Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

[quote]Originally posted by paticut

Fetelor sa ma iertati ca scriu atat de rar. am intrat apropae zilnic sa va salut dar o fac oar in gandul meu. nu stiu de ce dar nu am avut o primire prea calduroasa la inceputuri si cred ca de atunci mi se trage....

Buna burticutze,

Peticut ... fiind la inceput primele 10 mesaje ale tale sunt moderate si apar pe site dupa un anumit timp ... nu stiu exact cat dar cred ca alte burticutze iti pot spune mai multe. Asa ca scrie 10 mesaje repede ..... povesteste-ne de tine, da-ne cateva date si o sa vezi ca totul e ok. Asa am patit si eu si la fel credeam. Bine ai venit, sarcina usoara si un bb frumos.

Am vazut ca s-a vorbit mai devreme de ciuperci .... eu zik sa nu mai gatiti si le luam de-a gata de la Etiquette .... au niste cipercute acolo ...iami iamy.

Pupi

20 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Aloooo, v-au apucat retetele?! Pai unii sunt la scarbici si nu au timp de gateli!

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin



Buna din nou,

Subscriu si eu la capitolul scarbiciu ..pana la 6. Dar poate se indura fetele de noi si ne trimit si noua prin curierat.

Pofta buna!!!

20 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

E incredibil, ati scris 4 pagini in ultimele ore.

Am papat intre timp, multumesc fetelor care mi-au urat pofta mare. Iar apoi m-a luat durerea de cap, uite asa, cand nu-i una e cealalata.

Joujou, si eu fac ciupercile aproape cum ti-a zis Andra, dar ii spun "tocanita de ciuperci".

Andra, deci la tochitura nu pui bulion sau rosii, ramane asa numai cu sosul "natur"?

Ioana, as manca non-stop si complet aiuristic daca m-ar lasa stomacul, am niste pofte mama-mama. Asa ca daca nu ai probleme profita si papa tot ce ai chef.

Peticut, bine ai venit in gasca, scrie-ne mai des.

Joujou, Oaana, spor la confectionarea "amantului", sunteti foarte harnicutze, asteptam poze cu produsul finit.

Carmena, imi pare rau ca trebuie sa tii regim, dar fi optimista, e pt o cauza buna . Ai o burtica f frumoasa.



Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

aha am inteles...

gata iata si o reteta simpla de ciuperci la cuptor care nu va dau arsuri (mie cel putin nu mi-au dat

se pune putina sare intr-o tava la cuptor, se aseaza palariile de Champignon cu fata in jos se pune putin unt in fiecare palarie si se dau la cuptor pentru vreo 25-30 minute. cand sunt aproape gata radeti putin cascaval deasupra si le mai tineti inca vreo 2-3 minute...

sunt o minunatie...

va pup paticut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

mai multe despre mine.. e cam plictisitor dar o sa fiu scurta.. am 33 ani impliniti cu doar o luna in urma, m-am maritat de tinerica - dar nu-mi pare rau.. adica pe la 20 ani. nu am vrut mult timp copii dar a avut si o sarcina extrauterina care m-a cam speriat.

am fost plecata anul trecut in Noiembrie 4 zile la Roma de ziua sotului meu (asta ca sa-i fac in ciuda soacrei mele (sic!) - aviz pentru Brazuca - si de Sf. Nicolae - am aflat minunea.. acum sunt in al noulea cer si ma rog zilnic ca totul sa fie OK.

alti pupici...

paticut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

joi avem ECO morfofetala si de abia astept sa aflu amanunte...

fetelor dati-mi si mie va rog un sfat pentru "nervi la picioare" - nu pot adormi noaptea decat cu masaj...

va sarut
paticut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

paticut, Andra, multumim frumos de retete!
Multumesc pentru complimentele referitoare la pozele noastre! Da, finutza este deja marisoara, are aproape 5 luni, asa au vrut parintii, sa facem botezul mai tarziu.
Pe mine iar m-au cuprins arsurile, de bine ce scapasem de ele, trebuie sa merg sa mai cumpar o cutie de ranitidina, azi noapte am varsat foc. Trec printr-o perioada mai agitata si mai stresanta, apa nu prea am timp sa beau si tine-te distractii atunci!


AndraSapt25 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Luna si pe mine ma sperie nasterea, in toate variantele posibile, asa ca incerc sa nu ma gandesc la asta. Si la cati alti flutursi am in cap , nici nu e greu. Uf, tie ti se pare ca trece timpul prea repede si mie mi se pare ca de abia se tareste si asa ma bucur cand mai trece cate o saptamana.

Olguta, sa stapaniti cu placere mobila si spor la renovare.

Andra, imi pare rau ca tensiunea ta nu e cuminte, sper sa functioneze tratamentul, multa sanatate.

Illy, draguti colegii tai.

Andreeac, sa stapaniti cu placere patul lui bebe.

Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by paticut

joi avem ECO morfofetala si de abia astept sa aflu amanunte...

fetelor dati-mi si mie va rog un sfat pentru "nervi la picioare" - nu pot adormi noaptea decat cu masaj...

va sarut
paticut



Bafta la ecografie.
Eu zic sa profiti si sa te lasi masata, acum ai un motiv serios pt asta. Si pe mine ma relaxeaza masajul la picioare, e asa de bine...


Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by paticut

joi avem ECO morfofetala si de abia astept sa aflu amanunte...

fetelor dati-mi si mie va rog un sfat pentru "nervi la picioare" - nu pot adormi noaptea decat cu masaj...

va sarut
paticut






Bafta la eco!

Eu il surghiunesc pe al meu sot in fiecare seara cu masaj la picioare, pai daca nu-mi face acum cand sa-mi mai faca?

Andutzy imi pare rau ca iar te-au apucat arsurile!

Anto deci si tu ai frica asta! Cum ai nascut prima oara?


Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput