Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Si acum serios vorbind, felicitari mamicilor care au aflat sexul bebeului, sa va traiasca sanatos.

Acum sa nu credeti ca eu sunt vreo obsedata d'aia care o sa inceapa sa urle daca e baiat, nu conteaza pana la urma ca tot al meu e.

Va pup

Luna 17 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Buna dimineata , am pus de , cine mai pofteste cine mai doreste ?
Si acum cititul din urma .....
musetto - m-am uitat peste tabel , parca ma urmarit pe mine sau eu pe el , inclusiv data conceptiei a nimerit-o

CarlaV - eu iau Elevit . Am luat de pe internet cam ce contine " Un comprimat filmat Elevit Pronatal, contine vitamina A 1,0800 mg, clorhidrat de tiamina (vitamina B1) 1,6 mg, riboflavina (vitamina B2) 1,8 mg, nicotinamida 19 mg, pantotenat de calciu 10 mg, clorhidrat de piridoxina (vitamina B6) 2,6 mg, biotina 0,2 mg, acid folic 0,8 mg, ciancobalamina (vitamina B12) 4 µg, acid ascorbic 100 mg, colecalciferol (vitamina D) 0,0125 mg, acetat de DL-a-tocoferil (vitamina E)15 mg, calciu 125 mg, fier 60 mg, magneziu 100 mg, mangan 1 mg, cupru 1 mg, fosfor 125 mg, zinc 7,5 mg. " ( era mai comod )

pe burtici

19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



otim sar`na de cafea. Am dormit si eu o ora in plus.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

'netza mamici frumoase!si eu hop la cafea.sunt cam zombi ca ieri m-am plimbat nu gluma....


alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Fetelor, mai stiti ceva de Antoanela23? Sunt o prietena de-a ei si nu o mai vad nici pe ym nici aici nu posteaza. Sper ca e bine si doar nu are timp de stat pe net.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

miki anto ne-a scris in paginile trecute ca a iesit din spital,e ok si zilele astea vom primi si noi mai multe amanunte.

alina 20+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

CarlaV nu am reusit sa ajung acolo si deja am programare joi la dr mea, unde sper sa ma mai aleg cu o eco. De data asta ma duc la spital asa ca poate nu mai platesc asa mult ca la Hipocrat.

Mi-am luat rezultatele la analize ieri si se pare ca am un VSH f mare, si colesterolul peste limita. Ma inebuneste VSH-ul asta, pt ca eu la toate analizele l-am avut asa peste limita, dar acum e chiar dublu fata da maximum normal. Am sunat-o pe dr si a spus ca e normal sa fie crescut VSH in sarcina, dar nu stau linistita pana nu vede ea toate analizele.
Credeti ca imi putea iesi o valoare asa amre de colesterol pt ca in ziua dinainte de analize am mancat f multe dulciuri, suc, friptura, etc? (deh...8 MARTIE, rasfatz )
In dimineata asta bb al meu s-a trezit cu chef de dat picioare si nu am mai adormit ca m-am luat cu vorba cu el. Cred ca daca aude cineva zice ca sunt nebuna ca vb singura, dar eu vreau sa ma auda bb. Stiu ca ma aude.



20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

brazuca, VSH si colesterolul cresc in sarcina, nu te ingrijora. Dar ca regula pe viitor, cand mergi sa faci analize, in ziua anterioara, dupa 6 seara sa tii un mic regim (fara dulciuri si grasimi - grasimi sunt si branza, smantana...).

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Deci si colesterolul e normal sa creasca in sarcina? Bine...inteleg ca oricum nu asa mult ca la mine, dar eu sper sa fie si de la mancarea bogata in grasimi si calorii din ziua precedenta. Nu mi-am dat seama cand m-am programat pt analize ca o sa fie dupa Ziua Mamicii. Si cum sa nu sarbatoresc prima oara cand sunt si eu mamica?
De acum m-am invatat minte si o sa mananc slabutz inainte de analize. Sincer...scria si pe usa cabinetului de recoltari ca se recomanda post cu 12 ore inainte de recoltare. Asa ca ma asteptam sa iasa valori marite, dar nu asa de mult (colesterol 286).

20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am uitat sa povestesc ca rezultatele le-am luat de la dr de familie, care mi-a spus ca nu sunt deloc bune analizele si ca am o infectie. Si atat...degeaba am intrebat pai si cum aflu unde am infectie, ce fac, etc. A ridicat din umeri si a zpus ca investigatiile astea ar presupune radiografii, deci sunt excluse. Si tratamentul ar fi antibiotice fffff puternice ceea ce evident nu e indicat in sarcina. Ma speriase rau de tot. Noroc ca am sunat-o pe saraca obstetriciana si am intrebat-o si m=a linistit.

20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput