Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

iaca si eu. Lipsesc motivat, sofia are febra in continuare....acu p[arca i-a scazut si doarme.Nu se simte prea rau, da nici perfect.Nu-s f ingrijorata, cata vreme nu ajungem la tuse e ok.
nici nu i-am mai rasp roxanei la sms, ufff, da seara chiar ardea sofia.

felicitari fetelopr care au venit cu vesti bune!!!

Myral, sa-ti zic ceva. Nu exista retete de fericire:).fiecare cuplu cu sistemul lui, am invatat in timp ca ceea ce consider dezavantaj fereste de altele....nu exista perfectiune, voi sa fiti sanatosi, ca distanta cred ca face iubirea si mai mare




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Lavinia, am inteles. Cred ca e greu sa stati departe unul de celalat. Lasa ca trece repede, vine bebe sanatos si veti fi o familie fericita!
Of, Myral, draga de tine....Nu ti-e usor! Dar nu te necaji! Il agiti pe bebe!
Multumim de vesti, Tomassa! Tinem pumnii pt test Roxanei!

Gabriela, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaolimpia spune:

HRISTOS A INVIAT

Am intrat si eu sa va spun HRISTOS A INVIAT inainte de INALTARE :)) .
Vad ca nu reusesc sa stau aporoape de calculator, chiar daca imi doresc. Copilul cel mare (1 an si 7 luni) sta lipit ca timbrul de plic de mine si nu pot sa fac nimic fara el. Astept vremuri mai bune. Nu stiu ce m-as fi facut sa am probleme cu sarcina, car la el ca la sacul cu fasole, si are cam 13 kg- saraca mea coloana.
Fetelor, eu am intrat in saptamana 20 calendaristic -deci AMR 20 de saptamani URAAAAAAA. Ecografic cica sarcina e mai mica cu o saptamana decat calculele mele calendaristice, ma lamuresc eu pe 24 cand fac eco morfofetala- m-am programat la Iosup.
La primul copil nu am avut probleme dar acum au inceput deja arsurile; asa zisul pirozis - nu stiu ce sa fac. E drept ca burtica e mult mai mare ca la primul copil, dar eram in 40 de saptamani si nu aveam arsurile de acum. Copilul meu am muiscat dar in ultimul timp nu-l mai simt. Mi-ar fi placut sa fiu mai "simtitoare", ca as fi fost mai linistita sa stiu ca misca. De fapt nici la primul copil nu prea am simtit miscarile, probabil asa va fi si acum.
Eu imi urmaresc sarcina la CMU dr Cristian Radoi. Comunicarea e ffffff buna, dar marea mea nemultumire este ca nu imi da nici un rezultat scris sau tiparit in urma ecografiilor pe care le fac. Mai este cineva care pleaca de la medic fara nimic scris?
Sarcina usoara tuturor va dores si copii sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaolimpia spune:

AAAAAAAA am uitat sa va spun ca eu am dat cu subsemnatul ptr ca am refuzat triplu test. Asa am considerat eu ca e mai bine si nu are rost sa mai detaliz cata vreme vad ca multe dintre voi au facut deja tt. Pupici si toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna

Am si eu o intrebare, poate ma ajutati, aseara m-a apucat o durere destul de puternica sub burtica in partea dreapta. Ce poate fii?????????????? Am fost la plimbare prin parc si fiinca batea vantul am intrat intr-un magazin si am cam urcat cateva etaje. Sa fie de la efort? Astazi parca nu ma mai doare, decat putin, aproape nesesizabil. Trebuie sa ma ingrijorez??????



Va pupic pe toate



cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmkriss spune:

quote:
Originally posted by tomasa

V-ati gandit deja la nume pt. baietel?


Da. EDUARD-IONUT

Cu TT ne-a fost teama din cauza erorilor pe care le da, da acum e OK ne-am linistit. Abia astept septembrie.

Flori 16+ cu si tati

http://bd.lilypie.com/ZeZdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Devyla, parca tu povesteai de perisorii de pe burtica!? Vezi ca perisorii pe burtica de regula inseamna baiat. La mine s-a confirmat... am peri mai multi ca de obicei (zici ca ma transform in maimutica, dar pentru bebe nu conteaza, sufera mama la frumusete), iar bb este baiatel! Asa ca fii pregatita sufleteste!

Lavinia, doctorii spun ca bebe poti sa il simti pentru prima oara intre 16 si 22 saptamani.... nu este o regula. Eu l-am simtit prima oara in saptamana a 19a, deja eram in panica si imi venea sa fac ecografie sa ma asigur ca este ok. Si nu sunt grasuta, sa zici ca poate de asta nu l-am simtit. O prietena l-a simtit la 16 saptamani, tot la prima sarcina.... asa ca vezi si tu, cate bordee atatea obiceiuri. Nu te panica, il vei simti pana in sapt a 22a mai ai timp. Si inca ceva: eu prima saptamana nu eram sigura ca e bebe, adica credeam ca e el in timp ce misca, dar dupa aia incepeam sa ma indoiesc. "Daca totusi sunt doar gaze la stomac?" Semana cu gazele la stomac sau cu un muschi care ti se zbate f usor, si nu eram sigura ca e bebita.


sapt. 20 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Capitol nou AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:

ce fac gravidutele?
nu credeam ca o sa scriu si eu un sfat, ca sa zic asa, eu mai mult va citesc, sa invat cat mai multe!
geogia ana, eu am luat acid folic pana in sapt 14 inclusiv, si eram cam nedumerita de ce nu iau vitamine, ca citeam aici ca mai toate mamicile luau, dar am fost la dr.(in sapt 12) si mi-a prescris fara sa apuc sa intreb ceva (dar a zis sa mai iau acid folic inca 2 sapt, apoi sa schimb cu vit pre natale). Asa ca parerea mea, ia ce ti-a dat dr. tau (ca el stie mai bine), si cand te duci data viitoare intreaba, dar nu lua nimic de capul tau, repet, parerea mea...
adrianaolimpia eu nu prea am experienta, sunt la prima sarcina, dar am si eu arsuri din cand in cand. O prietena mi-a zis sa mananc biscuiti (de aia simpli, f putin dulci)cand simt arsuri, si sa stii ca parca m-au mai dres... asa ca incearca si tu, poate cine stie...
Va pup!
Sper ca toate gravidutele sa avem o sarcina si o nastere cat mai usoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sabinaasa e , eu credeam ca o sa ma obisnuiesc cu timpul dar e tot mai greu poate sarcina e de vina. Sanatate Sofiei!Gabriela chiar e mai agitat dupa ce pleaca sotul.Witchy eu am avut par pe burtica si la prima sarcina si este fetita dar am si acum sa vedem daca creste mai mult de data asta.Cecilia daca a trecut durerea nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi.Myral19+

Mergi la inceput