ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Gabi, dr. homeopata mi-a dat doua remedii: CH200 (impotriva proliferarii tesuturilor) si M10 (pentru ridicarea imunitatii). Suna bine, acum sa vedem si ce rezultate vor da. Tu in ce stadiu mai esti?

Eu azi sunt fff ocupata, dar sper sa gasesc ragaz sa mai var nasul pe la voi.

Ceva frumos: www.flickr.com/photos/esteras_earrings/sets/72157594233483631/" target="_blank">inele

Zenobia
Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Zeno chiar suna bine tratamentul. Bafta multa la rezultate pozitive dupa tratament. Daca poti da-mi si mie pe PM cu datele de contact ale homeopatului. Vreau sa le strang pentru un eventual esec la FIV .
Eu sunt la faza de analize si am inceput sa iau Elevit si AC. Saptamana viitoare, marti mergem la consultatie si in functie de echo si analize ne spune da sau ba si cam ce sanse sunt. Eu sunt optimista, m-am rugat si acum pot sa accept orice mai usor, nu foarte usor .
Pupici si bafta si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna Dimineata!
Am intrat cu intarziere, da acum pot sa scriu otarica!
Gabita think orange, ok?
Zeno u too!
Adelamaria cand te simti tu pregatita iubita si te lasa sefii in pace, sa ne scrii.Noi suntem aici si asteptam o veste buna!Doamne-ajuta,Maica Domnului fiti cu noi toate!
Ioana esti o scumpa! Zi cu zi, pas cu pas, calme, optimiste si cu multa speranta in inimi, astea nu ni le poate lua nimeni!
Geo sa te-ajute Dumnezeu si Maica Domnului!O sa reusim noi cumva!
Ylari tu unde ai fost operata?Si injectiile le-ai facut sigur intramuscular?Si au fost corect preparate?Sa nu te scuzi niciodata, ca n-ai cum sa ne deranjezi, doamne-fereste!suntem toate in aceeasi oala si avem nevoie unele de altele sa putem sa ne implinim visul si poate sa avem o viata normala si sanatoasa.
Liliana Doamne-ajuta!sa fi calma!!!
Boo, Ana-Alexia,Jubicaaaaaaaa(unde esti? chiulangioaica mica cu ochi de nu-ma uita)Adifle, Ariana,Dyamy(Doamne-Ajuta, sa ai sarcina lipsita de probleme si BB sanatos!) si o zi splendida!

KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Haideti fetelor mai multa agitatie pe aici .
Eu merg la chinezutul meu la pranz asa ca imi doresc, cand ma intorc , sa va vad pe toate la apel .
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata fetelor dragutelor...ofiecareia in semn de multumire pt incurajari....numai bine si voua...
.....eu azi sunt intr-o mare tensiune(sa nu zic stres)astept tel.de la centru de fertilizare sa imi spuna daca s-au fertilizat,daca totul e O.K.maine fac transferul(Gabita...mult succes la vizita cu marele dr.....sa iti dea startul
Adelamaria asteptam vesti bunesi pt ca vestile sa fie bune noi toate ne rugam
Zeno + Lucia sa faceti treaba buna saptamina asta...eu astept rezultatele.....Ioana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Liliana iti tin pumnii.Cred ca s-au dezvoltata bine si sunt gata sa fie transferati la mamaica lor in burtica.
Te pup si ma rog pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai Gabita chinezutul tau e bronzat?Ca daca e portocaliu(galben in mod normal)atunci intleg de ce tot dai ture pe la elCe tot ne agiti aici:chinezutul meu in sus, chinezutul meu in jos!Chinezutul meu a dres... Vrei sa ne faci ciuda?
ca ma duc si te spun la...ups!nu stiu la cine!Ma gandesc eu la cine sa te spun, sa ia masuri domne ca nu se mai poate!Pupici...chinezesti!Na!



nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu pot sa il rog sa se faca portocaliu pentru mine, el este galeben . Mie imi prinde tare bine sa merg la el. Ma refaca psihic si fizic. Tot ce mi-a spus s-a confirmat....
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Liliana nu uita sa-ti spui mereu in minte:voi fi gravida!Si ne rugam si pentru tine, sa se lase cu amoruri mari acolo intre fetite si baietei!Tu pe moment ti-ai facut treaba, acum lasa-i pe ei si Doamne Ajuta!Cu voa lui Dumnezeu vei fi bine, dar sa fi cuminte si linistita!Bine?
Pup fata


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Liliana tinem pumnii stransi de tot !!! Nu mai facem nimic . La fel si pentru Adelamaria si pentru Ioana si pentru Dyamy
Sa faceti bebei frumosi si sanatosi si sa invingeti boala asta nesuferita.

Gabitu ma intrebai ce m-am hotarat. Pai intai sa scap de ureaplasma asta si pe urma o sa incerc cateva luni. Oricum trebuie sa iau duphaston ca sa imi vina ciclul (a trecut si 1 apr si tot nimic, crec ca m-a pacalit el pe mine de data asta). Oare pot sa incep deja ? Daca o sa iau si sumamed pentru ureaplasma ? Asa as vrea sa scap odata ... Daca in cateva luni nu iese, mai vedem dupa aia. Oricum trebuie sa monitorizez chistulele descoperite de Pop sa nu evolueze astea acum

Va pupic si eu sunt aici .. Va citesc mereu



Poze

Mergi la inceput