ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ylari bine ai venit!Sa ai sedere cat mai scurta, sa te muti pe odisse!Intre timp pot sa-ti spun ca aici am gasit un grup extraordinar de suport si invat multe lucruri utile.Zileleastea vom vorbi mai multe si despre tine, sa aflam mai multe lucruri si sa incercam sa ne ajutam cum putemunele pe altele!Liliana[ multa bafta!Sa ai incredere si speranta, ca noi vom fi cu gandul si la tine!
Dyamy asteptam sa ne povestesti tot ce poti!Felicitari inca o data si ai mare grija de burticutza ta!
Fetelor eu va pup pe toate,ma retrag in culcus ca mi se incruciseaza ochii de somn!Pe maine si noapte buna!

Kisses


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Adelamaria,Doamne-ajuta sa fie bine! Sa nu-ti pierzi speranta!

LilianaFi, pastreaza-ti optimismul in permanenta; e foarte important!

Dyamy, sarcina usoara si la termen! Sa fiti sanatosi si tu si BB!

Boo, Geo, si astazi sunt pro laparo si consider HSG o metoda depasita, generatoare de iluzii si pierdere de vreme. Bafta sa luati cea mai buna decizie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Ylari, bine ai venit printre noi! sedere scurta aici! sa ajungi rapid la odisee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Zenobia, homeopatul la care ai mers este unicist? Cum a fost? Ce parere are despre endometrioza?
Ai putea spune, te rog, mai multe?!
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

Buna la toate fetele,

Va multumesc la toate care ma ajutati sa iau o decizie legata de trompele mele.Eu voi astepta sa-mi vina menstruatia,prin mai -iunie ,apoi mai stau pina prin septembrie-octombrie,intre timp imi monitorizez chistul ramas si voi urmari daca am ovulatie si daca nu se indura DD de mine si sa ramin gravida pina atunci ma duc sa fac laparoscopie.Nu vreau sa astept 6-12luni si abia apoi sa fac ceva,pentru mine timpul este prea important ca sa treaca numai asa .

Bun venit fetelor noi si sedere scurta pe aici.

LilianaFi bafta mai departe,sa fie intr-un ceas bun.
Adelamaria ,stai linistita,sa nu-ti pierzi speranta si totul va fi bine.
Flori ,imi pare rau si nu te lasa,trebuie invinsa boala asta nenorocita care ne face zilele amare.
Dyamy,felicitari,ma bucur si sa stii ca ne dai si noua curaj cu realizarea ta;sa fie cu noroc.
Lucialu imi pare rau ca ai boala asta dar ma bucur ca esti printre noi si mai inveselesti atmosfera,altfel am fi prea triste.

Va pup.Noapte buna,pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ylari bine ai venit printre noi! E trista povestea ta si mai toate avem cate ceva neplacut in trecutul nostru, dar sa nu-ti pierzi speranta ca intr-o buna zi vei reusi!!
Adelamaria noi suntem aici iubita si ne rugam sa fie bine pina la capat! Asteptam cu sufeltul la gura rezultatul analizei maine si tin pumnii sa iasa bine! Multumesc pentru urari iubita!
GEO30 bine ai gandit, nici eu nu as astepta prea mult in locul tau! Multa bafta sa vina bebe mioc la tine si sa nu mai ajungi la laparo!
Lucialu somn usor fata inimoasa ce esti!
LilianaFi si de la mine un brat...

Vreau sa va marturisesc ceva fetelor: sunt fericita ca aici s-au adunat atat de multe suflete frumoase si ca acest subiect a devenit atat de calduros, cum nu-mi imaginam ca va fi atunci cand l-am deschis anul trecut in luna mai. Va spun sincer, ca la inceput era un subiect putin cam rece si fetele erau foarte speriate de acest diagnostic -endometrioza- incat preferau sa nu intre pe aici. Ma bucur ca a aparut multa speranta aici si va doresc la toate sa cunoasteti minunea de a deveni mamici cat mai curand!


...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Ana-alexia, nu stiu ce sa iti spun in legatura cu intrebarea ta. Dr homeopat la care am fost mi-a pus o groaza de intrebari si apoi mi-a dat tratamentul. Atat.

O zi buna tuturor fetelor.

Zenobia
Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyamy spune:

buna fetelor.
Va multumesc pentru urari si doresc sa fiti si voi ca mine in viitorul cel mai apropiat.
Sa stiti ca nici nu mai speram sa am un asa cum v-am povestit. Dr. chiar a spus ca dupa paste sa mai facem iar o monitorizare si apoi inseminare. Am uitat sa va spun ca intre cele doua operatii am facut o inseminare si un fiv dar fara succes.
Dupa a doua operatia am inceput sa ma rog f.mult la sf. Anton, am citit Acatistul paritilor Ioachim si Ana, am mers la manastirea din Busteni si am lucrat la imunitate.
Deci, concluzia mea este ca numai Dumnezeu si Fecioara Maria are intotdeauna grija de noi si ne indeplineste visele. Le indeplineste atunci cand hotareste el nu cand vrem noi.
Asa ca fetelor cititi si rugativa mult, in fiecare zi si o sa vedeti ca visul se va implini.
Eu ma simt bine cuo mica exceptie ca nu mai pot fuma si bea cafea. Astazi am cumparat cafea decofeinizata sa beau si eu ceva.
Dupa calcule are trei saptamani si se va naste in decembrie.
Mai vorbim,
Va pup pe toate si credinta sa aveti ca visul se va implini.
Concluzie- Endometrioza invisa de un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Dyami, felictari pentru sarcina. UIte cum ne-ai mai dat si nou sperante... Bravo, sarcina usoara si bebe cumintel.
Liliana, ma gandesc la tine in fiecare dimineata si sunt sigura ca o sa fie bine! [pup
Ioana, iti tin pumnii in continuare. Nu mai e mult!
Lucia, la fel si eu, de ieri am inceput "tratativele". Ce-o fi o fi!

Gabi, Adelamaria, Boo, Geo si toate fetele, pupicei!

Zenobia
Barzoiul buclucas, Poze1, Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Fetelor este gata ceaiul ? Haideti la o claca....
Lucialu daca nu am scrie aici am fi mai singure si mai triste. Eu asa simt. Cu voi ma bucur, ma intristez, ce mai imi traiesc viata asa cum este ea, cu bune, cu rele... Se spune ca problemele vin ca sa le facem fata si sa invatam din ele... Daca este asa si noi vom avea bebelul dorit, atunci cand va vrea cel de sus. Nu fi trista, remonteazate afara este primavara... floricele, copaci infloriti...
Adelamaria ma rog pentru voi sa fie bine. Sa ne spui valoarea analizei. Haide capul sus speranta moare ultima...
Boo ce decizie ai luat? Incepi proiectul bebe?
Zenobia bafta saptamana asta. Ce ti-a spus homeopatul legat de endo? Ce tratament faci?
Geo bafta multa.
Flory nu fi trista o usa se inchide se deschide o fereastra. Poti reusi si cu un singur ovar si o sibgura trompa. Fi optimista.
Dyamy inca o data felicitari pentru bebe. Si eu am auzit de preotul de la Busteni. Am fost pe acolo dar nu a fost sa fie pana acum...poate in viitor.
Ana Alexia bafta mmulta si tie.
Liliana cand faci transferul. Iti tin pumniii.....
Ioana bafta si tie, cand vei sti daca esti o fericita mamica?
Va pup pe toate si va urez o zi minunata.

Mergi la inceput