Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by andreea c

Buna fetelor!
Eu am ramas in urma cu cititul, dar vreau sa-i zic ceva Olguttei. Tocmai mi-am achizitionat astazi patut de la Babycare. modelul FA MT. Eu am luat asa: patut 180 ron, lenjerie pat 110 ron, husa ploaie (pt. carut) 30 ron si saltea 85 ron. toate le-am luat de la magazinul lor din NIRO. Daca vrei sa-ti dau mai multe amanute ...cu cea mai mare placere. Am vazut ca pe site patutul e mai scump cu 100 ron, la restul nu stiu.


Andreea, auzisem si io ca-n Niro/Dragonul Rosu sunt preturi mult mai mici, da parca totusi nu-mi vine sa cred ca poate fi o diferenta de 100 ron... ma gandesc acu (fara suparare!!) ca poate nu e un babycare original...altfel, cum de pe propriul site ajung sa fie preturile mai mari?! sau, mai degraba, sa fie vorba oare de faptul ca asigura livrarea moka?? si d-aia sa fie diferenta asta?? ai ca m-ai bagat in ceata, nu'sh ce sa mai cred...cu atat mai mult cu cat salteaua e la acelasi pret, 85 ron.
oricum, mercic mult de pont! poate ajung si io p-acolo (desi mi-e al naibii de peste mana) sapt. asta...
sa stapaniti sanatosi proaspetele achizitii!!!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">26+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

am uitat sa va spun ca si eu m-am innoit cu mobila de bucatarie .. am in sfarsit bucatarie dupa apropae 2 ani de fara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

larry, daca ti se pare cel mai bun model, eu iti dau ok-ul sa-l achizitionezi. Singura problema este legata de momentul in care ajunge, intre 29 apr- 7 mai voi fi plecata de acasa la munte. Deci cel mai bine ar fi oricand dupa 7 mai. Si inca ceva, te rog mult, daca are instructiuni tradu-mi si mie in cateva cuvinte, chiar daca asta inseamna sa desfaci pachetul. Garantat eu nu voi intelege nimic fara ajutor. Cand ai "obectul", iti scriu adresa pe PM si imi spui cum procedam cu trimisul tuturor banilor ca sa-ti acopere tie toate costurile. Multumesc din inima!

AndraSapt25 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Sa stiti ca si eu azi am schimbat saptamana, asta apropos ca se vorbea mai devreme de asta!

AndraSapt25 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Anto - multumesc foarte mult pentru urari.

Si mie mi-e dor de Simo - de abia astept s-o vedem din nou printre noi.

Am uitat sa completez putin datele mele - in sensul ca voi naste la Sp. Municipal cu Dna Dr. Popa Mirela.

Apropo de Eco - sa stiti ca se face foarte usor cu 150 ron ecografie la Medlife la Minunat Dna Dr. Chitescu Rodica cu o programare telefonica. este o Dr. super atenta si foarte minutioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si pe mine ma iau gandurile cand vad cat de repede trece timpul. Duminica e ziua cand schimbam saptamana si parca abia astept sa mai "cresc" cu una :-). Cu toate astea, raman tot mai putine saptamani ptr "pregatiri" .. Parca ieri erau greturile din primul trimestru :-) si acum il vad pe bb la eco cum isi suge degetul :-)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si oricum taticul e cel mai stresat :-) ma innebuneste de pe acuma cu bagajul ptr spital :-). Degeaba ii spun eu ca mai avem suficient timp (suntem abia saptamana 23). Deja a inceput sa sune cunostinte care au nascut de curand si sa isi faca tot felul de liste :-). E asa de dragut :-) si e tare happy ca o sa fie tatic :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Luna, am nascut normal, fara anestezie, cam in 4 ore, epiziotomie naspa, tot tacamul. Am povestit pe larg atunci cand discutam toate despre asta. Ziceam eu atunci ca ideal (pt mine care sunt chicken) ar fi cezariana cu anestezie totala, dar pe deoparte refacerea dupa nu e tocmai parfum si aici oricum nu sa face la cerere. Mi-e frica si de anestezia in coloana, mi-e frica de tot, uneori mi-e frica sa nu mor in timpul nasterii. Dar bb trebuie sa iasa intr-un fel sau altul, important e sa fie ea sanatoasa ca noi ne refacem dupa aceea.

Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Ma intorc sa ma vait umpik. Am arsuri f mari pe piept, tusesc, imi curge nasul si as dormi toata ziua. Am trecut iar pe No-spa si Scobutil ca burtik deja ma doare la un nivel greu de suportat. Colul e inchis dar mai scurt si trebuie sa stau deci cat mai mult in pat.

25+ Denisa Maria

poze cu noi + poze cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Acum am terminat munca pe ziua de azi, am tras tare ca sa termin saptamana asta si m-am incadrat in ceea ce imi planificasem. In schimb am o ceata pe ochi de am citit 7 pagini ca la slalom asa ca nu dau nici un raspuns punctual.

S-a rezolvat rezervarea la Etiquette, joi 19 aprilie la ora 17.30, invitatia de intalnire este deschisa pentru toata lumea! In principiu am fi 12 desi nu toate fetele au confirmat, practic o sa vedem joi. Rezervarea pe pe numele de Popescu, usor de retinut. www.sapteseri.ro/index.php?page=map&ln=3&city=1#map" target="_blank">Aici aveti si o harta daca nu stiti cum sa ajungeti, pe emailul comun e si telefonul meu, pentru cine vrea informatii utile ma poate suna!

O tai acasa sa nu mai pot, chiar sunt franta!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput