copiii si minciuna

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Si cand fetita ii spune sa manance cu gura inchisa, sau alte chestii de genul asta, el ar trebui sa se simta mandru ca fetita lui e educata; si cum spunea cineva, sa glumeasca cu ea pe tema respectiva! Nu sa urle la ea; iar cand fetita spune ca vrea la buni, in loc sa urle la ea, mai bine sa ii zica... poate ceva de genul "Lui tati o sa-i lipsesti mult... o sa-mi fie dor de tine... ia-ma si pe mine" sau "o aducem pe buni aici, ca te vreau langa mine, ca tati nu poate trai fara tine..." etc... nicidecum "pleaca si sa nu te mai intorci". Tu nu l-ai intrebat daca asta e intr-adevar ce vrea el? Ca voi sa plecati si el sa uite de voi si sa-si vada de viata fara a-si aminti ca are un copil?


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

nu stiu daca sa-l acuz sau sa-l compatimesc.dar are o mare doza de egoism si in acelasi timp e generos.cum am spus si mai devreme eu nu mai pot sa continui asa.nu mai pot.vreau o viata normala,vreau ca fetita sa se poata juca in voie in toata casa fara sa fie certata ca face gimnastica pe perne,deci face deranj.vreau sa fie libera sa fie copil in adevaratul sens al cuvintului.

Mergi la inceput