sunt ciudata?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

al meu sotz este si mai si....sa nu auda de football! adora sportul, dar sa-l faca, nu sa-l vada! mai vin prietenii la noi si zic "hai sa vedem meciul!", faza la care pe noi ne apuca rasul....si le zicem "hai in parc, sa ne plimbam!"....shoc! "dar pierdem meciul si copilul vostru e la tzara! ce sa facem in parc?"....si al meu le zice"pai,...poze!".
si faza cea mai tare.... a decedat computerul....aseara am constat decesul. reactia mea, m-am intors pe stanga, mi-am bagat mana sub perna, am luat carticica la care citesc acum ("arta de a iubi"-don miguel ruiz), am citit 3 pagini nani de voie...

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Noi am renuntzat la inceputul anului la TV. l-am dat. Ca oricum ocupa loc in salon. Acu am castigat spatziu. Timp castigasem in momentul in care am inceput sa nu ne mai uitam (in urma cu vreun an-doi). Urmeaza sa castigam ceva bani(nu mai platim taxa la audiovizual). Trai pe vatrai. Vreu un film: alegi DVDul ii pui, cand nu mai vrei il opresti. Fara publicitate, fara ore (ne)fixe de difuzare. Stiri sunt garla pe internet. Le citesti pe cele care te intereseaza. Copii se uita la desene animate pe computer (desene selectionate de noi). La ce-ti mai trebuie TV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Nu mananc carne, nu-i dau copilului carne (decat peste, dar asta nu-i o scuza in fata celor care ma considera mama denaturata), tin post (de mancare, ca din pacate imi mai scapa cate o injuratura).
Nu ma uit la stiri si la nici un post comercial romanesc, ma uit doar la tvr1 la 2 emisiuni Garantat100% si Profesionistii, cand le prind nu-mi fac programul dupa ele. Ma uit doar la Discovery si posturile surori (Travel, Science).
Va dati seama cat sunt de ciudata ????? io si neamul meu de ciudati ca e consens in casa noastra in ceea ce priveste tv-ul.
Si ma simt atata de bine, de chiar nu ma intereseaza nici comentariile, nici intrebarile si nici privirile lor lungi si desirate.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Off topic
Raluca mortal Mitzu mik dormind in carut.Daca e greu in parc normal sa adoarma...
Scuze ca am aruncat un ochi printre pozele tale.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Cred ca pana la urma fiecare decide pt el cat/si daca TV inghite.

Ce mi se pare mie interesant e ca majoritatea oamenilor dau drumul la TV de cum se trezesc si adorm seara cu el.

Sunt oamenii care nu se simt bine cu gandurile lor si prefera sa le ignore.
Mie imi plac gandurile mele...........si nu-mi place sa fie bruiate de stiri diverse si agresive.

Si apoi fiecare intelege ce vrea din TV: a doua nevasta a socrului meu imi explica ca pt a isi imbunatati cultura copii ar trebui OBLIGATi sa se uite la telenovele!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Dragut...Am citit tot...nu cred ca e vreo una ciudata...
Totul depinde de modul fiecaruia de a-si trai viata, de a simti.
Eu ma trezesc, deschid tv si-l inchide sotul seara...Nu ma uit la stiri macabre, telenovele, emisiuni politice, dar imi place sa fie zumzet prin casa pina vine sotul seara. El s-a nascut cu telecomanda in mina. Eu ascult muzica, postul Euforia( Oprah si nu numai), Discovery, Circotasii si ma joc cu motanelul meu Tomi. Ciudata? Reusim sa ne detasam de tv doar in concedii si in week-endurile pe care nu le petrecem acasa.
Felicitari celor care reusesc fara. Tv.

Magduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Cit ma bucur ca mai sint si alte persoane asemeni mie.Nici eu nu ma uit la TV. si nu-i simt lipsa.Nici nu mai stiu cind m-am uitat ultima data la stiri.Poate anul trecut?!Copii,da,se uita.La desene.Eu consider ca sintem in regula.De ce nu?!

Mergi la inceput