Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

farmece,vraji, blesteme si energii negative

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 6
lgireada
lgireada

2602 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lgireada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca tot e vb de fizica, cea mai imp lege, cea a lui Ohm: Daca esti om cu mine, sunt om cu tine. Sau traducerea populara: bine faci, bine gasesti.
Energia negativa exista peste tot, manifestata sub diverse forme: invidie, rautate, incrancenare, neloialitate, etc. Inclusiv vraji. Uneori e greu sa combati singur, esti patruns de indoiala. Dar credinta in Dumnezeu te scoate la lumina mereu.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums
Mergi la inceput
maximcas
maximcas

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimaximcas Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote

hey,oameni buni! haideti sa facem o comparatie! intre vraji,farmece pe de o parte si rugaciuni si mersul la biserica pe de alta parte..... deci asa cum toti credeti in dumnezeu si ca rugaciunile de ficeare noapte va ajuta sa traiti mai bine sau dak mergeti de pasti la biserica dumnezeu e cu voi.....asa si cu cei care credeti in diavol...vrajile sau farmecele sunt un fel de rugaciuni ... cei care credeti in puterea demonilor, faceti vraji,ghiciti,blestemati pt k asta cere biblia satanista.... sunt 2 poluri diferite,2 poluri care exista! iar mintea ingusta nu o au cei care cred in aceste puteri supranaturale...nu ei!

Rodik
Mergi la inceput

Theiuta

1081 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Theiuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Theiuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Diferenta este ca cel ce merge la biserica se roaga pentru binele si sanatatea tuturor-are ginduri bune, pe care la amplifica si le transmite cu ajutorul rugaciunilor catre Dumnezeu-pe cind cel ce merge la vrajitoare si se ocupa cu vraji, are si transmite ginduri si energie negativa, catre cei din jur si, chiar catre el insusi.

Theiuta

Mami si Nicolas

Sanatosi sa fim!
Mergi la inceput
b.nica
b.nica

6096 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite b.nica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Waow!Theiuto ia uite la nr. mesajelor tale de aici!
si daca ma uit mai sus la subiectul asta constat ca din martie e intepenit,asa,fatidic.

Editat de - b.nica on 28/10/2007 06:38:23
Mergi la inceput

Theiuta

1081 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Theiuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Theiuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da si eu am remarcat...666...dar culmea ca apare acelasi numar si la "generale-sa imi explice si mie cineva"...va rog sa imi mai contabilizati un mesaj, nu de alta, dar sa iau puncte!

Theiuta

Mami si Nicolas

Sanatosi sa fim!
Mergi la inceput
immortality
immortality

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Intru si eu in discutie, fara a spune ceva.... de ce? Pentru ca sunt prea mica si, cand esti mic, asculti de oamenii mari, iar dupa mine, oamenii mari nu sunt vip-urile, ci oamennii cu viata sfanta, sfintii...aceia care au "dreptul" sa isi dea cu parerea despre tainele acestei lumi, atat cat a lasat Dumnezeu sa li se reveleze... Cine sunt eu, care de-abia ajung cu gandul al Dumnezeu 5 minute pe zi, sa-mi dau cu parerea despre probleme atat de importante... Cum pot zice , in aceste conditii, ca am "credinta mea" (de 5 minte/zi), cum pot interpreta Biblia...etc.
Au existat si exista oameni care si-au dedicat viata intr-adevar lui Dumnezeu, iar Dumnezeu i-a luminat si sa interpreteze Biblia si sa vorbeasca despre adevaruriel de credinta...
Cel mai la indemana imi e sa va rog a citi (nu va ia decat 5 minute) un capitol din cartea CU DURERE SI DRAGOSTE DESPRE OMUL CONTEMPORAN de Paisie Aghioritul (un cuvios parinte grec care a parasit aceasta lume in anii 90', deci a cunoscut lumea noastra, nu e "desuet")
Cititi si mai vorbim....http://www.razboiulnevazut.org/capitol.php?id=1148
Mergi la inceput

IonescuOana

859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite IonescuOana un Mesaj Privat  Reply with Quote
nadyana, participa la slujba Moliftele Sf. Vasile si da un acatist pt. indepartarea relelor , farmecelor si persoanelor fara credinta in Dumnezeu! Sper sa te ajute Dumnezeu!

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!
Mergi la inceput
zepellina
zepellina

800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizepellina Adauga semn de carte la raspuns Trimite zepellina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cand sunt Moliftele Sf Vasile??

"Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea."

zepellina
Mergi la inceput
miky77_tali
miky77_tali

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
fetelor, sunt noua pe forum, si vad ca msjle adstea sunt postate tare de mult, dar sunt interesata de astfel de subiecte. de fapt, sunty i n mare impas! Omyul cand este la anaghie incepe sa creada si in Dumnezeu, si in cel rau!Am nevoie sa stau de vorba cu cineva despre multe ...cine este disponibil si ma p[oate ajuatza, dati un beep pe nr.0786126075! E prea mult sa scriu despre tot ce se intampla
Mergi la inceput
Pag. din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com