sunt ciudata?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Vin si eu in clubul ciudatelor: noi avem un TV mic in sufragerie si eu nu ma uit cu saptamanile.

La stiri niciodata, NU vreau sa stiu! Asta e si senzatia mea ca las ceva murdar sa se deruleze langa mine.

Si colegii mei sunt intrigati ca nu "stiu" ultimele barfe de la TV si erau foarte curiosi ce fac eu seara: dupa ce ca ajung foarte tarziu in putinul timp care-l am ies la plimbare, sunt in secta aia care iese in fiecare seara la plimbare 1 ora chiar daca ploua/e ger, etc.

Pana acum "secta" noastra are doar doi membrii!!!! De, secta selectiva nu gluma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Si noi care avem prea multe aparate TV... In fiecare camera + bucatarie, in baie ne-ar mai lipsi... Sotul meu se uita la stirile de la ora 19 ( cu mine ), in rest el fotbal si dezbateri politice, fiul meu desene ( in fiecare zi cate un pic ), iar eu cateodata muzica ( dar foarte rar ), mai bine ascult la PC sau combina. Deci, nici la noi nu se face uz exagerat de TV dar la stirile de la 0ra 19 ma uit negresit, macar sa stiu in ce lume traiesc. ( fara nici un fel de aluzii rautacioase )

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Io-s dependenta de tv ! Daca as putea si la baie mi-as pune unul! As vrea sa scap de chestia asta, dar nu pot!
Pentru voi, cele care nu va uitati la tv, nu pot sa va spun decat atat: FERICITELOR!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

poti selecta informatia. eu n-as putea trai fara Discovery , vizionate dupa ce culc copiii(sotul si copilul)

nu ma uit in schimb la show-urile romanesti tampite, nu ma uit la Otv , etc..ma uit la desene pe minimax si pe toate discovery. si pe Euforia tv, mai ales la "shopingul,pasiunea mea"

ALEXIA,02.mai.2004
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

la tv ma uit de ce sa nu recunosc dar intram in rindul ,,ciudatilor'' atit eu cit si sotul meu(mai ales el):nu bem alcool,nu fumam,nu ne place cafeaua si nici nu suntem pocaiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Io cred ca in curand intru in club. Am fost acum o saptamana sa platesc cablul la UPC si tipa de la casa nu a vrut sa-mi primeasca banii pe motiv ca am facut cerere de debransare, incepand cu 1 martie! Io?! Cine?! Ma rog, tipa nu stia, a zis sa ma duc la Mihai Bravu (la sediul lor) si sa verific acolo...Eteeee...sa astepte ei ca ma duc pana acolo, sa stau la cine stie ce cozi si sa cer solutionarea cazului... Nu ma duc ! Si vreau sa fac reclamatie si la OPC. Asa ca astept din zi in zi sa vina sa ma taie de la cablu .

Claudia

POZE MARA SI MATEI
POZE PARINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Io-s dependenta de tv ! Daca as putea si la baie mi-as pune unul! As vrea sa scap de chestia asta, dar nu pot!
Pentru voi, cele care nu va uitati la tv, nu pot sa va spun decat atat: FERICITELOR!


Laura, mama lui Andrei

Poze




O veste buna ptr tine! Au incorporat acum tv ul in cuptor asa ca sa nu ratezi ceva cand gatesti.



corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

esti curajoasa ca indraznesti sa fi neconformista. si eu ma uit extrem de putin la TV si numai la emisiuni pe care imi planific sa le vad, altfel nu stau sa pierd timpul cu orele cu ochii pironiti pe ecran.

Cipcipcip si bebe Julia 4 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

ba este sí frigider cu TV incorporat...cuptorul inca nu l-am vazut

Eu n-as putea trai fara radio.Acolo ascult stirile,muzica.Nici macar nu-mi pun un CD vreodata(decat colinde de Craciun),pentru ca nu am o trupa mult iubita si la un post bun de radio ascult oricum de toate.Nu mi-am mai cumparat un CD de macar 10 ani,dar multumita radioului ascult si multa muzica buna.EU sunt cea mai ciudata cred
Sa stii ca si eu ma consideram putin ciudata...pentru ca nu sunt obisnuita sa ma uit la tv.

Sunt cam 10 ani de cand m-am uitat regulat la tv...de cand eram in liceu,pe la inceput.
Apoi 4 ani la facultate n-am avut permanent tv la camin si oricum aveam altceva mai interesant de facut..
Apoi am venit in Germania,imediat dupa licenta si nu intelegeam o boaba...asa ca nici nu m-am uitat.Si au mai trecut 5 ani.

Abia anul asta am realizat ca inteleg tot,cat a fost sotzul in concediu m-am uitat la niste showuri dar am ajuns la concluzia ca nu am rabdare sa stau pe canapea sa ma uit,decat rareori,daca e chiar funny sau ma intereseaza subiectul. ..Hopaaa...acum am realizat ca eu ma uit la tv doar marti seara de la 10 la 11,la un serial. ATAT!

Sotzul e fan dvd-uri(la care rareori ma uit si eu) si stiri..pe care eu le stiu de la radio oricum.

In schimb ,am si eu o dambla mare-citesc,dar la modul extrem,adica uit si de curat,de gatit,de jucat cu copilul...nu stiu care dependenta e mai rea acum...

Si la noi Tv-ul e pe post de monitor pt dvd sau desene animate.

Acum insa mi-a intrat in cap sa-mi pun si tv romanesc..sa vedem cata rabdare o sa am,dar din ce spuneti voi cred ca o sa-mi treaca repede

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu am citeva tvuri acasa da' nu ma uit la ele decit atunci cind e vreun film interesant...adica rar.
In rest, fumez, beau cafea, beau si sampanie citeodata - alte motive sa ma considere lumea "pocaita" nu-s.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput