ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-10

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Lucialu, imi pare rau pentru testul tau negativ, insa nu cred ca ai motive de ingrijorare in legatura cu o eventuala extrauterina. Chiar daca ar fi fost, Doamne fereste, testul s-ar fi pozitivat. Asa ca stai linistita ca nu ai motive de ingrijorare! Chiar T spune ca un test indica prezenta unei sarcini, nu si pozitionarea ei.

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Zeno iti multumesc pentru promptitudinea suportului!Stiu si eu ca trebuia sa se pozitiveze, dar ma doare si tot mi-e frica.Incerc sa fiu cuminte si asteptam sa vina uratii.Sper sa fie doar o intarziere inexplicabila si atat.Am crezut ca te weekendesti, ca e liniste pe aici.Sa fi cuminte, sa-ti treaca beleaua fara probleme!Lasa harniciile, ca tu le ai cu astea.


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Zenobia i-mi pare rau pentru celebra z1
Lucialu incerc iubita sa ma odihnesc mai mult, dar nu prea am cand, in general daca dorm 5 ore, ma declar fericita! Doar sambata si duminica mai recuperez si eu, cand apuc sa dorm vreo 6,7 ore.
Boo bineinteles ca va primesc iubita!
lilianaFi sper ca esti mai bine iubita!

...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

fetele , iertare ca n-am mai intrat, zile de birou indescriptibile si o binemeritata fuga de we pana la campulung
Zeno, imi pare rau pt ziua 1. poate ar trebui sa vb cu medicul sa vezi ce-ti recomanda. parca ai alta liniste sufleteasca atunci cand urmezi o parere avizata.
Luciarelax. si eu stiu ca o extrauterina apare pe test la fel ca o sarcina normala. durerea e cel mai probabil de la uratii care se apropie dar pana nu vin, exista si speranta unei sarcini, testele nu sunt 100% sigure
Asa cum am anuntat si pe pagina la tutunaru, eu nu mai pot veni pe data de 26, dar am o motivatie f buna, prietena mea cea mai buna si cea mai draga pleaca pt totdeauna sa se marite prin tari straine
pe 26 am reusit sa adun toata lumea direct afectata de eveniment sa organizam o petrecere de burlacitze surpriza
daca totusi data nu se modifica, ca inteleg ca pana acum e 26, ioana o sa-ti fac eu o vizita intr-una din seri, am niste intrebari sa-ti pun
altfel, eu astept cu interes ziua injectiei nr 2 cu diphereline, sa vad si eu cu ce am de-a face(bufeuri, nervi, alea alea)...ma bate un gand, nu aruncati cu roshii in mine, ca daca mi-o fi foarte rau, sa nu mai fac si a treia injectie...o fi grav? repet, nu dati...
pup toate fetili mele dragi: lilianafi, boo, gabitzu,alexia,ana-alexia, flori, geo, everybody

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

inca ceva, am probleme cu PM-ul in sensul ca nu-l mai pot accesa. aveti ideee ce se intampla? e general valabil sau e numai la mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Buna!
Ce fac fetele? Se odihnesc? Eu mi-am facut azi spanac si a fost. Mi-am bagat o punga si in congelator sa am pentru data viitoare. Va invit si pe voi la o portie virtuala de spanac!
Ioana, te rog din suflet, spune-mi si mie unde e restaurantul tau, nu trebuie sa-mi spui cum se numeste, ca sa nu se considere ca e reclama, macar spune-mi adresa. Ma gandesc ca poate ajung si eu pe 26 la intalnire. La ce ora e?
Please!!!
Pe mine au inceput sa ma doara sanii, dar pe mine ma dor mereu inainte e ciclu, asa ca nu e relevant. Astept alte simptome. Intre timp cumnatica mea a inceput sa dezvole o brtica marisoara, la 5 luni. Miercuri aflam daca vom avea o nepotica sau un nepotel.
Spuneti-mi si mie, daca stiti, cam cat ar trebui sa fie faza luteala? La mine e cam de 14 zile. O fi bine???
Lucialu, Zeno, imi pare rau pentru testul negativ, dar nu va lasati!!! Incercarea moarte n-are!
Va pup si wee placut in continuare, cat mai este.

Va pup pe toate!

fori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

'Neata fetelor poftiti la ceai .
Ioana sambata am fost pe la restaurant cu sotul. A fost super bine. Mancarea foarte buna . Mai venim, promit. Am vrut sa intreb de tine dar, m-am gandit gandit mai bine si am renuntat, nu stiu de ce...
Lucialu si Zenobia si maine este o zi. Aveti incredere si se va intampla.
Liliana abia vineri incep cu injectoarele. Am terminat AC-urile si astept marea invazie acum.
Boo, Adelamaria, Geo, Jubita, Ana-Alexia, Alexela, Flori, Ralu va pup pe toate si va urez o saptamana minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Buna dimineata si de la mine !!! Ce zi frumoasa ... Eu sunt foarte bine dispusa azi, mai putin o durere in partea stanga, sub coaste. Nu stiu de la ce e, dar zici ca am un pepene acolo. Sper sa-mi treaca ca ma doare de aseara

Eu sunt in z 15, adica aseara am . E prima luna cand incercam cu adevarat, cine stie cum o sa fie

Ioana vin si eu la tine cu prima ocazie, poate vin si Gabita si Adelamaria si Ralu .. si ne vedem cu toatele.

Gabita, Lucia, Zeno, Ralu, Liliana la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

neata fetelor, ce mai faceti?
nu v-am mai scris de mult dar am fost cam ocupata in ultimele saptamani, cu toate acestea sa stiti ca v-am urmarit aproape in fiecare zi, promit ca o sa va ajung din urma...
ioana si liliana, imi pare rau pentru ca trebuie sa treceti prin momente atat de grele, cred ca daca suntem suficient de tari, pana la urma o sa ne putem realiza visul
eu...nici nu mai stiu incotro s-o apuc...vineri am fost la consultatie la dl. doctor T si dupa ce a studiat cu atentie biletul de externare, mi-a zis ca am facut degeaba operatia pentru ca doctorita nu mi-a curatat implanturile de endometrioza (cel putin asa reiese din bilet). nu a constat decat diagnosticul si in afara de curatarea chisturilor de pe ovare, drilling ovarian si substanta de contrast prin trompe, nu mi-a facut. am simtit ca innebunesc. solutia ar fi o noua operatie. iar tratamentul pe care il fac cu zoladex, in situatia data, este apa de ploaie.
am senzatia ca tot chinul si timpul pierdut au fost degeaba.
acum stau in cumpana si nu stiu incotro s-o apuc...
va pup si sper ca o sa aud vesti mai bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

Lucialu, imi pare rau pentru rezultatul negativ, mai ateapta putin si daca nu vin rusii, incearca un test de sange?
Zeno, poate luna viitoare nu va mai exista nici o ziua I

Mergi la inceput