Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru(28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Merdan: Vezi ca ti-am trimis PM; e lista pe care o am de la Kora.
Kora: Nu te superi, nu ? Stiu ca acum esti plecata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Super faza cu toaleta!!!!

Iar dr. T cred ca a ajuns la exasperare tot dand indicatii unde este, de nu a gasit si el altceva mai placut de pus pe panoul ala electronic...

De acord cu merdan, in ce priveste profesionalismul lui doctorica al nostru!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Intru si eu un pic.Sa stiti ca va citesc la toate mesajele si sunt alaturi de voi, chiar daca mai activa la endometrioza.
Ma bucur pentru fiecare victorie in parte, aduce soare si celor care o ating si celor care speram inca, sa ne facem bine sa avem BB-el.
Eu cred cu tarie ca pentru fiecare exista partea ei de bucurie, de implinire, mai devreme sau mai tarziu.Conteza sa nu capitulam, indiferent cat timp ne-o lua.
Iyoanaazi iti daruiesc eu o .ai fost printre primele care mi-au dat si mie,cand am inceput sa scriu pe forum.Imi plac la nebunie maximele tale zilnice!
Si chiar daca nu scriu personalizat, inca,si inima mea este aici.Sunt zeci de fete care m-au atins si care mi-au dat curaj pe forum.Ma credeti ca nici TV-ul nu ma mai intereseaza de cand am descoperit forumul?
Si subscriu la cele scrise de voi vis-a-vis de dr.Alegeti-l pe cel care vi se potriveste!conteaza mult sa fiti macar acolo multumite.Eu am fost vazuta de multi si am stat si prin spitale.Asa ca stiu ca se poate mult mult mai rau ca amenajari si mult mai maibine, si ca fel de a fi tratat.In ceea ce priveste dr.T si spitalul Elias no comment.Sincer.Mai mult decat multumita.Am dat bani la un dr.saptamanal, timp de o luna, iar apoi tot la 2 saptamani, cum mergeam la el.A fost un dulce si cu zambetul dulce si comportament ireprosabil, imi lua senin banii si ma trata pentru un diganostic dat tot de el(dar si de alti destepti)GRESIT.M-a facut sa sufar degeaba si pe bani.Nici macar de departe n-a mentionat nici el si nici ceilalti endometrioza.Si eu prefer dr.OM, care sa-mi zica verde-n fata ce am si sa nu ma duca!Ca n-are timp sa ma incante,dar chiar a fost amabil si el si dr.Bogdan, asta nu ma mira, la armata de fete, programul demential, cu alergaturi si pe la specializari pe dincolo chiar nu m-ar mira sau deranja.Eu daca i-as fi nevasta l-as da pe usa afara, ca nu stiu cand Dumnezeu mai are timp si de familie sau cat mai rezista in ritmul cu mult mai nebunesc, de cand l-am vazut eu si dupa ce povestiti voi!Unele si-au spus parerea si le-o respect!Trebuie musai sa fim multumite, sa se potriveasca cu felul nostru doctorul.Chiar si dansul spune asta pe saitul dumnealui la sarcina!
M-am intins, asa fac de obicei!Scuzati va rogAcum fug ca am treaba multa!O zi a la Esca!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merdan spune:

Maria08 multumesc frumos, te ;dar ce multe sunt, cred ca i-l apuca toate cele pe sotiorul meu cand o vedea ca are si el cateva de facut(nu se prea lasa dus la dr.) Si sigur ar fi tare bine sa am o colega de drum.
Iyoana draga de tine ce mai faci? Hai ca o sa vezi ca o sa iasa bine analiza aceea(cu nume complicat) a sotului si poate ne vom mai intalni si la FIV-uit.Iti mai amintesti ce inocente eram noi doua cand ne-am intalnit, cred ca nici una din noi nu se gandea atunci ca vom ajunge la FIV.Dar lasa ca vom dovedi noi infertilitatea asta.

merdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor am revenit!Spermocultura e ok cu exceptia unui stafilococ ( care spune d-na Matei e f. probabil sa fie de pe piele,nu din sperma,datorita felului cum se recolteaza...)eh si pt asta sotul meu va lua 7 zile augumentin 1 pastila la 12 ore.Bine ca in rest totul e ok!
Cat despre dr T....fiecare isi alege doctorul ,au mai fost polemici si nu as vrea sa se creeze altele acum...si da,Iyoana are acum un panou electronic care afiseaza non-stop ca toialeta se afla ...etc, iar in computer eu stiu ca are fisele fiecarei paciente si la fiecare vizita se completeaza cu ce s-a facut....in fine eu il admir mult,e f. ambitios,sufletist,bun profesionist,mie mi-a castigat toata stima si increderea si de aceea fac FIV cu dansul si nu ma duc in alte parti unde se face de multi ani etc...
O zi frumoasa tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Doar o vorba sa-ti (va) mai spun celor nemultumite de T: "Mult succes in gasirea doctorului potrivit!" Eu personal consider ca sunt foarte norocoasa ca ma trateaza/indruma dansul. Cand o sa am motive reale sa ma plang o sa o fac. Deocamdata nu am, la fel ca majoritatea covarsitoare a celor de aici. O zi buna si doctori buni!

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Lucialu, iti mai dau o ca vad ca-ti plac, doar e primavara, nu?
Si mie imi face placere sa citesc postarile tale, le consider tare optimiste si bune la ridicat moralul.
Si eu imi cam fac griji de sanatatea dr. nostru, sper sa reziste, sa fie bine si sa se busure si el un pic de familia dansului. Ca si noi avem nevoie de el bine!

Merdan, draga mea, multumesc de gandurile frumoase. Ce sa fac, astept sa vedem ce mai face sotul meu cu analiza lui complicata ! Mi-a zis aseara ca pana la mijlocul lui aprilie nu ajunge la bucuresti. Iar rezultatul analizei vine in 8 zile lucratoare. Asta inseamna ca pana la sf lui aprilie nu stim incotro s-o luam. Nu am ce face, nu vreau sa-l stresez, stiu ca are multa treaba la serviciu, dar nu vreau nici sa-l presez prea tare. Oricum, se va duce si la Fundeni sa-si faca analizele periodice, sa vedem daca rezista la o eventuala operatie de biopsie testiculara. Imi e mila de el, saracul, dar e baiat cuminte si le va face pe toate!
Inca un pas ar mai fi pe 30 martie, cand trebuie s-o sun pe dr. Matei sa-i aduc aminte sa discute cazul nostru cu un profesor din Israel care va veni la Sabyc sa faca un FIV cu ea. Cica medicul asta ii va spune dr. Matei, in fct de experienta pe care o mai are el in domeniu si in astfel de boli ca a sotului meu, daca avem vreo sansa cu biopsia sau nu. Sau daca functia are ceva sanse de revenire...

Da, mai Merdan, ce ganduri inocente ne faceam noi atunci: eu eram terorizata ca eram la prima eco transvaginala , iar tu te gandeai ca in z8 foliculii tai nu prea erau indrazneti. Lasa, macar sa putem face FIV sau ICSI (in cazul nostru) si sa iasa ceva, ca nu ma supar!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Kora: Deci totul e bine si va indreptati cu pasi repezi spre marea realizare a voastra!
Zenobia: Ca bine zici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Korisor, stiam de panoul buclucas cu indrumarea la toaleta, ca doar l-am vazut...Dar m-am spart de ras si atunci ! Iti dai seama de cate ori o fi spus el, saracul: "Toaleta se gaseste pe palier cu cabinetul, o luati prin stanga, pe scari.."
Chiar eram o data la monitorizare cand l-a intrebat de toaleta...

felicitari pentru spermocultura, hai ca nu e grav cu stafilococul, daca asa a zis dr. Matei. Bravo, mai aveti un picut!!!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fetelor va doresc un veek end placut!!! Sa va incarcati bateriile pentru saptamana viitoare!!!
Va pup pe toate, dar pe toate!!

Mergi la inceput