Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru cap. 31

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Iyoana, multumim de noul capitol! Speram sa treci cat mai multe gravidutze in acest capitol! Foarte frumoasa maxima acestei zile!

Amely, sanatate multa si tie si lui BB! Nastere usoara si la termen!
Unul din mesajele tale a fost pentru mine punctul de plecare in personalizarea dietei mele ( si eu am fost diagnosticata cu endometrioza). Multumesc ca le-ai postat!

Ysa, nu mai fi necajita! Orice problema are cel putin o metoda de rezolvare, asa ca si eventualele tale probleme cu acel chist se vor rezolva ( poate se resoarbe) . Vei vedea! Gandeste pozitiv!

Ada72, Bluel, bun venit la tutunici!

toate tutunicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Picatura de shopping: www.flickr.com/photos/esteras_earrings/sets/72157594225945099/" target="_blank">cercei
Lectia de limba engleza: to have a nest-egg = to have some savings

Zenobia
Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Salutare la toata lumea si ATENTIE: sunteti pe un site care creeaza dependenta!
Offf, cat am mai batait la site-ul nostru toata ziua, dar cred ca a fost o problema generala, ca nu mergea deloc...

Ma bucur ca sunteti fresh in acest al 31-lea capitolas al nostru!
Nicole31 ai ales safaci Diphereline sau mergi pe homeopate, monotorizare, mama-natura? Tin pumnii, oricum ar fi! Si eu vreau Acatistul Sfintilor Parinti!
Zenobia, cu placere ! Hmmm, devin din ce in ce mai complicate lectiile tale de engleza, cred ca o sa-mi iau dictionarul...
Teo , ma bucur sa vad postarile tale, sa-ti traiasca samburelul si sarcina usoara in continuare! Ai grija de tine si de bebe, sa nu te obostesti prea tare, inutil!
Kitty_nic, Amely, sarcini usoare in continuare!
Tare mult as vrea sa mai avem vesti mai dese si de la Orchis, Kristind, Claucia (tutunici sau nu)...
Marinar si Emma pentru cele doua fete frumoase!
Felicia iti tin pumnii pentru inseminarea din aprilie, parca am inteles bine, nu? Si poate te pun graviduta cu mana mea, acolo la loc de cinste printre prietene...
Vali . Te pregatesti de plecare maine?
Kora, Merdan ce se aude dinspre CM?
Alexele sa stii ca dr. Matei este un dr. foarte bun, nu numai intr-ale spermogramelor si ci in alte probleme legate de infertilitate. Noi, in momentul asta, tinem legatura doar cu ea. Tutu ne-a spus ca ori cu el, ori cu ea este acelasi lucru. Dar la momentul asta chiar numai cu dr. Matei avem treaba (ea este cea care ne va ingheta spermatozoizii, daca vom gasi ceva..., in cazul unei biopsii testiculare, chiar avem multa treaba cu dansa...). Ai reusit sa vorbesti cu dr. Ciurel?
Ana_Alexia si asteptam vesti!



"Nimeni nu te poate face sa-l urasti fara consimtamantul tau."
Asa ca, dragele mele, va invit ca acum, in Saptamana Patimilor, sa lasam ura si rautatile deoparte si sa incercam sa gandim mai mult cu inima!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Lucialu, iarta-ma, te rog ca am uitat, efectiv (vorba Escai) ca ne scrisesei de tratementul homeopat. Oricum eu ma bucur ca raspunzi bine la el si sper sa iti fie bine, pana la urma!
Spune-mi, te rog, daca vrei sa scriu ceva in dreptul numelui tau pe listuta, ca acum nu e nimic...........

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

Ysa, ce sa zic, imi pare foarte rau pt chist,dar trebuie sa fii optimista, caci se va rezolva.Eu am inceput stimularea pt IA(este prima, nu am mai facut),apoi daca mai este cazul, fac laparo in iunie.Si eu am inceput sa fiu sigura ca probl mea ar fi pe la trompe,ceva,caci altfel, ovulez normal, spermograma buna....nu stiu ce sa mai zic.
Fetelor, va rugasem si eu sa-mi spuneti daca stiti, care este programul dr. T sambata si luni. va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pup fetele!Groaznica pauza!Imi venea sa vorbesc si nu puteam,bre!
Iyoana nu mai stiu la care capitol acum fo doua sau trei am dat detalii, am fost laparoscapiata prin nov 2005, endo forme tipice si atipice pe mai multe locuri, dipherelyne si homeopate.amu ni daca crezi ca trebe scrie, daca nu-egal eu ma simt bine oricum.Si nu te mai scuza ca ma ienervezi si...fug la treaba ca mai am(efectiv=stoiceasca, Esca e cu o seara excelenta!
Fetelor am fugit, dar mai intru eu mai pe seara!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Salutare dragutelor
Iyoana multumim ptr noul cap. si multumesc ca mai trecut si pe mine pe listuta,a fost o surpriza placuta. Mesajele mele ajung cu intarziere, iar ultima data cand am intrat, am crezut ca nu a observat nimeni mesajul meu.

Multi pupici

Totul vine la timp, ptr cel ce stie sa astepte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Amely te astept cu drag iubita!
Nicole31 multumesc mult pentru urari iubita!

Fetelor haideti sa ma laud si eu cu ceva: Am dat azi pentru prima oara in viata mea un interviu si o sa apara la TVR1 si TVR2 luni, a doua zi de Pasti, in cadrul stirilor de la ora 19:00. Am avut emotii pentru ca era vorba despre viata mea personala, despre sotul meu care e mongol, pentru ca se lega de comunitatea mongolilor in Romania si cum petrec ei Pastele aici. Nu stiu cum voi arata pe camera, pentru ca eram obosita, sper sa fie bine, sa va uitati!!!


...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

IoanaTugs, am notat! Si o sa ma uit! Si sigur vei arata bine, nu se poate altfel!
Teo, as vrea eu sa va dau vesti bune.. dar deocamdata pot sa va anunt doar z1...Si mie mi-e dor de tine!
Iyoana, fac stimulare si daca ovulez pe dreapta, fac si inseminare, daca nu... mai astept...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Iyoana si machus, ajutati o incepatoare intr-ale forumului, care are bunavointa, dar nu si stiinta, cum sa va trimita Acatistele Eventual dati- mi un PM cu e-mail-urile voastre, ca vad ca nu merge cu copy- paste. Iyoana, am decis sa las mama natura sa-si faca treaba, iar eu o ajut cu dieta si naturiste, poate si homeopate!
Teo, ce ma bucur ca ai aparut, draga mea! Abia astept o intalneala, sa-ti mangai si eu burtica, poate se ia!
Feli, imi pare rau pentru ziua 1. Dar este un nou inceput! Iti tin pumnii ca luna asta sa ovulezi pe dreptul si inseminarea sa te tina ocupata...vreo 9 luni!
Ioana, cum sa ratez asa ceva? Stai linistita ca o sa arati super!

Mergi la inceput