FIV in Ungaria 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

La multi ani tuturor floricelelor de pe acest forum,fie ca primavara asta sa fie una roditoare pentru noi!

marydin cite stiu eu ICSI presupune o micromanipulare a unui spermatozoid care selectionat este tinut de codita cu o micropipeta,i se taie codita si se injecteaza fortat intr-un ovocit recoltat de la tine tot prin punctie ca si la FIV-ul clasic si pus pe un mediu de cultura.Se utilizeaza aceasta tehnica atunci cind exista un numar redus si o mobilitate deficitara a spermatozoizilor.

Dragele mele,maine este ultima pastila de AC...astept apoi marea invazie care va fi undeva pe joi-vineri dupa care urmeaza injectarea.Intrebarea mea este la stimulare trebuie bauti 3l de apa pe zi?si MACA...sa iau ,sau mai bine nu?

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Legaturilor multumesc din suflet Si cu florile, am primit azi muuuuuuuuulteeeee!!! Ca o viitoare mamica.. si va dau si voua
marynoi fetele din TM ne intalnim..asa ca te poftim la urmatoarea intalnire cand dau eu de baut Pe dna dr. Pascut, o stiu..am fost odata la ea anul trecut pentru eco mamar
irlandeza iti dai seama ca te tin la curent

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

pentru toate fetele si mai ales pentru cele care asteapta rezultatul. Eu intru mai rar, dar va tin pumnii la toate.

Am si eu o rugaminte pentru fetele care au fost deja la Szeget si-mi pot da niste informatii:
- se poate plati cu cardul? consultatia, la farmacie?
- daca am nevoie de translator, gasesc acolo sau trebuie sa vorbesc dinainte cu cineva (am vazut ca Mirela este f. ocupata).
- se asteapta mult peste programare? (sa stiu cum sa ne facem programul)
Am programare miercuri la ora 14 (Pussi multumesc inca o data ) si am niste emotii, ca nu stiu ce sa intreb mai intai. Imi cer scuze daca s-a mai discutat despre ce v-am intrebat, dar nu am rabdare sa caut acum. Sa-mi tineti pumnii sa fie totul bine.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cami, Drum bun!!! Tin pumnii!!
1. la clinica se plateste numerar..asa ca sau iti schimbi azi banii in TM(pe Republicii..am tot schimbat eu..cu 137) sau in Szeged daca ai euro poti sa schimbi(consultatia max. 26.500 FT..medicamentele max 10.000 FT ..AC+Elevit+asapirina), la farmacie poti si cu cardul
2. cu translatorul e mai greu.. roag-o pe Mirela sa-ti dea nr. de tel sa-l ai pt. orice eventualitate sau Liana, Tia si adaca au nr. de tel a lui Ani..alta translatoare
3. 14 cred ca e ora Ungariei, adica 15 ora noastra..si se asteapta..eu zic ca poti sa mai pui 2-3 peste, nu vreau sa te sperii..dar e super aglomerat

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

magda- o sa va tin la curent bineinteles!
fetelor-ieri am stat cu salcia la brau si am fost la maslu unde au fost 10 preoti si m am rugat si pentru voi!dupa amiaza plec spre Szeged , sa mi tineti pumnii sa fie bine!
mari-pentru traducere poti apela la Mirela pt. ca ea e ste cea mai in tema cu termenii medicali dintre translatoare, fiind asistenta;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

La Multi Ani! tuturor florilor, cu intarziere insa.
Pussi sper sa iti poarte noroc acest capitol si sa auzim numai cvesti bune.
Daria drum bun si sa vi cu OK-ul de la consultatie.
Magda moralul creste, creste precum dorjdia de bere. Pai cu altfel? Bafta multa si tie cu tratamentul.
Mirelus multumesc mult pentru informatii.
Liana pentru voi toti.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna fetelor si sa avem o saptamina plina de impliniri
Gabita ; sa te ajute DD sa revii cu bebik. Eu cu trataemntul cred ca o iau ep calea cea buna, al ultimele doua tb , ii drept ca le-am luat inainte de culcare, nu am mai avut nimic. Sper sa ma si obisnuiesc ca pt mine ar fi ceva iesit din comun si stresant sa nu tolerez medicatia, deoarece in viata mea nu am avut probleme de genul acesta. Merci oricum ca te gindest la mine.
Pussi saptamina asta terbuie sa fie cu veste buna
Daria cind ai zis ca pleci?Voi pe timpul fivului o sa stai acolo? Te intreb ca noi alta alternativa nu avem si m-ar interesa si pe mine la ce pret s-ar ridica cazarea, ca cu masa si restul tot ne-om descurca
si mult succes pentrucei care is deja la Szeged sau urmeaza sa mearga.

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Camy : mult succes miercuri la Szeged , sa fei totul ok

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Magda ma bucur ca este mai bine. Tin pumnii.
Camy bafta la consultatie. Sa fie cu vesti bune.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gabitu, magda

PUSSI

Mergi la inceput