nu mai am viata sexuala!

nu mai am viata sexuala! | Autor: dianaa

Link direct la acest mesaj

Buna,

sunt noua pe aici, dar va scriu in speranta ca ma veti ajuta cu un sfat! De aproximativ un an jumate, viata mea sexuala nu mai exista! Sunt casatorita de 2 ani cu sotul meu si suntem impreuna de 8 ani. Totul a inceput dupa nasterea fetitei noastre in varsta de un an.Am suferit o cumplita depresie dupa nastere, ma simteam pierduta. Am simtit atunci ca sotul meu nu a fost langa mine, nu se implica destul in ingrijirea fetitei, era mai tot timpul plecat la serviciu, sau la iesiri cu prietenii care se prelungeau pana dimineata.Imi spunea ca iese singur pt ca eu oricum dorm si atunci el ce sa faca in casa.M-am simtit tradata, fff singura, am simtit ca odata cu nasterea copilului, viata mea s-a schimbat total, eu ocupandu-mi timpul doar cu cresterea copilului, iar viata lui merge inainte cu distractii si chefuri.Situatia asta se intampla si acum. Ne-am dorit amandoi copilul, chiar el a fost mult mai entuziasmat decat mine la aflarea vestii. In aceasta situatie nu ma mai atrage deloc fizic, pentru ca simt ca am facut o mare gresala cand m-am hotarat sa-mi traiesc viata alaturi de el si sa fac si un copil cu el.Am incercat sa discut cu el, sa-i explic ca am mai multa nevoie de el, ca avem alte responsabilitati acum...dar degeaba, imi spune ca sunt cam nebuna, ca vb aiurea!!
Nu vrea sa ne despartim, sau cel putin nu mi-o spune direct, imi spune doar ca noi nu avem probleme, ca sunt probleme doar in capul meu, ca lipsa vietii sexuale nu-l deranjeaza!!! Ce sa fac, mai am oare vreo sansa sa-mi cresc fetita alaturi de tatal ei si daca se poate sa fim si fericiti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Black_Forest spune:

Eu zic sa iti iei 1 saptamina numai pentru tine daca ai la cine sa lasi copilul sau poate el sa isi ia concediu si sa stea copilul cu el.
Si te ingrijesti.
Sa eventual daca poti sa pleci si de acasa, la parinti sau la cea mai buna prietena.
Sa mergi la coafor, sa iti faci manichiura, sa mergi la aerobic, sa iesi la cafea suc la un spectacol.
Sa vezi cum te simti dupa dupa.
Si noua stare sa te intorci acasa si sa vezi ce reactie are el,, sa stai la discutie si sa va povestiti cum a trecut spatamina pentru fiecare si ce e de facut in viitor.


Sa nu il lasi sa faca ce vrea din tine si sa iti zica ca esti nebuna!!!!!
Sa ai si tu demnitatea ta si sa nu iti scazi pretul!!!!

********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

eu nu cred ca un barbat poate sa stea doi ani langa o femeie(sotia lui) si sa spuna ca e ok fara sex. sorry ca sunt sincera, fa o schimbare pt ca in opinia mea nu-l mai atragi dpdv sexual.

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Asa a inceput si la noi, de-aia ne vom desparti in cel mai scurt timp.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Black_Forest spune:

Nu inteleg care e motivul?
nu al despartii ci al interesului lui in viata sexuala cu sotia.

********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

doua situatii:

el e imatur, nu realizeaza ca s-a produs o schimbare majora(copilul) si isi continua viata de adolescent cu chefuri si baieti ,evident fara tine, pt ca tu nu mai esti capabila sa petreci nopti la rand(din motive de copil).

tu ti-ai pierdut increderea in tine, poate nu mai esti ce ai fost inainte de bebe. poate il certi ca si-a lasat ciorapii aiurea, poate nu te mai aranjezi si uite asa keful dispare

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu cred ca are pe alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Black_Forest spune:

Si daca iti cumperi diverse jucarii sa ii arati ca il poti inlocui daca el nu mai este capabil?
ce o sa zica?

********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Eu cred ca are pe alta.


de acord in totalitate. nu are cum sa-i dispara cheful de sex asa de tot, ci numai cu tine


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Flacara iubirii (chiar si cea sexuala) nu se re/aprinde de una singura. Si tu la fel ca si el trebuie sa faceti ceva in acest sens. Asta este solutia. O viata de abstinenta nu este buna ptr niciunul dintre voi, iar un barbat este adesea impins la experiente extraconjugale.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

quote:

...Imi spunea ca iese singur pt ca eu oricum dorm si atunci el ce sa faca in casa.
...In aceasta situatie nu ma mai atrage deloc fizic
...imi spune ca lipsa vietii sexuale nu-l deranjeaza!!!



deci sunteti pe aceeasi "lungime de unda". Care-i problema ?

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput