Aradence petrecarete (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Acum am dat un ochi prin rucsacelul lui Vladutz...si am gasit acolo un ochean kaki care nu ne apartzine. L-a pus cineva din greseala acolo...al cui e?

S-a trezit Vladutz...ma duc sa-i dau papa.

intalnire la fam.Somlea



ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Adaa, a lui Tudor este binoclul. L-am bagat din greseala latinein rucsac. Stii ca a mai fost inca unul la fel pe langa al e nostre? prietena lui Miha.
Avem dintisorul nr. 3 Nu stiu daca sa ma bucur prea tare sau nu, pentru ca e un incisiv superior lateral, deci am un vampiras.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Gabi...Vladutz a avut timp de 3 luni doar incisivii laterali sus. La urmatoarea intalnire aduc si binoclul! (vreau sa spun ca am stat un pic sa ma gandesc daca e binoclu sau ochean...si era la mintea cocosului ca daca te uiti cu ambii ochi e BInoclu!)

intalnire la fam.Somlea



ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi felicitari Ioanei pentru dintzoc
Hai nu-ti fa probleme, nici lui Raul nu i-au iesit in ordine!

Era tare daca ati fi plecat fiecare cu rucsacu altcuiva
Chiar asa, de unde ati luat rucsacii aia, ca-s faini tare si vreau si eu



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare, salutare!
Multumim tuturor pentru aprecieri, pupam si noi puiutii vostri.

Am venit de la Bihor pe la 19 si de atunci tot desfac bagaje, adun, fac baie la prunci si ii culc, of...

Fetelor(Ildi si Flavia), scuze, a incurcat Calin borcanele,borcanelele de la Hipp erau la Cora 30 lei cele de 125 g(unele sub 30 chiar)si cele la 190 g erau 45 lei, alteceva a vazut el cu 15 lei, azi ne-am "lamurit". Oricum sunt mult mai iesftine ca si la noi.

Ildi, ti-a trimis Clau si pozele de la mine? SA stiu ca daca nu ti le trimit eu.

Diana, super tablita, chiar i-am aratat si la Calin si i-a placut foarte mult. Mai zi-mi te rog de unde ai luat-o ca poate mergem sambata la TM si ne tenteaza si pe noi. Dragos a avut vreo 3 si le-a rupt, dar acum stie sa scrie multe cuvinte si sigur va avea grija de ea si mai ales ca e cu locomotiva Thomas.

Gabi, felicitari pentru al 3-lea dintisor.
Noi avem 2 deocamdata, se vede si al 2-lea bine acum cand rade.
De ieri am observat ca sta si in fundulet, dar nu foarte mult.

Ioana, Nicolas cum se simte?
Mey, nu sunt obisnuita cu tine asa "depresata", tu erai curajoasa intotdeauna, te rog sa revii la normal.
Ovi mai are frati si surori asa-i? Pai faceti cu schimbul in week-end, pentru voi e mai greu cu 2 copilasi mici.
Eu cand plecam la tara duc toata casa, patut, carucior, balansoar, vesela, hainute en-gros... Mai mult impachetez si despachetez.
Carmen, ne-ai parasit?

Maria, urmatoarea intalnire va fi la mine, te-am trecut pe listuta.
Da, la iarba verde au voie si taticii.

Clau, sa-l treci si pe David a lui Ildi in listuta, 2 mai 2006. Ma pregateam eu sa-l trec si apoi mi-am dat seama ca n-am deschis eu subiectul.

Ada, Iulia vrea sa fie fotomodel si voi vreti s-o ingrasati? Las' ca arata bine. Bine ca papa Vladut.

Hidegard, Gabi a fost vineri la Teba si zicea ca a gasit si hainute mai mari. Eu n-am vazut cand am fost.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Dragos nu are somn si ii zice la Calin:"Cali, hai sa vezi ce-mi bate inima. Calin il intreaba:"da' de ce-ti bate?"
Dragos:"Cred ca m-am indragostit..." Mai sta un pic si zice:"ce bine ma simt daca ma indragostesc!"
Calin:"Dar ce simti?"
Dragos:"Simt ca ma casatoresc".
Am zis ca mor de ras, nici acum nu m-am oprit.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am scris ditamai mesaju si l-am pierdut.

Nu-l mai reiau ca nu mai pot fi asa simpatica.

Am pus poze http://new.photos.yahoo.com/somleac/album/576460762395074271

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Auzi mai , se casatoreste Dragos ?cu cine ?

Fetelor eu nu mai apuc la calculator , voi ati inceput capitol nou si eu nu reusesc sa va citesc.Sunt obosita rau seara ,stau cu Mel sa adoarma si ma apuca un somn de numa'... .In rest pe cand ma instalez, in timpul zilei, se trezeste sau Ovi are treaba .Ioi sa vina odata vacanta si atunci am si eu mai mult timp .Na destul cu vaicareala.
Deci,
Gabi, pupici lui Ioana "vampiras"
Flavia felicitari pt master !
Ioana saracutul Nicolas, cate s-au adunat pe capul lui.
Clau ai grija de "pacientii"tai .
Cristina fetele tale la ce gradi sunt ?
Ildi ce mai face "maratonistul" ?
Diana stiu ce mai face ... ma mai aude din cand in cand la telefon
Miha pana la urma te intelegi mai bine cu Daria ?sau cand vine vb de scoala
Maria mai taticii ar lipsi de la intrunirile noastre..las' ca vine vara si atunci vom inchiria terasa Arad cu totul , la cate vom fi
Veronica pana la urma zici ca nu ai apelat la medicamente care sa-ti opreasca lactatia?
Oare ce mai face Claudia si Ana MAria ?

sper ca nu am uitat pe nimeni....

Mel a primit azi un strugurel-ruj de la Nivea , pt ca le-a inebunit pe bunici cum ca vrea si ea ruj .Bineinteles ca mie nu-mi cere pt ca eu ii spun ca nu e pt copii dar cu bunicile...oricum toata ziua s-a rujat, nu l-a lasat din mana , ne-a rujat pe toti si a vrut sa faca si baie cu el .
Am uitat, sa vedeti cum spune povestea cu "Atatada" , impaiateasa , oghinda si pitici adica Alba ca Zapada .Incepe cu "odata -nisiodata "


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alina ne-am spart si eu si sotu. Cine-i nora?

Alina, las mai pe Ioana sa mearga la tara. Acolo-i bine pentru copii. Noi daca n-avem bunici la tara, adica avem da nu ne prea vor, ne-am cumparat casa unde se agata harta-n cui. La Minisu de Sus se gata si drumu, daca mergi mai departe pici de pe glob. Si mergem vara ca nebunii sa lucram acolo, venim rupti. Se mira si satenii ca nu vin copii si nepotii lor asa de des ca noi.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Carmen las ca vine vacanta si scoti atunci parleala. Da, se pare ca e mai bine cu Daria cu scoala. Dar trebuie stat langa ea. Cred ca doreste surplus de atentie. E smechera fata. Si cu pianu merge mai bine. Dar ia ore si in particular. Practic ce ar trebui sa repete acasa face tot cu profesoara. Pe mine insa ma cam termina cu dusu -adusu si cu bugetu. A trecut destul de bine si peste faptul ca i s-a imbolnavit profa si a trebuit sa-i gasesc alta profesoara. Mi-a fost groaza ca numa ce se obisnuise cu asta. Dar vad ca s-a descurcat.

Clau ce titlu ne-ai tras. Imi place. Imi pare rau de tine ca te-am tinut la dezintoxicare. Mai ales ca sotu fumeaza si am fumat si eu. M-am gandit tot timpu sa nu uit sa-ti ofer scaun si scrumiera la locu de fumat, dar cand ati venit m-am intimidat si am uitat. Cum e sotiorul tau?

Ioana cum e Nicolas? Multa sanatate.

Cristina-alias Maria multumesc de aprecieri. Dar stai linistita nu stau eu tot timpu cu casa pe cap. Mai tot timpul is pe drumuri, vorba lu buna-mea " parca o facut-o ma-sa-n tren. Si invata si copii astia ulicariti"Am femeie care ma ajta la bucatarie si curatenie si mai sta cu copii cand eu sunt la lucru.

Ufff ce plange bietu Matia in somn. Cred ca-l chinuie si dintele no. 2.

Gabi felicitari pentru dintisoru 3.

Felicitari si pentru mastera Flavia.

Ada si la mine zboara casa. Mey culmea stii care este? Cel mai bine a aratat casa mea dupa ce ati plecat voi. Basca am ramas cu o tona de ciocolata. Mai veniti?
Eu zic sa-i dai pace Iuliei sa manance cat vrea ea. Insa nu si cand vrea ea. Adica nu sa vina cu pretentii dupa ce s-a strans masa hop ca vrea mancare. Nu vrei sa mananci la pranz, nici o problema vei manca la cina. Si asta cu mancarea este tot o forma de acaparare a atentiei ca si faza Dariei cu temele, parerea mea

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput