionilor fiind insa interzis prin lege in Germania... Doctorul fiind de origine romana ne intelegem perfect pana acum . Am primit si confirmarea ca pot face tratamentul si monitorizarea in tara, mergem acolo numai pt punctie si ET. Un 'concediu' din care sper sa ma intorc gravida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Avalon - apoi sa fie cu norok si sa veniti in 3 sau 4 inapoi din concediu

galuscuta - in asteptare galuscutzei si mai mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Kora eu le tin in dulap,scrie pe ele ca treb tinute sub 25 de grade la mine sunt cam 18-20,cred ca este bine.Cele care le am din Ungaria nu au prospect dar cele din Italia au pot timite prin mail prospectul scanat dar vineri pt ca scanerul este la serviciu si nu ajung decat vineri acolo
Galuscuta merit omare mare.

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput