ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

A trebuit sa dreg pagina, ca nu mai vedeam sa scriu alt mesaj!
Stai linistita!Bine ca afost Ioana cu tineSigur e bine.Ai vazut?Si tu erai deprimata cu eclere zilele astea!Si POate BB le cerea
Sigur cu certitudine binenteles categoric esti insarcinata!!!
Cea mai buna seara!
Te pup de 100000 de ori!
Tinem chef, o Doamne ce pacat ca nu-s langa voi, ca veneam val vartej langa tine!Macar voi sa va intalniti!
Gabitaaaaaaaaaaaaaa unde esti?Haideti mai aici la vesti bune si foarte bune!
[Adelamaria tine-te bine ca o sa venim si noi dupa tine!
PS: de la vitex ti se trage si esti cu burtic, ca am citit azi ca e progesteronic!Felicitari si TATICULUI!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Lucia, draga de tine, iar ma faci sa rad de una singura!
Si eu as vrea sa fiti cu mine, langa mine, as vrea sa ne vedem, sa va strang mainile, sa va vad chipurile...Inca nu stiu ce va fi, dar daca va fi bine o sa insist sa ne vedem, sa va dau sa beti dupa mine Acum ma bag in patutz, dar ma mai ridic sa vad ce se mai scrie...
Gabita, drum bun maine, iubita! Sa pleci cu inima usoara si cu incredere in destinul vostru! Va fi bine!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Foarte bine faci!Odihneste-te iubita!Si incearca daca poti sa te linistestiMa gandesc ca daca mine imi vine sa tupai(noroc ca apartamentul de sub noi e gol) tie it vine insutit.Pupacesc fata!
Ioana multumim de capitol nou!
Sa inteleg ca esti mai bine?Multa bafta si tinem pumnii si pentru tine of corse sa fie bine marti
Geo30 tu esti bine?
Lilianafi bacci!
Va pupacesc si Gabita eu stiu ca maine pleci, daca vreisa ne vedem scrie PM.DRUM BUN si SA VA AJUTE DUMNEZEU SA VENITI CU VEST BUNE!Ce pacat ca nu intri si tu un pic, ai pleca si mai plina de sperante!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Adelamariascuza-ma iesisem.....acum am reintrat.....stai linistita,daca sint doua liniute asta e s-a intimplat minunea....a venit mai devreme...
ioana,lucia,zenobia,boo....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Adelamaria ma bucur ca te-ai mai linistit si cum spunea Lucialu, trebuie sa dam un party, nu doar virtual ci si life. Pe cand o intalnire??? Trebuie sa te sarbatorim, pentru ca un asa eveniment nu e de trecut cu vederea.
Lucialu multumesc, m-am mai linistit putin dupa ce-am citit ce mi-au scris fetele. Miki-Miki a citit undeva ca poate apare marit si la menstruatie, inflamatie, sarcina, etc., iar atata timp cat nu e foarte mare, nu trebuie sa ma alarmez. Iar eu l-am facut in z25, iar in z26 deja mi se instalase menstra, asa ca era inainte de CM si deci poate fi marit si din aceasta cauza, plus polipul acela, ... O sa-l repet oricum pentru siguranta mea si sper sa ma linisteasca si dr. marti la histeroscopie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pai si eu ti-am scris PM ca pot fi mai multe cauze...Nu l-ai primit?Ce Doamne Iarta-ma sunt beata?Ca in focuri atunci seara am dat numai rateuri cu 2 PM-uri si un mesaj la alt subiectPai e clar!Zic eu daca ti-a venit a doua zi...SIGUR ESTI BINE MERCI!Lasa ca mai faci si histero si....fujiiiiiiii la ODISEE!O sa veziNumai sa fi tu cuminte si sa nu mai exagerezi cu treaba multa, ca eu numa ocupata te vad si asta nu e bine.
Mie mi-ar place sa ne vedem, v-am mai spus,dar sunt cam la vreo 500si ceva de km de voi!Macar voi sa va vedeti.Gabita pe maine pleaca si o sa ajunga in TM, dar n-o mai scris, ca poate ne-am fi intalnit.Oricum, ea sa fie sanatoasa si sa vina cu vesti bune!Sa o tinem numa'n chefuri! si burtici!Adelamaria chiar m-a fericit pe ziua de aziDar...daca eu raman gravi sa fiti sigure ca va calc!Si navalesc si peste dr.TAm pus conditii la sot, fara maternitati/ doctorei de aici!Ca n-am chef de stres in plus!Si foarte curand incepem sa lucram la proiect barza, asa ca pregatiti-va!!!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

Multumesc de intrebate LUCIALU ,sunt bine fizic ,cu psihicul nu prea ,ca ma duc saptamina viitoate la Cluj la control si parca am emotii.M-am intristat ca am vazut ca o fata care a facut FIV la Cluj a pierdut sarcina la 5 saptamini ,tare rau imi pare pentru ea,dupa ce si-a facut atitea sperante acum sa treaca peste asa ceva cred ca tare greu poate fi.
Iti multumesc pt. raspuns, referitor la analiza CA125,cerd ca o sa stau pina imi vine menstruatia sau il intreb pe dr. ,sper sa nu zica ca sunt obsebata de boala asta ,dar tare imi este frica sa nu se refaca si nu mai vreau o operatie si nici Diphereline,mi-a ajuns de doua ori.PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu am primit si PM-urile tale, cum sa nu! Pai, voi toate m-ati linistit ca eu as fi luat-o razna pina acum. Ma si vedeam bolnava grav...! Pai atunci bafta la facut bebici si nu ma sperii ca ne calci! Mai ales ca ai spus ca-ti place si mancarea chinezeasca, noi te asteptam la o portie de spaghete de orez cu fructe de mare!(ca asta mananc eu acum)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Geo30 stiu cum e!Dar haide sa nu mai fim asa prapastioase, ca uite in seara asta avem o sarbatorita,care neaduce speranta in inimi si e bine sa speram la bine.Cat despre CA 125, daca ar fi fost recunoscut in toata legea de dr-ii nostri sigur ne cereau sa-l facem, dar eu am ales sa-l fac sa spunem underground.La mine trecuse mai bine de un an de laparoscopie.Si eram atat de speriata de sangerarile extra,iar doctorul nu-mi gasise nici o explicatie.Ma refer la cel din oras.Ieri am mai citit pe forum si am aflat ca si o fertilitate buna da sangerari,iar ovulatia nu-i batuta-n cuie si poate sa fie aproape oricand,insotita si de sangerari.Asa ca,eu cred ca e bne sa ne informam, sa mergem la dr.,dar sa mai vedem si-n roz, nu numai gri sau negru.
Ioana uite vin si eu la masa langa tine,asa virtual si-ti multumesc de invitatie si-ti doresc POfta buna sisa-ti fie de bine!
azi am gasit pe net un alt calculator de ovulatie, f. bun,in sensul catine sens de ultimele 3 CM si isi face singur socoteala cat dureaza un CM in functie de ele.Noi vom incerca sa fim pe faza,sa punem piedica la barza cand trece pe langa noi.Acum cobor pana afara sa vad daca motanu nostru binevoieste sa vina acasa,daca-l gasesc, ca mare teleleu s-a facut.Matele astea se nuntesc, nu gluma!Nici nu stiu cate nurori am pana acum.Mare pishicher, nemernicul!
Va pup KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Am intrat sa va salut de noapte buna, dragelor!
Am pus utrogestan si ma sui in pat, la culcare, desi nu mi-e somn...ceea ce la mine e extrem de ciudat. N-am niciun simptom, ma simt exact ca in oricare alta luna...Tocmai m-am uitat iar la test - inca se mai vede linia palida si subtire...Nu stiu, am senzatia ca o sa ma trezesc peste cateva ore si o sa aflu ca a fost un vis sau un test fals pozitiv (e un Sure Check)...Daca o sa fie asa, sa stiti ca au fost cele mai frumoase ore din viata mea!...
Voi repeta probabil maine testul, dar nu stiu daca reusesc s-o fac de dimineata, trebuie sa ajung la farmacie...
Am fugit in pat. Ma duc sa incerc sa prelungesc visul frumos
Va pup pe toate!

Mergi la inceput