Minunatele Scorpiutze (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Lory, multumesc de invitatie si mie mi-ar face mare placere sa ne vedem te astept cu drag

aldaesme cam asa scrie pe nurofenul meu:
Suspensie orala, 100mg/5ml
5ml suspensie orala contin, ca substanta activa, 100mg ibuprofen si excipienti: polisorbat 80, glicerina, maltitol lichid, zaharina sodica, acid citric monohidrat, citrat de sodiu, guma Xantan, clorura de sodiu, aroma de portocale (orange flavour 2M 16014), bromura de domifen, apa purificata.

Fetelor va multumim pt incurajari Teo se simte mai bine, miine mergem la control la policlinica....sper sa fie totul bine

Aoleu Elena ce putin mai ai pina la marea intilneala...sa iti ajute Dumnezeu sa ai o nastere usoara, un bebe sanatos, norocos, frumos si mincacios!!! Mai ai 4 saptamini, exact asa eram eu anul trecut pe vremea asta....teo a implinit ieri 11 luni...


va pup! Ma duc sa-i fac baita Teodorei

Laura si Teodora (28.04.2006)
http://new.photos.yahoo.com/lv_panait/photo/294928804166012292/16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna, dragele mele.
Esme m-am gandit la tine zilele astea....nu stiu de ce, ma gandeam ca nu ne-ai mai dat de mult de veste. Ce frumoasa trebuie sa fie gradina voastra. eu inca mai visez la a mea, dar sper ca nu pentru multa vreme. Pricipalul e ca ne-am hotarat, mai ramane sa ne si gasim o casuta pe placul nostru.
elena si la tine ma tot gandesc, stiu cum e in ultimele saptamani. Tensiunea ce mai face??
Laura, imi pare rau, sper macar acum sa-i fi adiministrat cum trebuie tratamentul. Si a mea acum seara iar a facut aproape 39 febra, si nu cred sa fie de la dintii de sus care tocmai stau sa iasa.....numai de o saptamana a terminat cu antibioticul.
Lory, esti harnica de esti deja gata cu bagajul....la mine pana nu-l pun in masina nu e gata.
nina, poate imi spui ce ai avea nevoie pentru Cristina, sa-ti aduc cand vin acasa. Poate ajung pana atunci in austria sau Germania, aici nu gasesti mai nimic pentru diabetici in supermarketuri.....sau teste si ace, am auzit ca se dau tare putine. De care folositi voi?

Va pup pe toate
noapte buna


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut dragelor!
Eu astept... clar vreau sa mai astept, dupa ce abia asteptam sa scap. Acum parca nu stiu ce am, as mai vrea o saptamana, inca vad ca nu e totul gata... cred ca ma intelegeti!
Mira, tensiunea mea iar a urcat, insa tot o tin sub control, mai rau e seara, cand din cauza oboselii nu ma mai pot misca. Inca putin, o saptamana e... nimic, nu?
Laura, ma bucur ca e bine Teo, mi-amintesc cum erai anul trecut, nici nu speram ca reiau foiletonul eu anul asta. Sa vedem la anul cine va fi! Noi "iesim" mai repede la lumina si cu siguranta va fi o uriasa si Gabi a mea!
Monica, chiar e aiurea ca tuseste inca... eu i-am mai dat si ceai de soc la George (cand vedeam ca nimic nu are efect). Pe el l-a ajutat sa elimine mizeria mai repede!
Adriana, ce mai face Razvan?
Fetele, va pup, ma retrag ca e nervoasa Gabi azi, iar nu ii convine pozitia mea, urmeaza sa ne luam un scaun mai bun aici la calculator si apoi voi sta mai comod!
Spor la treburi, cele care ati inceput, si sanatate voua si la puiuti!
Elena

Mami 36+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Mira sa dea Domnul sa fie de la dinti!!! Si noi avem 8 dintisori si suntem in asteptarea caninilor, sta tot timpul cu minutele in gura sa se scarpine la gingii

Sunt plina de nervi la ora asta... de doua saptamini stam intr-un zgomot infernal, vecinul de deasupra isi renoveaza casa si bineinteles ca nu respecta orele de odihna ...in fine, acum se aude o bormasina si Teo saraca doarme si tresare ...
Abea astept sa ma mut din blocul asta!!!

Nina va pupam si noi si ne gindim des la voi! Pupici Cristinei

Laura si Teodora (28.04.2006)
http://new.photos.yahoo.com/lv_panait/photo/294928804166012292/16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata la scorpiute,

Scuze de absenteala,dar doua zile am avut corabiile inecate si imi pierise cheful de orice...

Adriana,pan' la urma cum ai procedat cu pasaportul?!Ma gandeam ca sora ta are dreptate si nu ai de unde sti daca intradevar poate ca veti gasi o masina pe placul vostru pe acolo...Bafta!
Nina,ma bucur sa citesc ca Kiki e bine....Oooo,pai vad ca printesa e o adevarata colectionara de papusi....noi avem doar pe Ariel si pe Yasmine....dar tot da din gurita Luana,ca i-ar cam trebui o Alba ca Zapada,cu piticii si printul pe cal...asta ar insemna,ma gandesc eu,salariul meu pe o luna jumate...
Copilasii chiar au crescut.Eu nu imi dau seama,dar uitandu-ma in albumele de poze...asa realizez si eu schimbarea...Hahahahahaha...am slabit?!Hai,may Ninocika draga...doar sti ca pozele nu reflecta realitatea si in plus mai sunt oameni nefotogenici....hahahahaha....iti spun io:ori a facut aparatul voo doo,ori era trucata poza....ca io tot cat Casa Poporului sunt,la 1.74 inaltime am 96 kile...Oricum,iaca acilea un big de la mine,ca esti o simpatica si o finuta!Ai sa ma vezi tu in Mai,numa' sa-mi spui din vreme,okay?
Lauriciule....si ce-o sa mai treceti voi prin tratamente date ampooolea...ca asa este ei,unii medici,ei stie multe si da tratamente dupa cum se rasuceste soarele pe cer...Cum se simte Teolina?Pupam piticutza scumpa si mamica ei suparata!
Elenuta scumpa....dai la pace cu Gabitu'?Hai mai stai tu oleaca in burticuta,ca la iesire iti ia mama rochita cu danteluta?Hehehehehe....glumesc si eu!Cum te simti,draga mea?Hai ca mult o fost,putin a ramas!Alex....?????!!!Ai dreptate:ochi alunecosi,inima zburdalnica.....varsator sadea de 18 februarie,pai nu?
Hahahahahaha...George te-a triplat?!Vorba ta:stai sa vezi cand or face amandoi planuri si tu o sa pici fix in mijlocul lor....hahahahaha....asculta tu aici la cuscra ta incercata,trecuta prin ciur si prin darmon cu doi ucigasi de neuroni acasa....Te pupa fata!
Lory,sa ne fie rusinica....ca am uitat data de nunta...Deci pana la urma mergi?Spor la impachetat!
Georgi,dupa cum scrii ca ai soferit Matizeul...se pare ca esti super multumita si incantata....Sa-ti fie de bine!Apropos de Stefi cu mingiute si masinute:si io eram la fel...papusile le tineam asa cum le primeam,sti tu ca fetitele le mai piaptana,le mai dau jos hainutele,ale mele aratau de parca acum erau fabricate....in schimb aveam o tona de tractorase,camioane,mingi,titireze...si genunchii asa juliti de zemuiau permanent,ca nu aveau timp sa se vindece...
Uauuuu,Esme,te invidiez,zau asa,ca ai posibilitatea sa ai gradinita cu legume si floricele....asta e unul din visele mele cele mai arzatoare....Spor la gradinarit!
Monicuta,pai fata draga....mai decupleaza-te,ca prea ai intrat in priza:si curatenie,si mancare ,si copilasii,si musafiri....uau!

Scorpiute.....hai ca va pup si va doresc un viched excelent...in avans,ca poate mai dau eu o raita p-aci,nu stiu...Sa auzim numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare tuturor,

Elena totul a ajuns si epurul e informat si deja cu punga in avion. Io sincer de-abia astept sa aud reactia (lipsa asta a mea de modestie). Oricum este un pic de epur pentru George, pentru tine si pentru al tau sot, daca ii dai si lui o cutie(hihihi) dar cel mai mult duce epurul pentru micutza voastra :) Apropo...nu e epure :) e epur si deci articulat nu e epurele, e epurul...hihihi...glumesc evident, da' imi place tare mult cum suna :)

dolce baby multumesc tare, tare mult pentru informatie!

mira si la noi cel mai greu pas a fost hotararea...de acolo totul a curs de la sine. Si sa vezi ce am sa te invidiez eu, ca macar la voi pamantul e mai bun si Doamne cat iubesc eu tara aia a voastra. Acu' din cauza de renovari si conturi in minus nu stiu daca la vara mai reusim sa o vedem, dar o sa incercam macar pentru un uikend lung, sa ne incarcam bateriile in Alpii vostri.

Ana si eu m-as invidia ...hihihi... nu uita insa ca am lansat cu multa vrmee in urma o invitatie pentru oricare dintre voi care trece prin aceasta tara sa vina sa ne viziteze chiar sa stea la noi cateva zile. La vremea aia stateam intr-un apartament mic in care ne-am fi inghesuit, dar s-a mai intamplat si a fost totdeauna genial. Acum avem mai mult spatiu e drept ca momentan e ceva intre casa si santier, dar nu cred ca asta ar deranja prea tare...oricand se poate parca cortul in gradina...hihihi... Invitatia ramane valabila!


Pusicei pe toata linia,

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
azi noapte parca a fost ceva mai bine amandoi au tusit mai putin...multumim tuturor de gandurile bune...uram si noi sanatate la bbici si la mamici(fie ele chiar si cu burtici) si daca aveti in familie sau sunteti "floricele" va urez de pe-acum la multi ani! multa sanatate si numai bine
sa aveti un we fain

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nu m-am putut abtine sa nu ma laud: am pus poze cu caruciorul lui fii'mea si cu rochita aici! Eu sunt zombi de somn si afara e atat de frumos, cred ca tot ies pana in parc sa iau aer spre seara.
Sa aveti un weekend placut si sanatos mai ales!
Va pup, Elena

Mami 36+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow elena ce super misto este caruciorul...de rochitza...ce sa mai zic, si pantofiorii aia micutzi...sunt dementiale...sa le stapaneasca sanatoasa gabitza mica din burtika

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Seara buna scorpiutza.
Elena ma bucur ca esti bine si Gabitza rabdatoare.Ai grija cu epurul sa nu ti-o aduca pe Gabitza
Esme vreau si io la casa...cu flori...si legume...si iarba verde...Si io te invidiez, nah!Am bagat la cap invitatia.
Ana inconfundabila ca de obicei...Ei bine...am condus Matizachele in fiecare zi si sunt super incantata.Micutz...sforaie linistit si e tare nervos la semafo.Fuge imediat de sub picior .duminica sunt sifer ca-mi duc sotul si mosii la un chef afara din localitate si tre sa-i aduc seara spritzuitzi
Laura
Lory cand iti iei zborul?
Una peste alta...va pe toate.
Io-s cam suparici...fi-mea a intrat in contact cu o pitica ce are varicela.Asa ca numar zilele acum .Ce-o vrea DD



Mergi la inceput