Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Normal e pana in 200. Dar daca spui ca ai avut o masa copioasa seara, nu cred ca este concludent rezultatul. Ca sa stai linistita, repeta-l.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Medicul de fam a zis ca ai infectie din cauza VSH-ului crescut. Dar asta creste si de la un abces sau de la reumatism. Stai linistita.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Normal e pana in 200. Dar daca spui ca ai avut o masa copioasa seara, nu cred ca este concludent rezultatul. Ca sa stai linistita, repeta-l.





Simo, cu siguranta o sa il repet, dar mai astept pana sapt viitoare. Si sa vad ce zice si dr joi cand ma duc la ea.

20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! M-am cintarit azi si am +2,4 kg la 19s, vraful de mucenici si-a facut efectul. Sper sa mentin trendul ascendent.

Ce de mamici matinale.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ioana

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Brazuca, bebe poate la 20 saptamani doar sunetele foarte puternice. Mai degraba aude daca ii canti ceva, decat daca ii vorbesti. Si in orice caz nu in soapta. Prin luna a 6a urechea se dezvolta aproape complet si incepe sa auda mai bine si ce vorbesti, dar acuma doar ce ii canti (dau daca strigi tare, etc... asa ca vezi sa nu tipi la sot prea rau ca te aude BB)/

sapt. 16 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata zglobiilor! M-am trezit si eu azi pe la 7, am si iesit un pic sa cumpar paine si tare frig e afara, brrr.

Musetto

Ioana, Simo

Luna hai ca facem galerie sa iasa fetita sau fa si tu cum faceam eu - vorbeam la feminin cu bebe, pt ca imi doream sa fie fetita

Lavinia-nasica de moflea
burticaMaria Lorina 22+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Brazuca cum te mai intelegi cu soacra?

Acu m-am lamurit si eu de ce pe ecografia mea bebelina avea urechi marisoare. Cica e normal la varsta ei sa fie mai urecheata

Lavinia-nasica de moflea
burticaMaria Lorina 22+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza feteleeeeeeeeeeee :) weeee i am back:D!.Si mie mi.a ieshit colesterolul putin ridicat 206....dar knd am facut analizele manksem o saptamana incontinuu cartofi prajiti nu puteam sa vad altcva in fatza ochilor ash fi mankt si in somn:D!Am incerkt sa citesc tot din urma dar ink nu se poate k sunt cu okii intredeschisi=)).Iaaaaaaaaaar despre visele erotice...dragele mele....si eu am patit sa am vise erotice in saptamanile 19 21....si nu am facut love cu iubi dekt d kteva ori....3 luni greatza apoi frik apoi chef si prostii :D si acum iar abstinentza:D k poa patzeshte bebe cva=)) nebunie totala:)).Pupici feteleeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Neata!

Ilenutza apropo de wrap pai daca vorbesti de masina de cusut, exclus ca as putea eu vreodata sa fac asa ceva. Dar pot plati la un atelier de croitorie sa-mi faca nu?! Poate reusim sa ne intalnim pana nastem si ne tii si noua un curs de "folosire" ce spui?!

Anya chiar vroiam sa te intreb daca poti sa imi raspunzi...Tu ce parere ai de folosirea "wrap-ului" la copilul abia nascut?! Sau a marsupiului?! Ca parerile sunt foarte controversate aici si as fi vrut si o parere de "doctor si mamica"

Carla nici eu la Stefi nu am luat vitamine si l-am nascut bine mersi si peste "grafic" Dar trebuie sa recunosc ca la prima sarcina de regula o viitoare mamica are mai mult timp si e si mult mai grijulie cu toate, inclusiv cu alimentatia.Eu mancam mult mai sanatos cand eram insarcinata cu STefi decat mananc acum. Sincer, eu acum mai iau Elevit si Omega 3 , dar cand imi amintesc...Im rest ma bazez ca ma simt bine si nu am nevoie.

Luni merg si eu la Iosup la eco morfo si poate aflu culoarea caruciorului. O sa am 19 sapt fix implinite si ma gandeam sa ma mai programez la o morfo la 24 saptamani, cum spunea Anya. Voi ce spuneti, sa merg tot la el, sau ma mai ajutati cu niste date de contact pentru Herghelegiu sau altii la fel de buni?!

Va pupicim,
Carmen18+ si Stefi3 ani

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput