Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Eiiii, iata-ne si la al 28-lea capitol!!!

Multumim Korisor, draga, sa dea Dumnezeu sa fie cu cat mai multe vesti bune, gravidute, bebelusi si voiosie!
Valiiiiiiii, cu cata bucurie am citit postarea ta!! Dar sunt un pic tristuta ca esti bolnavioara! Iti doresc insanatosire grabnica si te asteptam cu optimismul tau debordant printre noi! Ce bine ca ai revenit! Sa fii cuminitica in spital!
Nuchi, tu nu trebuie sa te simti in vreun fel cand vezi ce analize mai facem cate unele dintre noi si ce probleme avem. Slava Domnului ca nu treci prin aceleasi situatii! Eu zic ca poti sa ne intrebi orice, vom incerca sa-ti raspundem, in masura posibilului!
In ce priveste spermograma, dupa cum ti-a spus si Kora, dr. T te va trimite la dr. Matei la IDS. E mai scumpa, 90 RON, dar macar esti sigura ca e buna si primesti si explicatii pe baza rezultatelor. Succes!
Merdan, hai mama ca nu o fi chiar asa de rau! O sa vezi ca-ti vine in 7 zile si va puneti pe treaba cu incredere (ma rog, dupa CM...). Dar nici sa nu asteptati mai mult de 3 luni pana la inceperea protocolului de FIV, ca si asta dureaza ceva timp. Kora stie!

va pup pe toate, nu stiu daca mai intru pana maine...

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana cand faceti analiza cromozomilor?Tu cand te apuci de analizele de pe listuta ca sunt muuulte....?!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Mi-e teama ca nu inainte de sf martie-inceputul aprilie.
cum nu suntem din bucuresti, sotul meu trebuie sa-si ia concediu medical pentru a-si reface toate analizele, inclusiv aceasta. si sper sa-si gaseasca timp. Nu vreau nici sa-l stresez ca este el deja destul!
Iar eu ma apuc cu drag de analize, numai sa-mi spuna si mie cineva (dr. Matei sau Tutu) ca AM SANSE! Ca nu astept o a doua invitatie, crede-ma!
fata grijulie!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Kora, multumesc pentru up-datare! Ce stiintific te-ai exprimat!
Le multumesc tuturor tutunicilor dragi pentru sfaturi si incurajari: Teo, Zenobia, Feli, Iyoana, alfa anca, mmc nd, Veret, aylin tarcan, Break fast9, Bonitta, madlen, lucialu (iertati-ma daca am uitat pe cineva).
mmc nd, felicitari pentru rezultatul de la laparo! Super! Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Ziua buna, fete dragi!

Bonitta si mmc_nd, multumesc mult pentru raspunsuri - ma gandeam eu la asa ceva da' am vrut sa fiu sigura! Nu care cumva sa nu ma primeasca T in spital ca n-am scrisoarea care trebuie!!

mmc_nd, ma bucur tare mult pentru rezultatul tau de la laparo - tin pumnii sa vezi ... dublu cat mai repede !! Ca noua tuturor, de altfel!!

Koruta - constiincioasa fata draga - bafta multa si tie in pregatiri - eu mai arunc un ochi si pe la FIV, sunt tare hotarata sa fac ceva anul asta, natural sau nu, asa ca nu exclud si varianta asta si iau constiincioasa notite!!

Despre mine, ziua .. aaaa ..... mi-am impus ca in astea doua luni care au mai ramas pana la laparo sa numar doar pana la ovulatie si basta (n-am renuntat la monitorizare)! Asa ca stiu doar c-am ovulat fix in ziua 14 si am sarbatorit evenimentul, ca de obicei!

Sotul meu ma tot "ameninta" ca n-ajung la laparo, numai ca eu tot citind pe aici cum se desfasoara operatiunea, am ajuns sa visez - pe bune - cum imi schimb pansamentele la gaurele!!

In rest - toate bune!!

PS sunt ziua 21 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Madut pai in curand incep galeria pt tine!Sa fie cu noroc luna aceasta si sa scapi de laparo care oricat de usoara ar fi placuta nu e...Sper ca ati coresp[unzator, tot la doua zile,probabil la indicatia lui T.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Da Kora, pentru mine ce zice T e lege ! Mai ales ca o data ne-a apucat harnicia si am facut-o daily, m-a pus naiba sa-i zic - ca asa m-a invatat pe mine mama ca nu-i frumos sa mint - si mi-am luat o paparaaaaa de la el, mama, mama !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLaura spune:

KoraPop-multumesc foarte mult ca mai trecut si pe mine in listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Pe zi ce trece sunteti tot mai harnice.
Kora multumim pt noul capitol.La ce mana buna ai, nu cred k mai dureaza mult pana apare o .
Iyoana felicitari pt rezultatul de la spermocultura, sa dea D-zeu sa fie bine si urmatoarele analize si sa vi cat mai curand cu vesti bune.
Mmc_nd ma bucur pt rezultatul de la laparo.
Nicole,Mmc_nd refacere usoara sa incepeti sa lucrati din nou la proiectul bb.
Alexia iti fac galerie k sa fi prima din capitolul acesta.
Maria215ro ne pregatesti vreo surpriza?
Multi pt toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Aoleu Kora,
te pomeni ca Tutu pleaca tocmai in perioada in care o sa nasc eu! adica iulie-august!



kristin 18+

Mergi la inceput