Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

jadi, ce interesant! eu stau prost si cu calciul si cu magneziul, dar nu am carcei deloc!

Aylin, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Aylin deci se confirma teoria mea .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

jadi, da!!!!

am si eu nevoie de un sfatulet de la voi! eu la 12 plec, asa ca daca stiti careva, sa-mi ziceti! eu maine dimineata ma duc la med de fam (un necunoscut pentru mine si eu pentru el, deoarece la policlinica de care apartin, toti medicii de familie sunt ai mei. nu am unul singur). ce vreau eu sa ii cer e sa imi dea retetea compensata pentru elevit si no spa si azi ma gandeam ca as lua si o saptamana concediu medical. dar avand in vedere ca nu il cunosc, tare imi e ca nu o sa rezolv nimic.
cele care ati mai luat CM de la med de fam...pe ce baza da? ca cer eu? pe ochi frumosi? ca ii zic ca ma doare alea alea? dar elevit si no spa compensat tot pe ochi frumosi imi da?

saru'mana pentru raspunsuri in avans. sper totusi ca macar ceva ceva sa rezolv maine.

Aylin, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

aylin_tarcan mie nicicum nu vrea sa-mi dea compensat elevitul, zice ca numai pentru gravidele cu venituri mici.
Dar la CM, daca i-am spus ca ma simt obosita imediat m-a intrebat daca vreau CM. Poti sa-i spui ca ai la servici in birou pe cineva bolnav contagios si ti-e frica sa nu iei si tu...SI eventual du-i o atentie, o cafea si se rezolva...

Poza 23 saptamani
Mioara 28+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mioara, misto ideea cu bolnavul de la serviciu!!!

Aylin, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

aylin no-spa nu se da compensat,dar am inteles ca s-au modificat listele de compensate acum 2 sapt ,poate e pe lista.elevitul trebuie sa ti-l dea gratuit.cu concediul e cu scartzz pt ca nu e o problema acuta,dar poti discuta cu el,sau sa-i duci rezultatul de la ultima eco,conform careia ai colul cu tendinta sa se scurteze.nu o fi atat de batut in cap sa nu-ti dea o saptamana de concediu.plus ca ai in antecedente sarcina pierduta.scuze nu am vrut sa-ti aduc aminte...

alina 25+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

alina, stai linistita! nu ma afecteaza cu nimic!

macar sa imi dea elevitul ala gratuit! cu CM, o sa incerc sa il vrajesc. si ii zic ca iau no spa zilnic, ca am program redus (adica motiv pentru odihna), ca ma doare colo sa....vad eu ce ii mai zic. numai sa imi dea cateva zile acolo...ca nu cer mult. daca ma duc la tutu, ala imi da 3 saptamani direct (cu internare de forma). si eu nu vreau atat.

Aylin, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Neata pe la pranz,

Noi in week end nu putem intra pe forum ..... pb de conexiune, dial up...... asa ca am avut ceva de recuperat.
Si eu am aceeasi problema ca multe mamici de baietei .... nu stim ce nume sa-i punem, daca era fetita era mai usor.
Bb sta foarte bine la capitolul plimbat ..... ca doarme cre "iepureste", cum ma misc eu se agita si el ......... e normalllllllllll????????

Mai intri putinmai tarziu ca am niste ghimpi prin coasta 9sefii).

pupici

20 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Mioara - eu nu stiu de unde tot scot unii medici de familie tot feluri de lucruri , dar .... Cum adica nu-ti da elevitul compensat ??? Pai ea de unde stie ce salar ai ??? si in fond ce o intereseaza .... ( nu de alta dar ma infurii de fiecare data cand vad astfel de lucruri ) , iar cand platesti fondul de sanatate nu cumva iti ia mai putin ca ai salar mai mare ??? ... Mie imi da medicul ginecolog (adica asistenta lui scrie reteta compensata ) si pe bune nu i-am dus nici macar adeverinta precum platesc la stat ceea ce trebuie . Sa am doar eu norocul asta chior ??? Haideti fetelor ca va iau pe toate la noi la Timisoara . Ce ziceti , veniti ???

la toate

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

fetili, eu va pupici pe toate si pe gandaceii din burtici, ca ma pregatesc de plecare. ici

Aylin, 22+

Mergi la inceput