Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crili spune:


alt site ok din ce am incercat e www.mariashop.ro

[/quote]

Multumesc frumos, Smotocel, sa imi lasi mesaj la caseta de comanda, ca sa te premiez. Ma bucur daca am reusit sa fiu de folos si imi doresc sa am cilente multumite...desi nu e mereu asa, dar sunt oameni si oameni. In rest...pupici pentru toate fetele...eu nu prea am mai avut timp sa lucrez, recunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

quote:
Originally posted by tonsis

ppisic....saru mana pt aprecieri....ti-am zis,,daca erai mai aproape o puneam de o combinatie,mergeau bijuteriile tale la costumatiile mele.
fetelor,citesc mereu si ma uit la pozele voastre dar si eu stau prost cu timpul
spor la treaba in continuare




Hihi, Tonsis, nu se stie :) Iti apreciez creatiile cu atat mai mult ca lucrez in acelasi domeniu :)doar un stil mai 'comercial'... adica serie...( imbracaminte de zi, in general serie mica dar si comenzi mari ..) Oricum, iti urmaresc creatiile cu interes !

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zniri spune:

quote:
Originally posted by tonsis

zniri....am vazut la un depozit diverse accesorii din puf,pe strada fantanica daca stii,dar vara trecuta cred ca am vazut,acum nu mai stiu...
sunt la site-uri puse de voi aici ca nu mai prididesc cu uitatul
spor la treaba fetelor!



merci de raspuns, insa eu sunt din iasi-cred k tu ziceai de depozitul ala din bucuresti.
m-am uitat pe siteurile magazinelor care le-ati mai postat prin paginile anterioare, insa nu am gasit. cele pe care le-am descris prima data sunt mai pufoase :) ma intereseaza mai mult cele din fetru/pasla.

as mai avea o intrebare- mai de mult s-a vorbit de un spray pt impermeabilizat (la folosit viviane, dak nu ma insel, la genti). vroiam sa stiu dak lasa vreo pelicula sau ceva vizibil, dak se ia la spalat, in timp. eu am gasit pe siteuri de camping sparyuri de acest gen care se folosesc pt corturi, dar din cate am inteles acestea lasa o pelicula, ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Salutici si bine ai venit Zniri!!

Din pacate nu te pot ajuta cu info despre margelele pe care le cauti..( de fapt eu nici nu am vazut vreodata astfel de margele , asa ca nu stiu exact la ce te referi)
Oricum, in Iasi gasesti margelute si alte accesorii in Iulius Mall, sunt 2 mercerii care au si asa ceva . Atentie sunt destul de scumpe
Eu am mai gasit margele interesante si la merceria din Hala Centrala. Daca nu vezi de la inceput ce cauti, te sfatuiesc sa intrebi..ai sa fii uimita cate chestii nu sunt expuse

despre spray...eu imi dau pe incaltaminte si nu am observat nici o pelicula...Din cate imi aduc eu aminte Vianne nu foloseste asa ceva, mie imi venise idea mareata Intre timp am facut si eu o poseta si nu am dat-o cu nika...
Sotul meu foloseste un spray de asta pentru o geaca sport, si tot asa nu formeaza nici o pelicula, dar poate fi material mai special...Mi-ai dat de gandit..in mod normal ar trebui sa formeze pelicula..dar poate e foarte finuta si nu se observa..? Am sa incerc astazi pe niste material sa vad ce se intampla..

Succes la gasit margele si poate ne zici si noua ce vrei sa faci cu ele...sau macar sa pui poze daca gasesti, sunt curioasa cum arata...:)

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zniri spune:


hello
am zis k e posibil sa ma insel cine a zis de spray, nu eram f sigura nici dak pe siteul asta s-a discutat :D pt ca m-am uitat prin mai multe si nu mai tin minte.
am sa caut prin iasi, pe la magazinele pt drumetii, poate gasesc. ar fi util pt mai multe chestii spayul asta, oricum sa vad intai si cum se comporta :)

revenind la subiectul topicului - eu cand eram mai mica am mesterit la margelute, prin gimnaziu, acum sunt studenta.acum nu mai am modelele, doar niste resturi de margele. la iulis mall si mie mi s-au parut cam scumpe m-am uitat mai demult si nu m-a mai interesat de atunci. la hala, intr-adevar se gasesc ceva chestii dragutza, acum au adus si fir metalic colorat :) tu ce surprize placute ai avut la hala? ca sa stiu si eu cam ce ar mai fi :D in siraj am mai gasit un stand destul de bine aprovizionat cu margele, panglicute, lana ...

cat despre margelel pe care le caut acum, pt cele din fetru, e un exemplu aici: http://www.ecofeltro.ro/pasla_decorativa.php
si am mai pus niste poze cu margelele pufoase(eu am sub forma de inel, de mai demult) si mai sunt 2 poze cu ce as vrea sa fac-mai ales fularul http://www.flickr.com/photos/17893538@N05/?photo_deleted=1860226570

p.s. imi cer scuze, ink nu stiu cum se face ca un cuvant sa fie activ html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frannces spune:

n-a mai margelit nimeni nimic?
http://www.flickr.com/photos/13364407@N03/2023688442/in/set-72157602036355846/
http://www.flickr.com/photos/13364407@N03/2018282164/in/set-72157602036355846/
m-am incumetat sa va arat eu cate ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Buna! Vad ca e slaba activitate, nici eu nu am mai margelit, dar uite ce am facut: www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=744&sName=" target="_blank">scrumiera pictata 1 si www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=742&sName=" target="_blank">scrumiera pictata 2. Pareri? Sincere, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Of, compusesem un raspuns frumos si l-am pierdut..
Va felicit pentru creatiile voastre, Frannces & Crili.
Crili, scrumierele sunt foarte reusite, cea cu trandafiri e preferata mea!!! Mult succes in vanzari si spor la noi creatii!!
Eu nu prea am mai facut mare lucru...dar totusi cateva poze cam nereusite ...

Spor la creatii cat mai frumoase!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Diana, sarut mana pentru aprecieri. Trebuie sa ma mai perfectionez, nu am nici pensule potrivite...dar ma dotez eu. Nu prea am mai avut timp sa lucrez de cand cu site-ul, sa vand margele ia ceva timp, dar e frumos si asta, numai ca simt nevoia uneori sa ma mai destind, ca eu asta faca atunci cand margelesc, pictez, croitoresc, gatesc...toata viata mea am fost o agitata, nu credeam ca o sa ajung atat de asezata. Cat despre ce l;ucrezi tu...sunt vesnic uluita. Tu si inca vreo trei fete ma complexati, efectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Fetelooooor, pe unde imi umblati? V-am spus ca ma chinuie rau talentul, asa ca uite niste www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=797&sName=" target="_blank">cercei pictati 1, www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=798&sName=" target="_blank">cercei pictati 2 si www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=799&sName=" target="_blank">cercei TS 1, www.mariashop.ro/?p=productsMore&iProduct=800&sName=" target="_blank">cercei TS 2
Primii sunt cercei pictati pe ceramica, au doua fete. Cerceilor TS te-am zis asa aici pentru ca sunt facuti cu tehnica servetelului. Cred ca am mai postat candva aceleasi modele pe aici, dar asta se intampla numai pentru ca inca mai am din pachetele de servetele cu acest model. Sa aveti spor!

Mergi la inceput