FIV 112

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora multumin pt. noul capitol!....ma ia cu tremurat cand ma vad acolo pe listuta!Sa fie cu noroc pt. toate fetele!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi_f spune:

Buna fetelor
Felicitari noilor grevidute si tin pumnii celor in pregatire.
Kora te rog sa ma treci si pe mine la lista de aprilie-mai.Eu am programare pt. studierea dosarului in aprilie la Sabyc.
FIV-ul il fac cu dr.Miciner+dr.Matei.
Cred ca in viitorul apropiat o sa apelez la sfaturile tale, deoarece vad ca esti cu un pas inaintea mea.Mai ales ca se pare ca am ales aceeasi clinica, o sa-mi foloseasca experienta ta in masura in care o sa poti sa mi-o impartasesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Fetelor, sa fie cu noroc noul capitol, numai bucurii si vesti bune!
Pussi ce fac fetele?
Mirelus1 , cum stai?
Anto , bafta multa la inceperea tratamentului, la prima vizita la Marinesckovici smulge un fir din cocul Frailei, scuipa-l de trei ori si arunca-l pe spate sa alungi deochiul. Si daca tipa Fraila fa o fata nedumerita si uita-te si tu in alta parte, adicatelea nici usturoi n-ai mancat..

Shery 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Shery merci,dar eu cu Fraila nu prea am avut de furca data trecuta.... cred ca ma simpatizeaza!dar cred ca am sa imi smulg eu cativa si am sa ii arunc in san lui N sa nu il deohi si sa aibe mana buna!

Si..... vreau si eu o portie virtuala de fasole cu ciolan!
Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi, Miky, Gabitu,bebi f, Antosit multumesc fetelor,sunt cu tot sufletul alaturi de voi si ma rog sa reusim toate!
Bebi f eu am sa te ajut cu ce pot,intr-adevar punctia si transferul embrionilor am sa le fac la Sabyc,dar FIV-ul il fac cu dr. Tutunaru,doar pe d-na dr. Matei o avem in comun.Eu incep ( sper ) de prin 5 aprilie ,tu cand incepi?
Sheri cred ca am sa fac si eu o ciorba de fasole cu ciolan afumat ca prea mi s-a facut pofta si o fac atat de buna ca ultima data sotul meu a mancat si la pranz si la cina tot ciorba de fasole,nu a vrut altceva I-a placut si lui bebe???Nu si-a dat "aere" dupa aceea ?


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

KoraPop -multumim de listutza..da-i tare lunga la aspirante.Speram ca s-a scurta cat mai repede.
Mey ,nu mai vorbitzi de ciorbica de ciolan afumat cu fasole ca n-am de unde sa-mi iau asa ceva de aici si mi-ati facut o pofta...de-mi vine sa-mi tau colegul sa-l pun la afumat

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Sheri e de vina! Eu am tras un ochi pe la odisee si mi sa facut o pofta, mama- mama!Asa ca Shericut macar virtual vin-o cu o portie!+

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

bebi am citit povestea ta...multe ghinioane ai avut....sa inteleg ca tu ai ambele trompe desi ai avut 3 extrauterine,dar acum sunt legate?Doamne ajuta sa reusesti prin FIV,daca ai ovarele bune si uetrul eu cred ca ai toate sansele,ca numai trompele ti-au creeat probleme!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sheribebestarea mea de pregravideala consta in liniste totala in zona abdominala..urmata de dureri mai rarisime decat ieri de CM dar intense..de parca atunci se sparge sticla de bulion si o sa curga numai cu pulpa, stare ce tot ma face sa ma intreb?? e de bine? e de rau???prin urmare i-as ruga pe cercetatorii in FIv-uri, academicieni, tiluri Honoris cauza...peste titluri sa dezvolte mai bine un altgoritm gen FT(transfer de fat) in loc de ET, asa pe la 4-5 luni cand misca, macar sa stim de-o treba, misca e inauntru...nu misca..s-a dus....Azi dimineata dupa o examinare atenta in oglinda am constat ca am titutile umflate si tari, ca merele care se vand la bucata ..de crapa si ies venela afara..numai bune de un toples. A si un gand intelept ar fi achizia de ecograf cu sonda vginala, asta trebuia sa o fac acum vreo 2 ani ca sigur imi scoteam banii..si m-ar ajuta si pe viitor cand vreau sa vad ce mai fac iepurasii din burtika..
Kora, antonis un sfat inainte de FIV... cat mai puteti..c ape urma regreatati ca nu tai facut-o, ba ca v-au durut ovarele de la stimulare..ba ca-i umflata burta
galuscutasi eu vreau fasole cu ciolan
darielaai zis sa trec toate simptoamele la DE BINE??..or fi, dar mai am o sapt. pana la test..si nu mai am rabdare...
gabitu
crisazi ma batea ganul sa-mi fac test..dar mi-a trecut repede
madalina28 mai bine faci ET cand esti pregatita si tu si cuibusorul..nu fi supa..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Kora, te-ai descurcat bine !


Dana

Mergi la inceput