FIV in Ungaria 12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adaca spune:


PUSSI in primul rand ma rog ca Bunul Dumnezeu sa fie alaturi de tine, sunt sigura ca vei reusi. Iti multumesc pentru mesajul de la Ani.
Liana te felicit pentru noul capitol, sa fie cu noroc pentru toate fetele. Tu sa fii cuminte si sa ai grija de buburuzele tale.
Multi pupici de la gazele mele
Mult succes tuturor.
Cu drag, Ade, Dari si Cai.

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pussi- sa fie cu noroc si sa prinda amandoi embrionasii si sa i trimiti lui Z. poze cu ei pt. album!(ai vazut albumele de la clinica, sper!)
Voiam sa va intreb pe toate,( cele care ati trecut pe unde trec eu)aseara am avut niste pete maronii si acum nimic, trebuie sa incep AC din a doua zi a CM si nu stiu ce sa fac, astept sa curga bine, bine si apoi calculez?
Liana- mersi, esti o draguta chiar daca nu ai toate rotitele cum spune Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cenusereasa am AC le vrei?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"11

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi sti ca maine sunt cu tine la clinica, da? Si o sa fie si toata galeria . Sa iti ajute DD si sa se prinda de tine embrionii ca mustele de miere .
Andicu bafta la analiza
Liana multumesc pentru capitol si sper sa fie plin de reusite. Ai un de la mine si sa ai grija de samburei.
Ioana si Cornelianeli va tin pumnii sa fie bine, sa veniti la fel de optimiste ca si mine de la Chivu, sa stiti ca seamana chiar bine cu Chivu .
Magda bafta multa si tie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pussi: mult mult succes , ma pentru tine . Trebuie sa fie bine, nici nu se concepe sa nu vi acasa macar cu gemeni. Dumnezeu sa fie cu tine, trebuie sa crezi ca te va ajuta. Te pup si mult succes
Gabitu : multumesc mutl iti doresc si tie bafta, mult succes am sa m a si pt tine.
Simona : eu pt prolactina mare luam Dostinex, eram si eu stresata mai ales cind eram si al facultate plus la locul de munca...dar au tercut toate si tot nu imi scade. Asta e ma bazez pe Szeged, dar totusi sper c anu imi va da Bromcriptina ca am azuit multe fete la care le-a fost rau. Eu cu Dostinex m-am impacat bine, chiar nici un simptom nu am avut. Iti doresc si tie multa bafta.
Si de asemenea va doresc tuturor insarciante sau viitoare numai bucurii si succes in toate


DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Fetele, de astazi am inceput si eu sa iau bromocriptina pt. prolactina marita. Mi-a fost rau, am plecata de la servici si am renuntat la tot programul de dupa amiaza (masaj, gimnastica, parafina -am probleme cu spondiloza). Sper sa ma obisnuiesc in timp, sa nu mai imi dea senzatia de "zapaceala".
Simona, tu in ce doza ai luat tinctura de lemn dulce? Ma intereseaza si pe mine!
Tot astazi am primit testul papanicolau si mi-a iesit inflamatie cu clamidia. Anul trecut in august mi-am facut aceasta analiza si nu aveam nimic. Intre timp am avut doua interventii, histeroscopia si recent biopsia de endometru, sa fii luat ceva din spital. Stie cineva sa imi spuna in cat timp si cu ce tratament se vindeca asta ca imi vine sa imi trag pumnii in cap .
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sunteti toate as de inimoase, ca nu am cuvinte sa va multumesc!!!
Legaturiloram fost la cumparaturi..si m-am uitat la hainute de BB si de gravidoase..si mi-a crescut moralul de numa, l-am si anuntat pe tatic ca de Pasti merge la cumparat hainute pentru copilas!! Cu cenuseareasa..am vorbit cu Chivu si imi da reteta pentru ea!! asat era inainte sa te anunti tu ele.. ii trimisese Cenusareasa mail!!
stelianaacum sunt increzatoare e sansa mea si profit de ea pana la capat!!
Ioana 76multumesc frumos!! Drum bun si luni o sa va tin pumnii la amandoua!! Sa veniti cu vesti bune+ CorneliaSa fie intr-un ceas bun!!
Mikacand sunt realista mi-e inima cat un purice..dar nu pot sa nu visez si sa nu ma gandesc ca va face DD o minune si unul din cei doi va fi copilasul meu
delphinuta
carlamersi iubito!!!
adacafoarte multa lume din jurul meu imi spune ca voi reusi, ca sunt siguri..ca au diverse presimtiri..si sentimenete ca voi fi graviduta!! Ma tot intreb ?? o fac sa-mi ridice moralul sau e adevarat?? Scuza-ma, ca am fost asa directa, dar starea mea e asa de confuza la ora asta..sper ca maine dupa ET sa ma linistesc si sa fiu convinsa ca sunt in mainile Lui DD!!
dariasa dea DD sa se prinda amandoi, desi acum ma multumesc cu unul sanatos si voios!! astepti sa curga sange..si apoi a doua zi incepi AC!! petele nu se pun in calcul
gabitueu iti propun sa vi si maine la clinica... sa stai acolo pan aies si sa ma vezi asa vesela si zburatoare de fericire!! Si la BB-ici sa le placa mult mult ULTROGESTANUL din "vagin" ..si sa se lipeasca de el
magdamultumesc pentru tot

Si cu astea ar cam trebui sa ma pregatesc pentru primirea in burtik. Sunt cu inima impacata ca am facut omeneste tot ce e posibil!! Si il rog pe DD sa-mi implineasca dorinta!! va multumesc la toate din suflet ca ati fost alaturi de mine toata perioada asta..si o sa mai fiti..Liana maine va va tine la curent cu vestile..si mai departe, daca viitorul tatic ne muta calulatorul in dormitor..si monitorul pe noptiera..o sa stau numai pe net!! si de Sfintele Pasti sper sa va fac o surpriza frumoasa!!! Sa ma ajute Dumnezeu!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

te va ajuta fatoooo ai sa vezi..si vezi ca io nu zic sa'ti ridic moralu..tu stii ca io sunt dilie si imi mai l;ipsesc si rotile aleaasa ca io spun doar ce simt..sa fie CLAR!!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"11

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Esti o scumpa Pussi si o fata de treaba pentru asta vei fi si tu rasplatita is convinsa, Dumnezeu ca fi cu tine , o meriti din plin. Mersi si de optimismul tau , m-am si vazu tde ja gravidutza dar la mine mai e un drum lung de parcurs, dar acu tu esti la rind.
Ma rog pentru tine ca sa revii intre noi cu bebici in burtik.
Sa aveti drum bun si mult mult succes, DD sa fei cu voi. Te pup dulce

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Steliana: eu tocmai am scapat de aceasta clamidie afurisita(adica si eu si sotul,pentru ca si lui ii iesise pozitiva),dupa o singura tura de tratament.Pentru acest tratament le multumesc inca odata lui Miki-Miki si lui Andicu,caci ele mi l-au spus.Iata-l:

-in prima zi: doza shok de azitromicina(continuta ori in Azitrox ori in Summamed..eu am luat Azitrox ca e mai ieftin cu 200.000 lei): 2 pastile de 500 mg odata.

-a doua zi: o pastila de Azitrox

-din a treia zi,timp de 10 zile, doxiciclina: una de 100 mg de doua ori pe zi.

In paralel cu doxiciclina(adica in cele 10 zile) iei Nistatin: 2 pastile pe zi(dimineata si seara), ca sa nu faci candida si pui si seara cate un ovul antifungic(ceri la farmacie..nizoral, de exemplu..eu am luat poligynax). Totodata,in toate cele 12 zile,iei cate 2 pastile de Biotics,sa nu ataci stomacul.

Bafta multa!
Noi am urmat acest tratament,am facut apoi 10 zile pauza, dupa care am repetat analiza si ne-a iesit negativa la amandoi.
Am uitat sa-ti spun...contact sexual protejat(daca s-ar putea,chiar deloc)..si neaparat sa faca si sotul tratamentul.
A! Si eu cred ca tot de la histeroscopia facuta la Polizu,in vara trecuta,mi se trage.Pentru ca inainte de ea,cu o luna,facuse sotul clamidia din sange si era negativa.Iar luna trecuta cand am repetat-o ,din secretie, surpriza: pozitiva..deci,intre timp am contactat-o..si n-aveam de unde decat de acolo.

Pussi: tin pumnii stransi sa creasca embrionii cat mai mari!

Cornelia si Ioana: dobrogencelor,distractie placuta la munte si mult noroc la Szeged,luni! Sa dea DD sa fie bine.

Nusy

Mergi la inceput