Mamele de baieti

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Pai spre exemplu faptul ca el isi arunca sosetele in mijlocul casei (doar un exemplu, nu stiu daca al tau face asa) si tu vii si le aduni si le pui in cosul cu rufe murdare il va face sa-si doareasca neaparat ca si sotia lui sa continue obiceiul nesanatos. Faptul ca n-a spalat niciodata un vas murdar il va face iarasi sa i se para anormal cand sotia ii va cere lucrul acesta. Ce e mai grav este ca in cautarile sufletesti ale lui e posibil sa existe si acest criteriu undeva in subconstient si sa nu-si doreasca sa se insoare pana nu gaseste menajera perfecta. In plus sa stea la mama acasa chiar si cand o va gasi pe ea pe care o iubeste, caci a se casatori inseamna pierderea avantajului "ca la mama acasa" unde puiul nu misca un pai ca le face mama. Si atunci de s-ar insura?

Iti dau doar un exemplu vazut cu ochii mei: prietena mea din copilarie impreuna cu prietenul ei de la 16 ani are acum 29 ani (deci sunt impreuna de 13 ani) iar iubitul nu vrea sa plece de la mamica (sa se mute impreuna, nu neaparat sa se casatoreasca) pentru ca stie ca daca se muta cu ea s-a terminat sejurul pun-te masa scoal-te masa, lucrurile nu se mai spala singure, nu se mai calca singure, iar covorul nu se curata prin cuvantul magic "abracadaba". Concret i-a zis in fata ca lui e bine acasa la mama ca nu face nimic.

Luna 24 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Luna draga, nu-i cazul la mine, vai ce bine am ras! Io cred ca oriunde ar merge ar fi mai rasfatat decat la mama acas'. Abia asteapta sa se "move out".

Dar poate se aplica teoria ta la mamele care nu primesc ajutor de la soti, iar baietii iau exemplu, stiu eu?

Nuooo, sigur nici la aia toti, ca soacra mea a facut tot, casnica fiind, plus ca bunica sotului locuia cu ei, deci copiii sigur n-au facut chestii casnice. Si uite ca el face.

Crede-ma, dragostea, respectul si compasiunea fac minuni!




mm www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Xulina & un pui +
When I was a boy of 14, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5
[based on Mark Twain]

Mergi la inceput