Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Myral, hai sa-ti spun si eu ce stiu de utrogestan. Eu il iau incepand din ziua punctiei (11 decembrie), 6 bucati pe zi, dimineata, la pranz si seara, vaginal. Mi s-a urat de el, mai ales cred ca organismul meu s-a suprasaturat de el. In ultima vreme se aduna din ce in ce mai multa secretie albicioasa si eu sunt convinsa ca asta apare de la compozitia ovulului care nu se asimileaza toata. Cred ca doctorii recomanda gravibinon pt ca se asimileaza mai bine progesteronul. Eu nu te-as sfatui sa renunti la utrogestan, injectiile sunt prea dureroase.
Liana30, burtica...tin pumnii ca la prima echo sa iti arate bb-lusii sexul.
anca78, bine ai venit. Ne dai si noua niste date sa te trecem pe listuta? (DPN, UM si DN)

Andreea 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna iubitele, si eu ca huhurezii:), da acu am net.

roxana mi-a mai trimis un mesaj, era bine, statea cuminte de tot, dar nu avea contractii, sper sa-i fie bine pana la final:)

Liana, abia astept sa vad ce-ascunde burtica de gemenasi
va pup tare,bun venit anca78, si trimit ca sa nu se intrerupa conexiunea:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Liana, , noi suntem bine, suntem inca in Los Angeles, ajungem inapoi acasa in Islanda, vineri. Multi pupici.

Pupici ptr toate burticile.
O sa ma pun la punct cu ce s-a mai intamplat, de luni.
Pana atunci, bun venit Anca78 si sarcina usoara!


Nana, 17+
In asteptarea lui
Bubu la 12 sapt si 3 zile.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Ce liniste si pace pe la noi.....sper ca e de bine si va odihniti!

Eu la munca da' fara chef parca mi-a ucis toti neuronii sarcina asta, stau si iar stau si....numai stau!

O zi buna tuturor,

Anca, bine ai venit, ingrosam randurile clujencelor..

Raluca (DPN 20.10.2007) si mama Ilincai de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina m spune:

cum faceti voi cu constiptia asta, ca simt ca pocnesc?
am mancat si struguri ,si para, si in afara de niste gaze...nimic
va rog ajutati-ma cu niste sfaturi...

Alina 18+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Alina- kiwi pe stomacul gol sau prune uscate

Raluca (DPN 20.10.2007) si mama Ilincai de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Bine ati venit Anca si bebe din burtik .

Mandarinutza 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

ANCA78 bine ai venit si sarcina usoara!
ALINA- eu in fiecare dimineata inainte de masa cu o jumatate de ora iau 2 linguri de miere de albina si apoi beau un pahar de apa plata,la mine chiar functioneaza am avut mari probleme cu constipatia si la cat mananc mai nou va dati seama ce nasol este.

Mai nou am o pofta de mancare de-mi vine sa imbuc si din masa.

Ce ma nelinisteste mai mult e ca vineri voi avea 20 de saptamani si nu am simtit bebelasul sa miste,sau poate nu-mi dau eu seama ,toata lumea imi spune sa fiu linistita pt ca la prima sarcina nu se simte pana la 20 de saptamani....am citit ca unele dintre voi au simtit si la 17 saptamani.


LAVINIA19 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

1. ce inseamna ficat cu 2 calcificari lob drept cu dimens de 3.03 mm si 4.06/6.05? la echograf s-au vazut ca niste puncte pe ficat. se retrag, nu se retrag, ajuta un tratament, exista sanse sa creasaca, cum este afectat bebe de ele acum sau cum va fi mai tarziu?

2. mai are cineva IR a.uterina dr si stg marite pana la 0.8?
aici am inteles ca nu este tragic, indicii scad cu tratament


ieri am facut echo morfo-fetala la dr. IOSUP, am 14+
azi ajund si la TUTUNARU, dar nu mai am rabdare.
ma ajuta cineva?

vine bebe la vikysor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

myral,si eu am niste scurgeri din acdelea gelatinoase din cand in cand,chiar acum vreo doua-trei saptamani intrebasem si eu de ele aici.Am observat ca apar mai ales cand ma obosesc tare.
Eu ma confrunt cu alta problema,am niste dureri groaznice in piciorul stang,incepand de la "coada"(coloana vertebrala),mai ales cand vreau sa ma ridic de jos.Aseara am asezat-o pe Ilinca in pat si am ramas langa ea in genunchi,nu ma mai puteam ridica,plangeam de durere,de s-a speriat saracul meu sotz cand m-a vazut.Au inceput acum vreo doua saptamani,dar nu ma durea asa tare,vad ca se accentueaza.In curand o sa ajung si eu la Suciu,sa vad care e problema.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput