Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nikole

Eu sunt satena si m-am vopsit un ton mai inchis (maron irizat) de la garnier 100% color.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani stefan al oanei!sa cresti mare si voinic si ascultator!
eu am luat elevit gratuit cu reteta compensata de la dr de familie.
simo eu am citit de vopseaua de par ca nu ar fi indicata in primul trimestru.si eu ma voi vopsi,m-am facut cu sampon profesioanal de la wela care e fff bun,a tinut ca si vopseaua de par,dar inainte de sarbatori.acum firele mele de par albe rasar nestingherite....dar tot sampon voi folosi cred ca tot timpul pt ca nu-mi usuca parul ca si vopseaua de par.

alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

nikole.cum te mai simti?

alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Este un balsam de par special pentru dupa vopsit, si nu mai ramane parul uscat. Eu il iau de la Tutungerie (si chiar asa cer, balsam pentru dupa-vopsit). Nu mai retin nici, numele nici firma.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mihaela, fff important: cind iti da dr reteta, verifica tu singura ca e bifat "gravida" si nu "salariata"; in caz ca nu bifeaza "gravida" zi-i sa corecteze (aplica o stampila si o semnatura), pentru ca mergi degeaba la farmacie (am patiti si eu si multe alte fete de aici).

Cred ca sint singura care nu se vopseste, o sa iau masuri.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

simo eu folosesc gama gliss ,balsam si masca,se potrivesc fff bine parului meu.de la vopseaua profesionala imi cadea si parul tare rau.ma incanta ca tzine culoarea mult mai mult ca una din comert.dar samponul se pare ca e combinatia ideala la mine.oricum am atatea fire de par alb ca nu pot sta prea mult nevopsita.acum am stat 3-4 luni aproape ca nu prea am iesit din casa dar pt moralul meu abia astept vizita la coafor....

alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata fetelor
Si eu cu lapticul cu cacao, mai schimb si eu un pic

Ghinetz pt sarbatoritul Stefan! Sa fie sanatos! Cum a iesit rezultatul la amnio?
Eu m-am vopsit prin decembrie cu un nuantator profesional de la Bess, nu are amoniac si inca nu s-a dus culoarea

Alina.a te asteptam cu vesti bune, obligatoriu

Mie nu-mi da dr de fam deloc compensat si m-am si certat cu ea ca cica, daca sunt graviduta salariata nu mai am dreptul Asa ca imi voi schimba med de fam

Ioana sa vedem ce iese la ora de lucru manual ca inca nu am "operationat" nimic. Vazusem un site englezesc cu posetute crosetate la mare cautare... de aici si ideea

Am si io o veste buuuuna - am scapat de iminenta de avort Va spuneam eu ca ma simt mai bine asa in general (numai cand ma internez ma mai apuca cate ceva )



Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 22+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La multi ani Stefan-Vladimir si sa ai grija de mami Oana!

Ce naspa e lunea la servici, nici macar cafeaua nu isi face efectul!Eu abia astept cele cateva zile libere de paste si mai ales abia astept sa merg la BE desi nu prea am multe cumparaturi de facut dar cine stie. Tot zic ca incep sa fac lista si nu stiu ce ma impiedica sa o incep.

Eu am cumparat pentru Vladut tot ce trebuia inainte de a se naste si au ramas cateva mici chestii cum ar fi caditza sau lucruri pe care le-a cumparat sotul, oricum la cumparaturi sotul se pricepe mai bine decat mine si in genere cumpara lucruri mai frumoase.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Lavinia

La mine Bess nu s-a prins, iar gama Gliss mi-a mers o perioada, apoi am facut bubitze in cap. Dar eu nu sunt nici pe departe un etalon, v-am zis ca-s alergica la mai toate alea pentru piele.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mi-am adus aminte, cand v-am spus eu sa va apucati de tricotat ati ras de mine, ha!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput