Rahova sau apropiere..... (26)

Rahova sau apropiere..... (26) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi (17.05) mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre-ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)


Am trecut doar sa deschid capitol. Abia am ajuns de la munca, ii dau sa pape lui Ale si iesim afara sa mai facem si ceva cumparaturi.
Azi m-am intalnit cu Monicaaaaa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
va pup pe toate am intrat doar sa va salut si cand ne mai revenim cu somnul si eu si astia mici sper sa ne intalnim in parc...
va pup pe toate sa aveti spor la pregatiri pentru Paste

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ce somn nene, zi unde e reteta aia de care spuneai ca am rascolit culinarul si n-am dat de ea. Fa-ti pomana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nici eu azi nu am mai gasit-o ca o aveam salvata(in favorites) pe alt pcdar am bagat pe google poienita cu ciuperci si am gasit-o imediatam si mancat-o
pupici si daca nu o gasesti imi zici si ti-o caut eu maine, ok?
fetele dar ce-i cu linistea asta pe-aici?
ce pregatiti voi bun?
va pup pe toate
noapte buna


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata fetelor a-ti reusit sa va reveniti?dupa petrecerile din weekend
fetelor eu vreau sa fac cozonac dupa reteta care a dat-o MONICA dar nu am tavi si azi vreau sa cumpar stiti cumva ce model sa iau sa fie bun?
DORY vezi ca s-a schimbat capitolul
acum beau cafeluta si va urmaresc sa vad voi ce mai faceti bun de papa pt sarbatori

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
mire, eu am tavi de la tefal(am tot incercat cu tot felul de tavi si la un moment dat toate ruginesc)dar poti cumpara absolut orice fel de tava si sa folosesti tot timpul hartie de pergament ca sa nu se lipeasca, sa nu fie nevoie sa le "freci"
eu azi trebuie sa merg neaparat la cumparaturi ca nu prea avem de nici unele...sau ma rog nua vem din astea specifice pentru Paste(asa i-am dat eu "comanda" mamei mele sa nu cumpere nimik ca o sa cumparam impreuna) si acum cand vad ce nebunie este in magazine imi vine sasi-mi pare rau ca nu am lasat-o sa cumpere.
voi stiti cumva daca e deschis in super marketuri si noaptea? asa a fost acum 1-2 ani si tarebine mi-a mai prins ca am scapat de aglomeratie, am mers in metro la 1 noaptea si nu erau aglomerate casele...mai ales ca programul meu este de asa natura ca mai bine ma simt noaptea decat ziua
va pup pe toate si va urez spor la pregatiri
eu imi astept sotzul sa vina de la serviciu, pana atuncic red ca ies in plimbari cu astia mici...desi e cam vanticel afara

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

MONICA cred ca o sa iau si eu tot tefal ca vreau sa iau ceva de calitate,referitor la magazine cred ca tot metro au deschis toata noapte carrefour pana la 23 si cora la fel
nici eu nu am terminat cumparaturile dar in mare parte le-am facut dar prefer sa iau de pe langa casa chiar daca dau cu 2-3 mii de lei mai mult la produs dar macar evit aglomeratia
pt fetele care pleaca din localitate si nu vor mai putea intra pana dupa paste le spun de acumsarbatori fericite si asteptam intilnirea de dupa paste,sper sa vina caldura

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mire, nu e vorba de bani in plus eu vreau sa cumpar tot dintr-o data nu sa ma uit la 20 magazine, unul n-are ulei de care vreau eu, altul nu are alt produs si uite asa ma car cu plasele in mana 2 km sa cumpar tot ce-mi trebuie...macar asa in magazinele mari sti ca ai intrat pui totul in carutz, apoi in masina si gata...
ref tavi, cred ca faci o alegere buna, dai un ban dar o sa le ai pentru mult timp

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Noi inca mai completam lista cu ce ne trebuie. Nu ma grabesc ca am magazinul la parter si pana sambata mai am curatenie maine. Apoi, mai vad ce fac.

Vom primi oaspeti, desi tare se imputineaza. Cei care vin acuma au primit si ei loteria vizelor si...Pa, in curand!

Anul trecut la fel, au plecat 2 familii tare cumsecade cu care ne stiam de ani de zile.Acuma, ne trimitem felicitari cu oua de Paste, inainte le coloram impreuna.

Cred ca vom ajunge la nasi. Pentru ca, sper sa nu radeti de mine, ... facem nunta!
Cea religioasa, fireste. Am tot amanat-o, dar trebuie facuta asa ca incep planurile.

Sa te tii nervi si agitatie!

Pe de o parte mutat in casa noua, pe de alta nunta..

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

waw miria..........nunta,ce frumos,dar de ce sa radem?
fetelor ce faceti inrositi azi ouale ca am auzit ca cica asa e bine,eu m-am gandit sa le fac sambata,voi?

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu inrosesc ouale sambata ca sa fie cat mai proaspete.

Acuma, inca mai tinem post.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput