sunt ciudata?

sunt ciudata? | Autor: ariel_7000

Link direct la acest mesaj

nu am televizor acasa, nu ma uit la stiri, la filme la tv, la emisiunile care sunt la moda acum, nu ma intereseaza cine pe cine a violat, cine a mai murit, cine a divortat, cine pe cine a mai inselat....
de cate ori spun asta cuiva, vad cum ii ies ochii de mirare:"nu ai TV acasa??? dar de ce? esti pocaita???".
nu sunt pocaita, nu stau prost cu nervii :), numai ca sunt satula de mizerii si chiar nu vreau sa-mi "murdaresc" putinul timp pe care il am la dispozitie cand vin acasa de la munca.
am calculator, cu dvd, daca vreau sa vad un film, iau cd/dvd-ul si il vad la calculator....daca este o emisiune care chiar merita vazuta ori ma duc la mama si o vad, ori rog pe cineva sa-mi inregistreze.
nu imi las copilul la tv, decat la minimax, max. 2 ore/zi, nu il las la calculator,decat cand e urat afara si ii pun un desen animat.
prefer sa ies la plimbare, sa ma joc cu copilul, cu chinchilloiul din dotare, sa stau la palavre cu sotzul, parintzii si amicii.

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eu zic ca nu esti ciudata. Eu am tv insa il folosesc mai mult in loc de monitor pt dvd-uri. Chiar si stirile le citesc pe net.
Eu de exemplu nu beau alcool deloc, si multi m-au intrebat la fel: esti normala? esti pocaita? esti bolnava? esti cu masina? daca nu, de ce nu bei?
off topic: imi place la nebunie semnatura ta!!!!


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Din punctul meu de vedere esti perfect normala.
Stii chiar ma gandeam ca am niscaiva ciudatenii apropo de aproape tot ce ai enumerat tu .Adica ma regasesc in aproape tot ce ai spus.Eu am televizor dar nu ne uitam la tv decat pe minimax si muzica .


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Nu esti DELOC ciudata!! esti chiar de invidiat, din punctul meu de vedere. Si eu sunt un pic antitehnica imprastiata prin toate colturile casei, iar refuzul acesteia mi-a justificat-o al meu sot, care m-a calificat drept "ducace" asta pentru ca daca e sa aleg intre a sta ca o leguma sa privesc ce mai face X si Y si a pleca de nebuna la plimbare, clar as alege varianta a doua. Dar, nu pot sa stau fara muzica, asa ca o zdrangaitoare trebuie sa existe pe undeva.


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Traim in secolul XXI - nu vad de ce am refuza mijloacele de informare in masa - tv-ul, calculatorul cu Net-ul aferent, presa etc.... Stii cum se spune: un om informat este un om puternic! Totul e sa stii sa faci selectia informatiei!

PS. Ma intreb ce faci daca e o stire care te priveste la modul direct - stiu si eu...apa de la robinet e otravita. Tu n-ai cum sa stii si... o folosesti. N-ar fi pacat?

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Te felicit, de cand am nascut nici eu nuprea ma mai uit la TV, insa daca nu ascult cel putin o data stirile la radio sau la TV simt ca sunt rupta de realitate!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

poze Alexuta



"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

multumesc pentru raspunsuri!
am facut alegerea asta, pt. ca am un servici foarte stresant si ajung acasa gata capiata. chiar ma deranjeaza cand merg la mama si urla tv-ul in nestire si aud numai stiri de genul "viol,sinucidere, crima, inselare, divort..." sau desene pe jetix cu limbaj gen "idiot, tampit, prost...".
presa o evit tot din aceste motive, asta nu inseamna ca nu citesc nimic :)). imi place mult revista "nexus", din care culeg multe informatii, dar urasc publicatiile de genul "libertatea", "ciao", etc
pe internet intru zilnic, stau cam 6-8 ore, dar in niciun caz nu citesc "stirile"!
cat despre stirile care mi-ar afecta viatza, in mod sigur se gaseste cineva care sa-mi dea raportul .
am deschis subiectul asta dupa o discutzie avuta cu colegii, care nu puteau sa priceapa cum de nu am tv acasa. unii m-au intrebat daca sunt pocaita, altzii mi-au zis ca sunt rupta de realitate :)), ca traiesc in lumea mea.... ei erau prinsi intr-o discutzie aprinsa despre nu stiu ce fata violata de nu stiu ce medic si se mirau ca nu intru si eu in vorba. si atunci una din colege le-a zis ca eu nu am tv acasa....faza la care le-a picat fatza la toti! si au inceput comentariile pe tema asta si glume de genul ca pun ban de la ban sa-mi cumpere ei unul de ziua mea.
si eu ascult muzica, chiar una pe care nu prea o gasesc la tv, decat pe vh1, rock mai vechi, chestiile pe care le dau astia pe mtv si alte posturi nu-mi plac....chiar ma socasem zilele trecut cand colega a dat radio tare ca era o super melodie, ceva cu "jaga jaga"....bleah
cred ca mi-e mai bine fara!

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu traiesc fara tv, am, dar nu ma uit. Daca aflu despre vreo emisiune interesanta (din programe tv pe net), programez celularul sa sune in data si ora respectiva. In rest, citesc pe net ce ma intereseaza. Si citesc muuult pe DC !



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

carla,off topic, si pe fetita mea o cheama tot alexandra maria si ii zic alexutza :)
gabi, referitor la semnatura, sper ca macar asta sa fie motivul pt care sa se lupte pt salvarea planetei noastre!

Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

eu am tv in 3 camere din 4...la mine in camera.....la mama...la tata...si sufrageria nu are...
pe tv din camera mea a pus fi-miu monopol..nu ma uit niciodata, la ai mei in camera nu intru decat foarte rar cu vreo treaba...
eu stau tot timpul in sufragerie cu laptop=ul...ascult muzica...caut tot felul de chestii pe net...vrb cu prieteni pe messanger...ma mai uit la filme pe calc...sau stau cu prietenele...cand ma duc in camera seara sa il culc pe fi-miu..primul lucru pe care il fac e sa sting tv....e mai bine asa...nu cred ca esti ciudata
mai bine asa decat ca mama care isi face programul in functie de serialele pe care le urmareste, stirile de la ora 5..etc
mai vine din cand in cand in sufragerie sa imi spuna ce cazuri a mai vazut la stirile de la 5 si ii zic ca nu ma intereseaza..:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si eu aunt la fel de ciudata ca si tine! Prefer o carte tv ului sau prefer sa ma plimb cu Raluca. Sa stam la povesti, sa ne dragalim sa sa sa

La ce ne uitam impreuna, eu si Ralu, la DVD uri Disney care ti fac ziua placuta.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput