Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Aylin le fac pe amandoua, pentru ca ma duc la alt laborator. Chiar si asa, tot pe ambele le-as face.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

eu am fost ieri la medic. trimitere pentru repetat toxo igm (a iesit negativ data trecuta si si igg e negativ), repetat anticorpi anti B (tati e B, eu sunt 0), urocultura. ca, fe si alte alea le-am facut in primul trimestru, cand au iesit in limitele normalului (ceva nou pt mine, care am fost anemica intotdeauna) si nu le repet acum. poate in trim 3.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

simo, de ce repeti si igg si igm la toxo? daca ai facut igg o data acum 3 luni nu e in regula? sau doar din cauza ca faci la alt laborator?

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Iulia, in principiu, da, pentru ca il fac la alt laborator. Dar si la acelasi laborator tot le-as face pe amandoua, ma gandesc si la o eroare umana. Sunt biochimisti care repeta analizele care le dau de gandit (cum eram eu ) dar nu poti sti niciodata. Si pentru 30 de lei in plus, zic ca se merita sa dorm linistita noaptea.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Antoanela23 - sunt sigura ca tot raul a trecut si ca sa vezi ca ne-ai lipsit mult te si atac cu intrebari
( cand vrei tu poti raspunde ) as fii foarte curioasa daca poti sa detailezi putin cu saptamanile critice ( chiar nu stiam de astea )
" Primul prag e la 24-25 de sapt, pragul de viabilitate al copilului. Apoi la 28-30 sapt, cand scad sansele ca un copil prematur sa aiba complicatii. Ideal e sa ajungem la sapt 36. "



19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor nu stiu cum am scapat, dar nu am imunitate la varicela. Ce e rau de acum incolo e ca il am si pe fiu-miu de 5 ani care imi poate aduce varicela in orice moment... Poate totusi scap si nu imi aduce nimic.



Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:


Buna fetele dragutzele!

am lipsit de pe aici o buna bucata de vreme pt ca nu am avut nimic de raportat, insa v-am citit rand cu rand. nu am scapat nimik.

Mada, Luna, sper sa va dea DD cate o fetita la fiecare pt ca tare mult va doriti!

Anto, bine ai revenit printre noi si sa iti dea DD o sarcina usoara si sanatoasa de acum inainte!

Ioana75, sa-ti traisca caruciorul roz!

Fetelor, referitor la palpitatii, mie dr ginecolog m-a spus ca acestea pot fi de la hipertensiune. Pana si aceasta tensiune este de 2 feluri: indusa de sarcina si cresterea normala a tensiunii. Eu zic sa comunicati dr vostri despre starile pe care le aveti pt ca nu este de glumit cu tensiunea in sarcina. Fetele care au cunostinte medicale pot confirma ceea ce spun. Nu vreau sa va infricosez, insa e cel mai bine sa fiti supravegheate de un medic si sa stiti cum stati cu tensiunea.
Eu tocmai ce m-am intors dintr-un concediu "medical" pe care l-am luat din cauza tensiunii. la ultimul control aveam tensiunea 14/9 si atunci am decis sa imi iau un concediu si sa vad daca este tensiune indusa de sarcina sau pur si simplu este pe sistem nervos. Din fericire nu este vorba de ceva grav, ci era vb de nervi si stres.Aveti grija de voi si incercati sa contactati medicul cat se poate de repede si sa ii povestiti starile. este important sa faceti asta mai ales daca in afara de palpitatii acuzati si dureri de cap si migrene.

multi la toata lumea!


Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna e intr-adevar ciudat, dar nu imposibil. Nu stiu daca ai retinut cand am zis ca prietenul sotului meu a facut varicela in perioada in care am ramas eu insarcinata. Eu am avut cand am fost mica, dar sotul nu. Si nici nu a facut. Si sta cu omul ala foarte multe ore pe zi. Nu stiu "care-i faza", dar toti au zis ca daca nu s-a molipsit acum nici nu o s-o mai faca. O sa vedem mai tarziu, cand o incepe Matei cu bolile copilariei, ca sotul nu a facut nici una.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Andra

Ne schimba si noua cineva "subectu"? Ca eu nu am curaj inca

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Schimb capitolul, daca nu s-a apucat nimeni deja.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput