Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru(28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Kora draga, operatia(daca o sa fac)o sa fie cu dr. meu adica la care merg de doi ani deoarece sunt departe de Bucuresti, la dr. T n-am fost din august si am incredere pt o operatie de laparascopie la dr. la care merg acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

sandaa eu iti urez succes,dar acest topic este special dedicat pacientelor dr.-lui T,asa ca nu pot sa te trec pe listuta daca esti pacienta altui dr.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Kora, draga mea, asa cum m-ai ajutat si inainte de laparoscopie, mai apelez o data la bunavointa ta: poti sa-mi trimiti si mie listuta analizelor pentru FIV, pe PM? Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Madlen ti-am trimis PM cu listuta cu analizele pt FIV.Mult succes sa iasa toate bune!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

Madlen ti-am trimis PM cu listuta cu analizele pt FIV.Mult succes sa iasa toate bune!

Kora

CARPE DIEM!


Kora, multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Fetelor spuneti-mi va rog si mie daca dr.T va fi aici pe 26, 27.03 ?? Sunt in aceeasi situatie ca sim si kristinid: oare va fi aici cand va trebui sa nasc ??

Pupici

orchis
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

buna din nou!
Am vazut ca sunteti pacientele doctorului nostru de mai mult timp dacat mine,asa ca indraznesc sa intreb daca Tutunaru s-a ridicat intotdeauna la nivelul asteptarilor voastre.Nu ma refer la aspectul profesional pe care nu-l contesta nimeni ci la cel uman unde doctorii nostri sunt deficitari.
va rog sa nu-mi ignorati intrebarea ca sunt foarte stresata!
Mai am 9 saptamani pana la termen si nu stiu daca doctorul o sa stie despre cine e vorba atunci cand o sa-l sun sa-i spun ca bebe e gata sa vada lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Kora: Vreau sa fac analizele inainte, dar pentru asta vreau sa vin tot la Bucuresti....am avut mari ”surprize” la laboratoarele din Constanta.....iar la Bucuresti am sa vin dupa Paste. Spune-mi , te rog, s-a modificat cu ceva listuta de analize? Poti sa-mi mai dai un PM?
Veret: Imi pare rau pentru rezultat......si eu am trecut prin aceeasi situatie: aderente multiple datorate unui ”profesionist” care mi-a facut o operatie clasica asa ca...DIAGNOSTIC!!!
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by carstea

AAA si inca o intrebare!avem vreun cuvant de spus in alegerea felului in care vom naste?sau tutunaru ia aceasta hotarare indiferent de optiunea noastra?

Noi nu avem nici un cuvant de spus. Este hotararea unica si universal valabila a lui T, iar in cazul in care o sa fie nevoie de luat hotararea de cezariana, dupa vreo 2-3 zile de chinuit si dupa ce in prealabil te viziteaza tot staff-ul spitalului, poate ai bafta sa-si dea marele Vladareanu acordul pentru ea!
Si cu aceasta ocazie va rog sa ma scoateti de pe lista de tutunici, deoarece de acum voi fi alaturi de care voi doar cu sufletul.
Ii mutumesc dr. doctor pentru ajutorul pe care mi l-a dat in obtinerea sarcinii, dar de aici in colo din pacate nu mai avem acelasi interes!
Pup tutunicile noastre dragi si vechi!


Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by carstea

buna din nou!
nu stiu daca doctorul o sa stie despre cine e vorba atunci cand o sa-l sun sa-i spun ca bebe e gata sa vada lumea

Poate da, poate nu!

Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput