Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

Doamne dar cat ati mai scris!incerc sa-mi aduc aminte de ce am mai citit in urma...
lorina si brazuca multa sanatate,dati bataie cu homeopate,la mine a tinut.
daca mai vorbiti de mancare va bat la.....salivez dee cand m-am apucat de citit.cu sigurantza maine imi fac ciuperci....
si pt ca sunt intr-o dispozitie naspa rau,cosmeticiana mea care e gravidutza e in spital saraca cu hemoragie,cealalta prietena a mea e cu colul scurtat si capul de la bb apasa tare zona,asa ca m-au luat "panicile" azi.am zacut in pat fara chef...
dar am o veste buna vineri imi vine perna!ce m-a deranjat e ca nu au stat bine la capitolul culori de husa,acum vad eu ca vine....

alina 25+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Seara buna !
Paticut bine ai venit sarcina suaoara si totul va fi bine! Fii alaturi de noi, si te vom sprijini cu tot ce putem. Eu cand am o problema, aioci vin si vorbesc cu fetele, si bune si rele, inclusiv barfe despre socrosenii.
Am niste arsuri cumplite, ieri seara am stat in fund pana la 1 si ceva noaptea, iar la 2 eram iar in fund suspinand si cu lacrimi in ochi de la ce arsuri aveam.


Jeni23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Olgutta chiar sunt pe bune preturile pe care ti le-am zis. Cand am fost astazi sa cumpar patutul am vorbit chiar cu patronul si el mi-a zis ca pe site este diferenta de 100 de ron la modelul respectiv. Sincer nu m-a interesat sa mai inteb de ce. Eu eram cam ofuscata pt ca primisem de la el la achizitionarea caruciorului un card cu reducere 10% pt. urmatorul produs, iar astazi mi-a zis ca nu imi poate face acea reducere pt. ca se aplica doar la preturile de pe site nu si la cele de en-gross.
Pentru mine a fost chiar simplu sa le cumpar de acolo pt. ca lucrez in zona. Daca te hotarasti sa cumperi de la ei merg eu cu tine.
Acum am alta problema. Am venit cu patutul acasa si nu reusesc de nici o culoare sa-l montez. Sunt plina de nervi.

Andreea saptamana 28 Radu Stefan
pregatiri nunta...
nunta noastra 2 iulie 2005
burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

jeni si eu la fel cu aceleasi arsuri! Eu azi noapte am si varsat de la atatea arsuri! Mie mi-a dat doctorul sa iau ranitidina si are super efect, aseara insa nu mai aveam in casa!

AndraSapt25 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Uitasem sa-mi schimb saptamana. Am intrat in 29.
Vineri ma duc si eu la eco ca nu l-am mai vazut pe bebe de la 20 de saptamani.

Andreea saptamana 29 Radu Stefan
pregatiri nunta...
nunta noastra 2 iulie 2005
burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Fetele, voua vi se intareste burtica? Mie in special seara. Se face ca un bolovan, iar buricul iese in afara. Si mi-e foarte greu sa adorm (cu bolovanul anexat) Am incercat sa vad daca se intampla doar in zilele in care fac mai multa treaba, dar cum acestea sunt mereu...nu mi-am dat seama. Singura data cand nu a fost asa tare a fost la munte, dupa o plimbare care m-a cam extenuat, dar care s-a dovedit a fi fff buna.

Si inca un of: nimeni nu ma crede cand spun ca obosesc. (nimeni, adica sotul, mama) Ca cica ce...obosesc acum la 6 luni?! Ca la prima sarcina am mers la serviciu pana la 8 luni si nu ma plangeam si acum...E drept ca nu ma exploateaza, dar as vrea sa ma dragaleasca, sa ma guguleasca, sa ma...

Oana 25+ si Stefan-Vladimir 4ani+

poze



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:




Lorinna multumesc de aprecieri si de sfaturi, am sa incerc maine sa schimb adresa la semnatura. Zi-mi si mie te rog unde pun denumirea pozelor adica cum aveti voi"poze carmen", spre exemplu.Ca maine am program de incercari...

Anto si de la mine. Ai dreptate, cauza e nobila si sa stii ca nu e chiar foarte rau cu regim, doar "fara gust" O sa rezist io cumva, ca e musai.

Luna, s-a facut. Deci o sa vina fii-ta si pe la mine, si o sa o recunosc sigur dupa nas. Acu sa vedem si nasu' lu fii-miu ca cica ar fi semn pentru marimea din "pantaloni", si sa nu ma laud degeaba...

Multumim de retete fetelor cucuiete si gospodine. Si eu am mancat ciupercutze la gratar azi, fara pic de sare sau alte adaosuri.Au mers, acu de foame...

Jadi ti-am zis ca sunt antitalent la PC?? Habar n-am din harta unde e restaunrantu'. Imi explici si mie cam ca la "babe" cum ajung acolo, da' cu masina?! Saru'mana.

Paticut bine ai revenit!! Suntem de aceeasi varstasi eu fac 33 in august. Si nu te stresa, ca asa cum ziceau fetele si mai in urma,suntem multe si poate din cauza asta ti-au mai fost ignorate din mesaje, si apoi si moderarea..Scrie si ai sa vezi apoi raspunsuri...Nu vezi cum se striga dupa Simo, care dadea cafelutza in fiecare dimineata??


Va pupic si mai vorbim maine,
Carmen24+ si Stefi3 ani

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Pupici la toate burticile!!

Andreea c , ai putea sa imi spui si mie unde in Niro este magazinul cu produse Babycare? Multumesc frumos...

Ioana 75, ce eco ai facut tu la Iosup? 3D sau 2D? Ai specificat de care vrei sau cum? Ca si eu ma duc tot la el , dar la Policlinica Polisano si costa 330 RON!! Ma gandeam ca poate e diferenta de bani de la tipul de ecografie... ca daca e sa fie 3D, care am inteles ca e doar impresie artistica, nu mai vreau!! Acum as vrea sa vad doar daca bebe e bine , se incadreaza in masuratori , etc..... Sau pana la urma o fi cum ai zis mai devreme ca la Fortis e cabinetul lui si atunci e de inteles.....



greierash 27+

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Si eu am arsuri, bleah. Am baut un pic de apa sa-mi treaca si m-am inecat .

Ghinetz, in general burtica se intareste de la contractii, dar asta inseamna max un minut/contractie. Daca la tine dureaza mai mult, atunci nu-s contractii dar e bine sa vorbesti cu dr despre asta.
E normal sa obosesti mai repede acum, ai si un copil mic in plus fata de prima sarcina. Da militaria jos din pod si cere-ti drepturile de graviduta de la familie: suplimente la alint si dragaleli, extra timp pt odihna.

Alina, multa sanatate prietenelor tale si tie iti urez o zi plina de soare si buna-dispozitie.

Pup fetele, somn usor,

Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor! Fac repede si ma intorc sa citesc din urma! O data lasa omul calculatorul inchis si cand se intoarce... 15 pagini noi scrise! De mult n-ati mai fost asa ! Dar asta e bine, inseamna ca avem energie si chef si ne simtim bine!

Ce-am facut eu ieri? Nimic! M-am intors de pe o parte pe alta si nu mi-am gasit nicicum locul , aveam impresia ca ma sufoc, nu puteam sa mananc mai multe de cateva inghitituri, fiindca imediat simteam ca-s plina (si mi-era o foame de-mi vemea sa rod urechile sotului! ) etc. Cred ca burtica mea a intrat intr-o epoca noua, parca a "explodat" peste noapte si asta explica circul de mai sus. Plus ca bebe a fost ieri foooooarte lenes, a dat cateva suturi asa, intr-o doara, si atata comunicare am avut cu el!

Azi trebuie neaparat sa-mi schimb programul, ca asa nu mai merge!! Gata, ma duc sa vad ce-ati facut voi ieri si ce v-a dat chef de vorba! si la toata lumea, ca sa aveti o zi faina de tot!

Lia S25

Mergi la inceput