Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otim spune:


mirela_1974 - asa ca sa intelegi ca suntem alaturi de tine , ai vazut cum au venit de repede raspunsurile ??? ( la cateva secunde distanta )




19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_1974 spune:

Otim, am vazut . Va pup pe toate, fara exceptie. Sunteti de nota 10.

Mirela

20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mirela eu nu am luat decat un kg in greutate. La mine au aparut acum vreo... doua sapt cred, au fost cam la trei patru zile insa sapt trecuta le-am simtit cam zilnic sau o zi da una nu. Si nu cand faceam efort ci pur si simplu cand stau. Am zis ca mai astept putin, mai ales ca nu am avut nimic la inima ever, si daca nu trec in vreo doua sapt merg la doctor.


Esit acum am vazut cat de dese le ai, ar fi bine totusi sa ceri o parere medicala.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor am trimis acum pe mailul comun cele zece reguli ale sportului pentru cine e interesat de sport.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Luna eu recitisem primul capitol si chiar remarcasem ca ai avut tu ceva intuitie, ca si Amameda, de altfel

Chiar, Amameda unde eeeesti? de la toate

Lavinia-nasica de moflea
burticaMaria Lorina 22+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Da, numai la mine nu vin repede raspunsurile. Va rog eu, mai dati-mi niste IR-uri de saptamana a 13a-14a, ca nu sunt nevricoasa de fel, dar imi sta pe creier ca s-a strambat ecografistul, si tare mi-e sa nu-i dau prea putin sangic lui bebe mic...

Apropos de palpitatii, eu nu am acuma decat o data la 2-3 saptamani, dar am avut in prima luna de ma speriasem, am crezut ca am patit ceva la inima (mai ales ca nici nu banuiam ca as putea fi gravida, deci nu am facut nicio legatura cu nimic). E destul de normal (in conditiile in care inima noastra creste ca activitate cu 50% pe parcursul sarcinii) sa mai dea si ea inimioara saraca cate un semn. Cresterile de activitate sunt treptate, din ce am citit eu... si probabil la unele dintre noi au loc mai devreme, la altele mai tarziu... la unele poate mai brusc, si probabil de aici si senzatii de palpitatii.

Uite si cateva explicatii:
http://www.parents.com/parents/story.jhtml?storyid=/templatedata/parents/story/data/1074.xml&catref=prt10
http://www.merck.com/mmhe/sec22/ch257/ch257d.html (aici cauta in jos la HEART si BLOOD FLOW)


sapt. 16 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Ma inscriu si eu pe lista cu palpitatii. destul de dese si ma cam sperie. Am vb totusi cu dr si a spus ca sunt normale, pt ca volumul sangelui este mult mai mare decat inainte de sarcina. Eu am avut palpitatii de la inceputul sarcinii aproape. Si parca acum incep sa fie mai rare, dar nu ma bazez pe asta.

20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

witchy_witch - incercam din raspunterii , dar pe mine una ma cam depaseste aceasta parte dar iti promit ca voi cauta mai departe pe internet ( pentru ca nu lucrez deloc in domeniul sanatate ci auto deci daca iti facea prrrr pprrrr ... mai gaseam o varianta )
pana atunci uite o de la fiecare



19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Otim, iti multumesc, dar nu de pe Internet, ci din ecografiile voastre as vrea sa aflu. Cat ati avut IR pe la 13-14 saptamani, si daca ati avut unul sub 0,6 si unul PESTE 0,6 vi s=a dat tratament ceva? Sau vi s-a spus ca nu ar fi ok?



sapt. 16 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna burticutelor! Va mai aduceti aminte de mine? Tocmai ne-am intors din vacanta si vad ca am ramas in urma cu vreo 4 capitole ...
Felicitari celor care au aflat culoarea caruciorului .. eu sper ca joi o sa aflu ca am o fetita...sper ... oricum nu conteaza dar vreau sa aflu mai repede, suspansul ma omoara!!!
Apropo de soacre, mi_am cunoscut-o si eu! A fost ok cat de cat dar soacra tot soacra ... Din cand in cand am aplicat sfatul cuiva de pe forum cand nu imi convenea ceva o priveam cu ochii mari si limpezi de...poarta noua!!!
O sa postez niste poze din vacanta mai pe seara!
Va pupicesc pe toate !!

MADA 14+

Noi doi+1

Mergi la inceput