Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Treaba nasoala e ca la mine nu scrie nimic de rubella . Chiar am azi la mine rezultatele pentru ca am facut copii dupa ele sa le dau medicului pentru fisa de sarcina , si scrie de STGO , STGP , VDRL , etc . Cand am primit rezultatele medicul mi-a zis ca sunt foarte bune . Acum cand ma uit mai atenta incep sa-mi pun intrebari , dar nici o problema ca asa se naste biletelul cu intrebari .

19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Simo78 dormi si pt mine, eu m-ai am un pik si imi lipesc ochii cu scotch, nu mai rezist
Vineri, sambata am avut desteptarea de la bb la ora 3 dimineata acum mi-e un somnnnnnn, dar la munci nu putem face nanita asa ca te rog sa dormi tu si pt mine
somn usor

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepi spune:

Buna fetelor si felicitari celor care au venit cu vesti bune!!Eu mai am mai bine de o sapt pana primesc rezultatul dela amnio,pana atunci stau ca pe ghimpi,va dati seama.Mai rau e ca imi simt burtica incordata prea des ,cel putin asa mi se pare mie.si iau 3 nospa pe zi.Ca sa nu va mai spun ca sambata am zacut la pat cu o raceala crunta pt prima oara in viata mea.Acum ma simt mai bine(cu raceala) dar sunt ingrijorata cu burtica(simt ca ma trage cineva de buric,unul in dreapta si altul in stanga).E mereu sub presiune.Vi s-a intamplat si voua???

pepi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

jeni, imi pare rau ca te-au chinuit la spital. Bafta miine sa scapi cu bine si repede!
Ile, vad o pagina goala cind dau click pe link-ul cu papuceii lui V.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ilenutza, eu vad ca suntem la acelasi doctor (DR. Constantinescu de la Municipal, sef sectie)! Doamne si cat am cautat pe cineva sa-mi spuna cum e! Eu sunt tare influentabila si ma gandeam sa-l schimb ca am auzit si lucruri grave despre el, dar am auzit si lucruri fff bune. Sunt la prima sarcina si nu stiu cum ar trebui sa se comporte medicul cu gravida. De fapt stii ce am apreciat la el? Ca raspunde la telefon de cate ori il sunam si cand am avut urgenta nevoie de el, l-am gasit si m-a ajutat.Cu tine cum se poarta? cand te duci de obicei la el? cand e de garda sau dimineata inainte de raport. Poate cand e de garda are mai mult timp si nu e asa expeditiv. Tu cum ai nascut prima data cu el? Natural sau cezariana? eu am avut senzatia ca este un medic care sare fff repede la cezariana si nu se incurca cu nasteri naturale....
Si stii ce nu mi-a mai placut...ca nu m-a intrebat niciodata ce greutate am, nu mi-a luat tensiunea, si nu m-a ascultat cu stetoscopul pentru inima lui bebe, ceea ce am inteles ca alti doctori fac la fiecare control cu doctorii lor. Stii, daca as stii ca si alti doctori sunt la fel, nu m-as gandi sa/l schimb, dar daca ii scapa ceva si greseste ceva si o sa-mi para rau ca nu l-am schimbat cu altul mai bun? Ti-e la cine ti-a zis sa faci ecografile?
Of Doamne, cat de confuza sunt.....Oare mai e vreo fata asa vraiste in ganduri ca mine, sau eu sunt defecta rau....ca nu stiu ce sa fac cu doctorul.....
Hai ca m-am intins mult.....Va pup pe toate

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

LA MULTI ANI PENTRU STEFI!!!!!
witchi si eu am dureri de cap,la prima sarcina nu am avut dar acum sunt mai frecvente si ma doare exact cum spui tu,eu mai iau cateodata cate un no-spa...sanatate multa.
fetele felicitari pentru ce-ati aflat le echo...despre putzulici,cred ca Luna nici nu mai citeste
cineva spunea de durere de ovare,si eu am,am avut la prima sarcina mai puternice,pentru ca se intindeau ligamentele,si acum am din cand in cand...dar cel mai tare ma bucur ca nu mai am carcei la burta ca la prima sarcina,cand credeam ca mor de durere si nu treceau decat dupa minute bune de stat in pat...
ANTONELA BINE AI VENIT INAPOI,SA STII CA TI-AM SIMTIT LIPSA!!!!
Dar pe cristina din america nu am mai vazut-o de mult pe forum,stiti ceva?
a,mi-am adus aminte ce voiam sa intreb,spuneti-mi si mie care dintre voi v-ati hotarat sa nasteti cu anestezie peridurala?
Simo,cum se spune corect epidurala sau peridurala?


oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 20+
[url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums/]iosua[/url]http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums/

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

housepocket480 - sa stii ca nu esti singura cu atat de multe intrebari fara raspuns . Si eu sunt tot la prima sarcina din viata mea . Si stii ce ma deranjeaza ce-l mai mult cand cineva din jurul meu ( incepand de la medic si terminand cu vecina ) ma intreaba " cum nu simti asa " ( si multe altele de genul ) iar eu stau si ma uit la ei ca "ceva" la poarta noua , pai de unde isi inchipuie iei ca trebuie sa stiu

19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana, ai dreptate, nu stiu de ce nu se vede!

HP- iti raspund mai bine pe PM ca nu cred ca intereseaza pe toata lumea.dar vad ca nu ai PM activat

Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

m-am mai linistit cu durerile mele de burta. deci sunt normale. da acu ce fac cu balonarea asta? ce sa iau? e naspa ca-s si la servici ca acasa mai trag cate o basinutza si mi trece. da aci? a , si inka o intrebare? voi cu sexu cum mai stati? mai stiti ce ie ala? ca io pana aku imi venea sa-l strang de gat pe al meu cand se apropia de mine .........aku parka m-am mai "domesticit". am inceput sa am si vise erotice. probabil de la lipsa

+17

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Antoooo bine ai venit acasa!!!! Si noua ne-a fost dor de tine si te asteptam cu povesti despre experienta ta

Mihaela noi am incercat ceva adik mai mult sotul, ca eu parca eram de piatra

Pepi mai simt si eu uneori cum se incordeaza burtik, dar nedureros - cica sunt contractii normale in sarcina. Tinem pumnii sa primeste rezultate bune la amnio

Simo eu am sarit peste somnul de frumusete azi - m-am ocupat cu crosetatul, sau mai bine am exersat ca sa-mi aduc aminte cum se face

Lavinia-nasica de moflea
burticaMaria Lorina 22+


Mergi la inceput