Mamici de iulie-august 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

mychydutza, inseamna asa:
IgG (imunoglobulina G) inseamna ca ai avut inainte si acum ai anticorpi. poate sa fie pozitiv, nu te afecteaza cu nimic.

IgM (imunoglobulina M) inseamna ca ai sau nu boala/virusul activ in acel moment. daca e pozitiv, e virusul activ.

la tine:
rubella ai avut (igg poz), nu mai poti sa o faci
toxo nu ai si nu ai facut (igg neg, igm neg)(ar cam trebui repetat peste vreo 3 luni ca sa vezi ca nu l-ai facut intre timp - recomandat, dar multi medici nu recomanda. vezi ca poti repeta numai igg sau numai igm - nici eu nu stiu pe care sa il fac, care e mai relevant, ca sunt in situatia ta)
cmv ai avut( ai anticorpi adica igg pozitiv), nu ai acum (igm negativ)



Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

mychy, igg pozitiv inseamna ca ai avut boala si ai anticorpi. igm este ala naspa, pt ca indica o infectie activa. la tine e bine. probabil ca o sa repeti toxo in ultimul trimestru.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

mama fetelor ce rapide sunteti ! acum am vazut ca ati raspuns si voi imediat!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

saru' mana mult! ce m-as face fara voi? si cand eram la spirante am avut noroc de neste "colege" de nota 10. merci. va pup!

+17

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana, de la veronesse am luat pentru noi, adultii!au marfa buna si gasesc intotdeauna ceva acolo, ma duc la fix.Prefer asa decat sa umblu ca nebuna prin o mie de magazine.

Ref. la V., eu am luat tot din Victoria, nu de la Veronessse( ei nu au de copii) niste pantofi pt vremea asta, piele, 750.000, ceea ce ar fi cam maximum pe care sunt dispusa sa ii dau pe pantofi pt. el.Au la etajul 3 o multime de magazine si marfa super de copii, preturi bune, multe modele de incaltaminte.

Io nu prea imi permit sa fiu cusurgioaca, in sensul ca prefer sa iau ce gasesc decat s aimi pierd timpul prin magazine.

Uite ce i-am luat lui V., primii din pagina asta:http://www.primigi.it/inglese/le_nostre_scarpe/index.php



Ile 21 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Buna ziua !
witchy witch si eu am duretri de cap cumplite.I-am spus medicului si la fel tensiunea e ok. Aveam dureri de cap si inaintea sarcinii la fel de groaznice iar acum au revenit la aceeasi intensitate. Si la fel ma doare capul cate 2-3 zile in sir ma culc si ma trezesc cu durerea de cap. Mi-a spus o prietena, ca la a doua sarcina a avut dureri de cap zilnice, si asa a dus-o toata sarcina,. Daca tensiounea e ok, nu are fluctuatii mari , asta e, insa totusi vorbeste si cu medicul tau. Chiar sunt cuiroasa ce iti spune.
Azi dimineata m-am prezentat la spital sa ma internez la ora 7.45. La ora 10.45 eram tot pe hol la camera de garda neinternata tremurand de foame si de nervi. Inclusiv pe gravidele care veneau in dureri deja, dura cate 30-45 minute pana le facea internarea. Bataie de joc. La 10.45 am intrat in camera de garda si am cerut sa mi se dea actele inapoi pt ca plec. Cand au vazut ca fac scandal l-au sunat repede pe medicul meu la telefon si am stabilit cu el ca ma duc maine si imi face internare pe 1 zi imi face analizele de dimineata si singura conditie pusa de medic a fost sa duc urina stransa pana maine dimineata si sa stau maine pana la 12 in spital ca sa se adune urina pe 24 ore si sa masoare astfel proteinele din urina (pt ce - nu stiu). Dar bine macar ca am scapat de stat acolo, ca ma termina mirosul de jos de la camera de garda plus ca vezi vrute si nevrute in spital. Dar am crezut ca mor de nervi cata bataie de joc sa stau 3 ore fara sa se uite nimeni la min,e si mai erau o groaza asa in situatia mea. Dar, doar eu am facut scandal, restul toata lumea tacea.

Jeni 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Fetelor sunt mandra tare am primit si eu o steluta acolo la membru incepator . Am si eu o intrebare la voi . Pentru ca ati scris din nou care sunt si ce inseamna testele pe care le facem , spuneti-mi pentru rubella se mai poate scrie si altfel ??

19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

otim, eu nu am intalnit sa fie altfel scris. dar de ce? la tine ce scrie?

Aylin, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ma duc sa-mi fac somnul de frumusete

Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo, sa te trezesti .

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput