35-NEGAM inceputul declinului (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Cricor,eh, am gasit pe net tot felul de anestezii la americani, numai in vena nu-mi trebuia.

Khristin, La multi ani pentru sot!
Multumesc pentru raspuns
Cam cat a durat toata treaba la dentist ca astia m-au speriat cu doua ore jumate pt scos nerv si obturatia de canalSi o ora jumate mi se pare mult in tara dureaza pana intr-o ora tot.
Mi-a placut insa cum au facut radiografia, pe scaun direct, a scos monstrul din dulap - la noi alergi prin coclauri sau prin poduri ca sa faci o radiogr,si vii cu ea in mana, in plus trebuie sa-ti bagi degetul in gura ca sa tii cartonul ala, aici s-a rezolvat imediat, filmul sta pe un brat si il musti chiar si pt un singur dinte din spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

quote:
Originally posted by OlgaTarziu

Salut fetele. Inca mai traim ceea ce sincer e un miracol pana si pt mine.
Eu mi-am petrecut week end-ul la urgente. M-am trezit cu o durere crunta de ovar de nu mai puteam sta drept. Am mers si au inceput investigatiile. Se temeau doctorii ca e o sarcina extrauterina. Ei nu a fost, a fost ruptura de chist ovarian la ovarul stang. V-am zis ca am unul frumusel si marisor, ei a explodat. Mi-au dat calmante, antiinflamatorii si m-au trimis acasa ca se resoarbe si daca fac cumva febra sa merg inapoi. Normal ca nu am stat acasa nici o zi. Azi ca norocul incep putin mai tarziu.
Cu Tony umblu de 2 zile la medici, azi mergem iar la o cliniza speciala de copii. Peste noapte i-au aparut doua umflaturi in laterale spre spate ale capului. La atingere simti lichid adunat si multi ganglioni umflati. Doctorii spun ca poate fi orice cu atat mai mult cu cat copilul nu a fost racit, nu a avut otite. Ceea ce zicea aseara doctoritza e ca poate fi de la infectie virala (inclusiv toxoplasmoza) pana la alte chestii mai grave, nici nu vreau sa pronunt denumirea. Azi mergem si facem cred si analiza de sange sa vedem daca gasesc....



Olga

I'm a sailor peg
And I lost my leg
I climbed up the topsails
I lost my leg
I'm shipping up to Boston
I'm shipping off
To find my wooden leg





Olga, imi pare tare rau, da chiar ca ai un an de pomina, si eu sunt cu probleme serioase mai mereu da le am de cand lumea si se repeta cicic - dar desigur, din ce in ce mai serios
Iti doresc multa sanatate, sa se resoarba chistul fara probleme ( asa am avut si eu pe la 20 de ani unul hematic spart si apendicita si mi l-a scos atunci-sangele sau ce-o fi ramas din el)
Ce dr ai, e romanca? De regula romanii panicheaza asa, astia stii, zic ca n-ai nimic grav. Sper ca baietzelul sa aiba ceva banal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va pup,fete!

Olga.....io chiar nu mai stiu ce sa zic in legatura cu cel mic.De ce Dumnezeu are atitea ghinioane?
Cit despre ganglioni,nu intra in panica,chiar daca e toxoplasmoza se vindeca,nu dispera,iar despre celelalte variante zic sa nu le pui deocamdata in discutie,ca nu cred ca e cazul.Medicii exagereaza intotdeauna.
Io tin pumnii si dupa ce scapi de treaba asta,tre sa stam de vorba serios.

Arinnel.......nuch ce sa-ti spun,poate daca as fi in Canada........

Cricor,masina ai de facut paine face tot,nu tre sa coci nimic,nu tre sa framinti,nimic.E o minune,nu mai sta pe ginduri,ia-ti una.

Lemoni,poze cu noua tunsoare,te rog?

Sivy,incep sa ma fac bine.

Despre noi.....numai de bine: maine avem spectacol,iar o sa am o printesa super admirata,uimitor cit a crescut de la icneputul iernii cind i-am facut rochia rosie si pina acum.Abia o mai incape.
Simbata avem concurs,iar emotii,iar nervi,iar stress......sper si de data asta sa fie mai bine.Pina cind vom spera asa......

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, tin pumnii printesei!!!!
Corina, eu las cozonacul in masina si pt. coacere.
Olga, multa sanatate voua! Cu chisturile nu-i de gluma!
Fetelor, gata, din Cascaval m-am reprofilat in Morcov

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Brendutzy, succes mult,sper sa petreceti de doua ori sambata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata fetelor! Maaaama, ce aud pe aici!
Olga, sper sa va faceti bine cu totii, si sa nu fie nimic grav la copil!
Arinna si pe mine ma sacaie o masea de cateva zile; m-a tras curentul si mi s-a umflat; ea nu ar avea nimic la prima vedere, dar am mai patit eu asa; se pare ca am un stil de mi se rod pe dinauntru cumva, ca la suprafata sunt intatcte ! Acum sunt pe antibiotice, de abia astept sa merg in tara la dentist.
Brenda, bafta la concurs, sa castigati!
Va pup fetele pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si uite,ca sa va distrati,5 pozici cu nebunaticul:

http://good-times.webshots.com/photo/2346985870072521050tgGoLc


Diseara o sa am poze si cu Diana,sper sa reusesc sa fac,ca sintem in primul rind.

Morcoveatza,te intreb si aici: ne vedem la munte?

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

nu stiu inca ce program vom avea... dar nu se stie niciodata:) Oricum vrem sa includem si o zi la Brasov:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Da' vad ca are personalitate cutzu, e mortal, ce l-as mai smotoci,vai de capul lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

salut fetelor.

Eu sunt mult mai bine, nu ma mai doare aproape deloc.
Cu Tony am fost aseara la spital unde am stat 4 ore.... Ne-au chemat iar azi pentru niste teste si sa-i ia sange. I-au luat si exudat faringian. Ca si dincolo spuneau ca poate sa fie orice. Ingrijorarea era ca nu a facut febra(ceea ce e semn ca organismul a depistat un virus si lupta) si nu a fost racit, totul e ok la urechi, amigdalele sunt putin umflate si ele. Deci deocamdata nu au gasit un motiv palpabil si se pare ca tocmai asta e o problema. Ce sa zic sper din suflet sa fie doar un banal streptococ.

Merci mult de incurajari. Si sa stiti ca nici o clipa nu am incetat sa ma bucur de puiul meu. Chiar asa nedormicios si nemancacios si plin de energie si cu "anumite probleme" de sanatate ca orice copil. Tony a fost si este singura mea ratiune de a fi. Pt el ma ridic dimineata din pat, pt el ma ridic de n ori pe noapte, pt l ma culc la ore mici ca sa apuc sa fac totul....Si am zile intregi cand doar pt ca exista zambesc.


Olga

I'm a sailor peg
And I lost my leg
I climbed up the topsails
I lost my leg
I'm shipping up to Boston
I'm shipping off
To find my wooden leg

Mergi la inceput