Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

buna ziua gravidutze!!! printre drob si cozonaci mi-am facut un pic de timp sa va scriu putin desi va citesc mereu si nu pierd nimic din ce va bucura sau va framanta...in primul rand felicitari la cele care deja stiu sexul copilului, eu nu ma pot bucura inca de acest fapt, dar dupa Paste o sa stiu cu siguranta...
va zic si eu cum ma simt eu bine cand dorm...imi place tare mult sa dorm pe o parte cu o perna intre picioare, in felul acest ma simt cel mai relaxata, incercati, poate merge si la voi...
Paste fericit si liniste sufleteasca va doresc de aceste sfinte sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da mai georgi_ana25, si eu dorm cu perna intre picioare, dar mereu ma supara cate ceva; ba burtica, ba placenta, ba pipota. E aiurea! Plus ca nici fetele astea rele nu m ajuta cu un sfat. Unele mi-au spus sa dorm pe partea stanga, altele ca nu e indicat pe partea asta... Nu mai inteleg nimicuta!
Aseara am avut noroc si nu m-a mai durut nimic. Am iesit la o plimbare ininte de a ma baga in patut si vad ca a dat roade. Ori eram eu mai obo decat de obicei si nu am mai avut timp de sclifoseli. Am uitat sa va spun ca sunt o mare rasfatata...

Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bravo, Tomasa, ma bucur ca e bine bebele. He-he! Deci, inca nu se arata, nu? Parca, parca ar fi fetita....Ele sint mai pudice. Vedem.
Hei, Cecilia, ai fost haioasa! Ce bine ne-ar prinde tuturor o cura de Venetia. Dar asa, fara probleme.
Roxana, lasa nu ne menaja cu scrisul. Sa fie o calatorie cu succes! Doamne ajuta!
Sabina, drum bun si Sarbatori Fericite!
Annisia, eu cel mai bine dorm pe o parte, stanga sau dreapta. Pe burta dormeam si eu inainte, dar s-au dus vremurile alea...Intr-adevar, nu cred ca e prea bine pe spate, dar eu nici nu pot dormi pe spate. Asa am citit ca cel mai bine e sa dormi pe o parte, ideal, partea stanga, ca se oxigeneaza cel mai bine bebele. Si intr-adevar, o plimbare inainte de culcare ajuta la relaxare.
Andreea, felicitari pt baietel! Bravos! Sarbatori Fericite!


Pup fetele si spor la treburi!

Gabriela, 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna dimineata si spor la treaba pt cele care se agita ca eu desi ma simt bine (am dormit de la 21 30 pana la 8 30 dimineata) azi o sa cam lenevesc oua face mama cozonaci soacra curatenie sotul. Fetele nu ma bucur cand aud ca multe mai aveti contractii(va doresc la toate sa va simtiti bine) dar e mai linistitor sa aud ca si voi aveti poate e si putin normal sa mai ai din cand in cand.Annisia eu nu mai dorm pe burta de cand am aflat ca sunt insarcinata in rest alte pozitii nu ma deranjeaza daaaaaar am observat si eu ca daca insist cu mangaierile pe burtica se intareste mai des si apoi imi trage bebe niste picioruse (insa nu pot renunta la asta)Mihaela trebuie sa gasesti repede un medic ca ai deja 12 sapt vad si apropo doctora mea m-a tot intrebat daca vreau concediu medical e f grijulie cu orice problema minora nu pot sa o recomand ca nu stiu cum e la nastere daca vine dar sunt multumita de ea pare chiar f preocupata sa vedem mai incolo (mie chiar mi-e frica sa nu imi dea internare de aia iau pastile si incerc sa stau cuminte).Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

fetelor, maine este ziua mea si am si ceva invitati, oare o fi ceva daca gust si eu un paharutz de sampanie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by georgi_ana25

fetelor, maine este ziua mea si am si ceva invitati, oare o fi ceva daca gust si eu un paharutz de sampanie?



Un paharutz n-o fi foc! Iti urez La multi ani de pe-acum, maine probabil ca nu voi avea timp sa mai intru pe forum! Deci..

13+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Roxana nu ai de ce sa te ingrijorezi ca la amnio se fac perfuzii se ia tratament si dupa deci poate o sa treaca de tot durerile sau contractiile.Sabina si tie Paste fericit si drum bun si sa speram ca o sa ne dai raportul si de acolo ca 10 zile e cam mult sa lipsesti de la noi.Irina daca tot te sacaie tusea poate ar trebui sa mai incerci si altceva (recomandat de medic)ca tusea asta te zguduie din tot corpul si trebuie sa ai grija de col.Georgiana un paharut mai mic asa (sigur nu e nici o problema) ca recunosc si eu am mai gustat cateva guri de bere de la sot.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

multumesc dragele mele de raspuns, si eu am mai gustat cate o guritza de bere de la sot, dar vin nu si nu prea stiam ce sa fac poate sunt eu putin mai panicoasa, dar e bine si o alta parere...stiam ca vinul nu face bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Carpatina multumesc pentru urare, in cazul in care maine nu mai intrii pe forum, sarbatori fericite si linistite alaturi de cei dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Buna ziua mamicute!


Am intrat sa va urez si eu Sarbatori fericite alaturi de familie!

Poate azi o sa imi mai gasesc ceva timp sa schimb cateva vorbe, dar maine sigur nu.

Flavia 10+ si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput