Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

Guguluff, nu este o regula cu privire la marimea margelelor, poti folosi de care vrei. Eu folosesc din acelea maruntele, da´si mai mari, nu stiu, de marimi si forme diferite. Eu folosesc ata normala de cusut in culoarea margelutelor si ata "pescareasca" foooarte subtire. Conectoarele pot fi la alegerea ta. Voi pune zilele astea niste poze cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Apsara, mersic mult de raspuns. Deci e in domeniul meu, ma temeam ca trebuie sa lucrez numai cu margelute si fire. Daca e cusut, cu placere. Stiu ca sunt migaloase, de obicei n-am rabdare sa cos de mana dar la asa rezultate minunate, ma voi motiva.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Mmm, ce animatie ! Si cate fete noi ! Felicitari, iubitelor, sa aveti inspiratie si spor la margelit !

Eu n-am reusit sa lucrez nimic dela Craciun............dar mi-ati facut pofta. Astazi o sa fac o comanda de materie prima.

Apsara, imi place colierul tau. Asteptam poze si cu bratara.

Va pup, si sper cat mai curand sa va arat si eu niste poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

frannces, nu stiu de ce nu iti pot trimite PM. Scrie-mi pe Yahoo mess la cmgheorghiu ca sa iti dau un site ieftin din China. Guguluff (dulcic nick ai ales), ma poti intreba si tu orice doresti la ID-ul mentionat mai sus.
Si acum, sa ma laud putin:
www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=1122&sName=" target="_blank">Colier 1
www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=1123&sName=" target="_blank">Colier 2
Cum vi se par?

www.mariashop.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomari spune:

Buna fetelor,

Ma uit si ma minunez de ceea ce faceti si-mi faceti o pofta sa ma apuc de margelit. Cand a vazut sotzul meu ca ma uit la creatiile vostre si le studiez ii spunea lui fiimea ca ace, ate si materiale avem dar ceva tot lipsea si abia acum si-a dat seama.

Otilia am o rugaminte la tine daca se poate: am un pliant cumparat acum 2 ani din Franta "Perles creatives" editions Fabbri si m-ar interesa daca se fac abonamente si din alta tara. In cazul in care nu se fac voi astepta pana in octombrie cand va pleca fiimea din nou. Multumesc anticipat pentru orice fel de informatie.

Crili cand vad atatea realizari ma mananca palmele sa fac comanda; cat timp dureaza pana la primirea coletului cu aproxim?
Pentru inceput voi face practica cu margelele marunte pe care le-am gasit intamplator sa vad ce iese.

Spor la creatii si succes in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

M-am apucat de zgarda in tehnica Apsarei(merci din nou). Am gasit ace de quilting, subtiri si mici dar unele margalute nu incap prin urechile acului(cam o treime). Am pus materialul in 4 straturi si se va suprapune la capete dar cred ca e ok. Si eu am uitat ca trebuie sa iau cate 3 margelute, luam si mai multe odata. Oricum, fiind negru pe negru, n-are catare
Apsara, daca poti sa-mi spui: tu cum cosi margelele tubulare si paietele? In alelasi timp cu cele mici-rotunde sau le adaugi dupa?
Tonia, eu le cos pe material nu le insir pe ata. Asa e modelul care-mi place la nebunie si cred ca as avea emotii sa lucrez dupa schema, doar cu ata si margelute. Abia astept sa vad cum iti iese.
Crili, si eu astept sa ne spui in cat timp ajung(aproximativ) in Bucuresti si Dej. Am luat cateva pliculete de la mercerie dar n-aveau foarte multe si sunt mai scumpe. Chiar vreau sa fac o comanda, mai ales ca-mi place formatul site-ului, e mult mai user-friendly decat altele.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Buna! As vrea sa va mint si sa spun ca margelutele comandate de la noi vor ajunge la voi maine. Dar, din pacate, o comanda este expediata intr-un interval situat intre doua zile si doua saptamani. E adevarat ca numai in vreo doua perioade, de cand am deschis, s-a intamplat sa trimitem comenzile dupa 2 saptamani, dar am precizat aceste termene pe site, tocmai ca sa nu fie dezinformat clientul. La sectiunile "cum cumperi" si "livrare" am precizat cam tot ce era de precizat. De asemenea, pentru a inbunatati serviziile noastre, am facut si un forum anexa al site-ului (se poate accesa prin link de pe site). Ma bucur mult ca apreciati formatul, sper ca si produsele, asta pentru cine a comandat deja. Ideea este ca noi ne straduim si ne dorim sa avem numai clienti multumiti, dar...stiti cum este. Nu poti multumi pe toata lumea, gusturile sunt diferite, apoi mai exista si carcotati, mai sunt si "Gica contra" din nascare, etc. Avem inclusiv CONDICA DE RECLAMATII, ceea ce nu am mai vazut la vreun site. Si nu stergem reclamatiile, ele sunt acolo...ca mai sunt, e drept.

www.mariashop.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

Guguluff, acele de care-ti spuneam eu sunt extrem de subtiri, intra prin cele mai marunte margelute. Incep cu piesele mari, apoi trec la aplicarea margelutelor; paietele le cos, in general in acelasi timp cu cele mici. Nu exista o regula, faci cum iti e mai comod si in functie de inspiratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

http://entertainment.webshots.com/album/556605580HYxhUf?start=48

Aici sunt doua bratari, una alba si una rosie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomari spune:

Crili multumesc de informatie, ramane sa-mi fac lista ptr comanda.

Apsara ma gandesc in cat timp voi reusi sa realizez asa ceva. Pentru inceput voi incerca ceva mai simplu.

Alina succes si spor la margelit.

Mergi la inceput