nu mai am viata sexuala!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaa spune:

De nenumarate ori am discutat concret, i-am spus ce simt, cum ma simt, l-am intrebat ce simte (imi spune ca el nu are nici-o problema), i-am explicat in toate felurile ca am nevoie de el.
Dupa ce discutam isi revine cateva zile, devine mai atent, ma mai ajuta cu copilul, imi spune sa ies in oras cu fetele si sta el cu fetita, (fara sex bineinteles),o astfel de discutie am avut chiar ieri, deci acum e schimbat. Dar dupa 2-3 zile revine la vechile obiceiuri. Am ajuns deja sa ma gandesc ca poate nu fac ce trebuie, poate trebuie sa am alta atitudine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by dianaa

dar el isi continua viata de dinainte...iar eu nu mai pot pt ca sunt legata de copil. De foarte multe ori mi-a spus sa vin si eu, uneori chiar m-am dus, dar este totusi prea mult pt mine, sa petrec toata noaptea si a doua zi sa fiu fresh pt copil.





el isi continua viata de dinainte ori ca e mitocan(una din variante, s-a vehiculat si aici in raspunsuri) ori ca se simte total pe langa, mai mult ,probabil nici tu nu mai esti dragastoasa de dinante si-ti sare relativ repede mustarul cam asa "iar ai lasat dopul deschis la pasta de dinti" si 20 de faze de astea pe zi ard keful de..lugu lugu.

apropo de iesitul impreuna. da, ar trebui sa iesiti. numai voi doi. momentele de intimitate sunt esentiale. nu trebuie sa simtiti copilul ca pe ceva ce se interpune intre voi. se gasesc solutii. si nu trebuie sa fie bar si kef pana dimineata. iar daca da, ziua urmatoare faceti cu randul la copil.

nu poti sa lasi copilul pt 24 ore la bunici? asta pt inceput. conteaza f f mult, iar copilul e marisor de-acum, poate fi "plasat" cu incredere.

eu am intrat in pasa asta proasta dupa vreo doua luni . si cand am simtit c-o iau pe aratura(chiar atat avea copilul, vreo 2 luni cu aproximatie) i-am pus-o frumos in brate si i-am spus "plec la tara la bunica sa ma trezesc oleaca" . am tras primul somn pe cinste ! si m-am intors fresh.

eu te inteleg si nimeni nu cred ca poate contesta ca, atat timp cat NUMAI tu ingrijesti copilul , nu te ajuta nimeni, n-ai cum sa fi altfel decat intr-o continua depresie.

eu zic s-o iei cu pasi marunti..azi sta 15 minute cu copilul,maine 20 ,poimaine invata sa-i faca piureul de legume..etc. sa se simta util, mai mult sa-i arati ca ti la el, sa-i spui ca vrei sa schimbi situatia, sa te aranjezi oleaca daca ti se pare ca nu te mai aranjezi ca inainte, etc..




ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Si mai este demonstrata in viata inca o fraza dintr-un celebru roman ( ajunsa si vers intr-un cantec ) : " Unde dragoste nu e , nimic nu e !".




Si celebrul roman a preluat-o dintr-o carte si mai celebra, Biblia.

coltofeanu, n-as vrea sa crezi ca am ceva cu tine. Doar m-a amuzat mesajul tau. Atit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

aha...atunci lasa copilul la bunici o zi, doua, trei...si iesi cu el, plimba-te cu el..da-i cate un pupic..pisiceste-te..

daca si el gandeste ca si tine? tu pe de-o parte"gata, nu ma mai iubeste,e numai plecat cu prietenii,eu as vrea,dar sigur nu vrea el"

si el pe partea cealalta "gata, nu ma mai iubeste, nu ma mai baga in seama, nu ma mai saruta, ma cearta mereu,eu as vrea dar ea nu vrea"

ai incercat, concret sa ... si el n-a vrut? da nu sa-i spui ,sa incerci efectiv?

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaa spune:

Ai mare dreptate flaviutza!
Sa stii ca imi dau incredere cuvintele tale si parca nu mi se mai pare "dracul chiar atat de negru"! Prostia pe care am facut-o si pe care o fac inca, este ca am luat totul pe umerii mei in ce priveste cresterea copilului, iar referitor la celelalte probleme,doar m-am vaicarit si m-am victimizat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Zenon , acum inteleg de ce ai AVERTISMENT , cu toate ca esti de foarte putin timp pe forum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by dianaa

Ai mare dreptate flaviutza!
Sa stii ca imi dau incredere cuvintele tale si parca nu mi se mai pare "dracul chiar atat de negru"! Prostia pe care am facut-o si pe care o fac inca, este ca am luat totul pe umerii mei in ce priveste cresterea copilului, iar referitor la celelalte probleme,doar m-am vaicarit si m-am victimizat!



poi vezi...implica-l putin cate putin..azi un pic,maine mai mult..sa nu simta schimbarea.

la fel cu..aprinderea dorintei. nu stiu daca ar functiona asa dintr-o data,gen gata deseara o cina romantica, probabil ar parea fortata treaba.

eu i-as spune cam asa " scumpi draga, trebuie sa recunosti ca avem o problemuta si ar fi cazul s-o rezolvam . eu sunt de acord ca de azi inainte sa ma chimb oleaca.uite incep cu 3 kile jos pana la sfarsitul saptamanii si o coafura noua. ma ajuti? ma sustii?mai mult esti de acord ca de azi sa petrecem mai mult timp impreuna?"-nu stiu ce barbat spune NU sotiei care vrea sa se faca mai frumoasa pt el.

fara reprosuri,fara vaicareli si ..era sa uit, fara discutii interminabile care-i fac pe barbati ori sa caste ori sa bage capul in pamant si sa se simta ca-n cusca(ca-n reclama aia cu "barbatii o specie pe cale de disparitie" - momentele cand stau pleostiti in mall.

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaa


revin cu o completare:

din comportamentul lui eu inteleg asa:
rezolva-ti tu problema SINGURA, ca doar e problema TA, eu imi vad in continuare de viata mea, dupa ce iti revii, daca iti revii, eu ma intorc si reluam relatia de unde am intrerupt-o!
NU mi se pare deloc corect fata de mine, poate gandesc egoist, dar asa gandesc!



Diana, eu in locul tau as face asa: i-as da un ultimatum. Daca il lega ceva de tine asta il va trezi si va realiza ca are ceva de perdut daca nu se trezeste la timp. Daca nu, inseamna ca nu-l tine nimic langa tine. E un risc, si numai daca ai suficient curaj. Asta as face eu in locul tau...dar nu sunt eu ci tu, iar tu gandesti si reactionezi diferit. Ptr o buna prietena acest sfat urmat de ea a tinut, si acum sunt din nou fericiti.
In orice caz, el trebuie sa vada o schimbare in comportamentul tau, si daca nu vede sau schimbarea ta nu-l face sa se schimbe, cred ca asa e mai bine. Am mai spus si am "mancat bataie pe forum", unii barbati reactioneaza foarte bine in situatii din astea. Iar daca nu rectioneaza, nu e nimic de pierdut.

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput