Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Lavinia, bravo, da-i batai, adica da-i andrele.
Ana, nu e chiar asa scump sa mergi la 2 doctori in paralel o perioada, pentru a-ti da seama care e mai bun pentru tine. Incearca sa gasesti un dr care il completeaza pe cel existent.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Housepocket nu eshti singura cu semne de intrebare la adresa comunicativitatii dr.gineco. Si eu sunt la prima sarcina si crede-ma...niciodata nu am fost mai panicata!Eu la inceput m-am speriat ca nu-mi spune mare lucru - si ma tot programa peste o luna. Si m-am gandit la solutia salvatoare: biletelul cu intrebari..apoi mi-a raspuns cu rabdare la toate intreb. Deci, cred ca asta-i o solutie foarte buna!Dr. nu are de unde sa stie ce te framanta pe tine..si in plus sunt o gramada de informatii pe care ar trebui sa le cunosti..si ei nu au atata timp sa-ti povesteasca tie.
Iti urez o sarcina ushoara si un bb frumos shi sanatos!
Pupici!

Shpiry 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

antooo, bun venit acasa. te asteptam sa ne povestesti.

otim, pai daca nu scrie nimic despre rubeola pe buletinul de analize inseamna ca nu ti-au facut analiza. prescurtarile despre care spui sunt de la "transaminaze", iar vdrl-ul este pt sifilis.

referitor la eco...se pot face f multe in sarcina, fara probleme. eu in general merg pe mana dr-lui meu care este si un f bun ecografist. am fost de control si la herghelegiu, care este printre cei mai buni si am fost la fel de multumita. el prefera sa faca eco in jur de 24 de sapt., cand bb este mare si se vad bine toate structurile.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanadara spune:

Buna fetelor.Am facut si noi echo morfologica. Totul e ok.
In rest,in sfarsit se mai domoleste greata vad in ultimul timp.
M-ati cam speriat voi cu atatea echografii si consultatii.Mie mi-e cam greu sa ajung la control si cu Andrei dupa mine asa ca toata sarcina pana acum am facut doar doua echo obisnuite si una morfol.
Acum daca simt eu ca totul e bine, mai ales ca bebe misca si sunt destul de linistita ca il simt pana in luna a noua vreau sa ma mai duc doar o data.In ultima luna bineinteles ca voi merge saptamanal.



20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ilenutza, nu am PM activat pt ca nu stiu. Nu e tarziu sa invat acum, daca ma ajuta cineva. Insa daca nu pot sa-l activez, spune/mi pe DC, ca nu se supara fetele ca vorbim de un doctor anume, poate chiar sunt interesate sa vada cum mai sunt si alti doctori. In orice caz, incerc sa imi activez si eu PM-ul acesta, poate reusesc. Merci Ana

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Buna ziua burticutze si de la noi,

Din pacate nu prea am timp sa scriu (stau sefii pe capul meu toata ziua) dar de citit citesc de cate ori prind un moment liber. Felicitari pentru toate viitoarele mamici care au aflat deja ce culoare are caruciorul lor.
A scris cineva la un moment dat pe forum in ce peioada o sa fie Baby Expo ..... imi pai puteti spune si mie o data ca a inceput sa ma cam lase memoria.

Pupici

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ioana 75
asa este, si eu m-am gandit sa merg la doctori in acelasi timp, cu toate ca pt oricine banii sunt o problema....Dar cea mai grea dilema vine cand unul iti zice nu mai lua utrogestan si altul zice ia trei in continuare....atunci ce fac, nu-i asa ca ma confuzez mai tare!!!sau chestii din astea....si nu mai pun ca se mai cunosc si doctorii intre ei si daca imi aleg unul trebuie sa nu fie tot din municipal, ca sa nu ma intalnesc cu celalalt acolo, ca ma fac de ras....vai! ce probleme existentiale am! Hai va pup
Ana

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

cred ca la profil personal ai sus o lista cu ce poti sa iti activezi!uita-te cu atentie.

Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by oaana
Simo,cum se spune corect epidurala sau peridurala?


oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 20+
[url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums/]iosua[/url]http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums/

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"



E unul si acelasi lucru. Spui cum iti vine mai usor.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

HPin stanga paginii, sus, ai "mesaje personale". Intri acolo si ai "options" si de acolo bifezi sa activezi PM.

otim cum a zis si Anya, sunt analize de biochimie, adica analize normale ale sangelui pe care le faci si daca nu esti insarcinata.

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput