farmece,vraji, blesteme si energii negative

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Daca tot e vb de fizica, cea mai imp lege, cea a lui Ohm: Daca esti om cu mine, sunt om cu tine. Sau traducerea populara: bine faci, bine gasesti.
Energia negativa exista peste tot, manifestata sub diverse forme: invidie, rautate, incrancenare, neloialitate, etc. Inclusiv vraji. Uneori e greu sa combati singur, esti patruns de indoiala. Dar credinta in Dumnezeu te scoate la lumina mereu.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maximcas spune:


hey,oameni buni! haideti sa facem o comparatie! intre vraji,farmece pe de o parte si rugaciuni si mersul la biserica pe de alta parte..... deci asa cum toti credeti in dumnezeu si ca rugaciunile de ficeare noapte va ajuta sa traiti mai bine sau dak mergeti de pasti la biserica dumnezeu e cu voi.....asa si cu cei care credeti in diavol...vrajile sau farmecele sunt un fel de rugaciuni ... cei care credeti in puterea demonilor, faceti vraji,ghiciti,blestemati pt k asta cere biblia satanista.... sunt 2 poluri diferite,2 poluri care exista! iar mintea ingusta nu o au cei care cred in aceste puteri supranaturale...nu ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Diferenta este ca cel ce merge la biserica se roaga pentru binele si sanatatea tuturor-are ginduri bune, pe care la amplifica si le transmite cu ajutorul rugaciunilor catre Dumnezeu-pe cind cel ce merge la vrajitoare si se ocupa cu vraji, are si transmite ginduri si energie negativa, catre cei din jur si, chiar catre el insusi.

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Waow!Theiuto ia uite la nr. mesajelor tale de aici!
si daca ma uit mai sus la subiectul asta constat ca din martie e intepenit,asa,fatidic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Da si eu am remarcat...666...dar culmea ca apare acelasi numar si la "generale-sa imi explice si mie cineva"...va rog sa imi mai contabilizati un mesaj, nu de alta, dar sa iau puncte!

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns immortality spune:

Intru si eu in discutie, fara a spune ceva.... de ce? Pentru ca sunt prea mica si, cand esti mic, asculti de oamenii mari, iar dupa mine, oamenii mari nu sunt vip-urile, ci oamennii cu viata sfanta, sfintii...aceia care au "dreptul" sa isi dea cu parerea despre tainele acestei lumi, atat cat a lasat Dumnezeu sa li se reveleze... Cine sunt eu, care de-abia ajung cu gandul al Dumnezeu 5 minute pe zi, sa-mi dau cu parerea despre probleme atat de importante... Cum pot zice , in aceste conditii, ca am "credinta mea" (de 5 minte/zi), cum pot interpreta Biblia...etc.
Au existat si exista oameni care si-au dedicat viata intr-adevar lui Dumnezeu, iar Dumnezeu i-a luminat si sa interpreteze Biblia si sa vorbeasca despre adevaruriel de credinta...
Cel mai la indemana imi e sa va rog a citi (nu va ia decat 5 minute) un capitol din cartea CU DURERE SI DRAGOSTE DESPRE OMUL CONTEMPORAN de Paisie Aghioritul (un cuvios parinte grec care a parasit aceasta lume in anii 90', deci a cunoscut lumea noastra, nu e "desuet")
Cititi si mai vorbim....http://www.razboiulnevazut.org/capitol.php?id=1148

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

nadyana, participa la slujba Moliftele Sf. Vasile si da un acatist pt. indepartarea relelor , farmecelor si persoanelor fara credinta in Dumnezeu! Sper sa te ajute Dumnezeu!

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Cand sunt Moliftele Sf Vasile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky77_tali spune:

fetelor, sunt noua pe forum, si vad ca msjle adstea sunt postate tare de mult, dar sunt interesata de astfel de subiecte. de fapt, sunty i n mare impas! Omyul cand este la anaghie incepe sa creada si in Dumnezeu, si in cel rau!Am nevoie sa stau de vorba cu cineva despre multe ...cine este disponibil si ma p[oate ajuatza, dati un beep pe nr.0786126075! E prea mult sa scriu despre tot ce se intampla

Mergi la inceput