tabere copii 9-10ani in Romania

tabere copii 9-10ani in Romania | Autor: aurora56

Link direct la acest mesaj

Fetelor as dori sa-mitrimit si eu copilul in tabara si fetita mea isi doreste enorm acest lucru dar din pacate nu am cu cine sa o trimit.Doamna lor invatatoare nu doreste sa organizeze tabere probabil din comoditate si din precautie iar mie imi pare rau pentru fata mea pentru ca eu am fost in tabere inca de la gradinita iar apoi cam in fiecare an .Ea vede pe la tv , ii mai povestesc si eu si doreste si ea sa mearga sa cunoasca alti copii, sa se joace, sa lege prietenii .Cum sa procedez ca sa mearga si ea anul asta intr-o tabara (va implini in mai 10 ani)?
Mentionaz ca pana acum am fost in concediu ,in fiecare an ,impreuna cu ea .

poze1
poza2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Bun, invatatoarea ei nu face. Dar din atatea clase trebuie sa fie o invatatoare/ un profesor care sa faca tabere. Ai putea incerca asa. Eu cand faceam tabere nu luam copii exclusiv de la clasa mea ci din toata scoala.

Mult succes!

Claudia

POZE MARA SI MATEI
POZE PARINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Poate cu alta invatatoare, intreaba la parintii din clasele vecine.
Eu am lasat-o pentru prima data asta vara(7 ani) cu gradinita si vreau sa spun ca erau si copii de scoala, din generatiile anterioare.
Nu se compara distractia lor fata de cea cu parintii, se imprietenesc si parca sunt mai ascultatori si ordonati.
Eu o sa intreb la gradinita, cu toate ca sper sa se organizeze la scoala, inca nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Multumesc de sfat ,o sa intreb la alte invatatoare daca la urmatoarea propunere invatatoarea ma refuza .La noi in scoala sunt clase putine (cate 2 pe fiecare an de studiu)si nu stiu ce sanse as avea .Oricum m-ar interesa deocamdata o tabara la munte ca la mare noi mergem mai des deoarece e aproape .Mai exista tabara "Timisu de sus "? (eu am fost acolo cand eram la gradi ).

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetelor ce curaj aveti! Eu mor de groaza numai la gandul ca ar putea pati ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Inca nu am reusit sa ma interesez ca programul meu e pana la 16.30 si la acea ora nu mai gasesc nici o invatatoare in scoala.Dar sper ca voi reusi macar saptamana viitoare .

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

http://www.crim-tabere.ro/
Ana a fost anul trecut (la aproape 6 ani) si a fost superb. Scumputz, dar face.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Superb ,madishor!.
Nici nu mi-am imaginat vreodata ca exista o astfel de tabara la noi in tara .Am vazut asa ceva numai in filme .
Oare cat poate sa fie de scump .Da-mi un pret informativ ca abia astept sa-i arat sotului pozele de pe site-ul respectiv .Singura noastra problema ar fi ca trebuie sa o ducem cu masina pana acolo si sa o luam de acolo ,e foarte departe pentru noi dar asta ar putea sa insemne ca e o ocazie si pentru noi parintii sa vedem Apusenii (mentionez ca imi doresc sa-i vad de cativa ani pentru ca spre rusinea mea nu i-am vazut si mereu am amanat di cauza drumului) .Sunt convinsa ca daca as trimite-o intr-o astfel de tabara pe fiica mea ar fi cel mai frumos dar si cea mai frumoasa amintire din viata ei (macar o data daca nu-mi pot permite mai mult ).Nu stiu daca ar parea ca reclama dar pentru mine a fost important mesajul tau pentru sunt inca multe lucruri pe ca nu le cunosc si poate nici nu stiu unde sa la caut .

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

si eu vreau sa o trimit pe Antonia intr-o tabara , daca se poate la munte ca la mare merge cu noi, int-adevar aia din Apuseni e cam departe si de Galati, iar eu nu o sa fiu Romania sa o duc, oricum o sa se intereseza si la scoala, dar cam greu se face un grup astfel incat invatatoarea sa-si scoata biletul cred! de aia sunt mai multe excursii organizate decat tabere....
deci, va rog, daca mai stiti de alte locatii unde se poate duce fara grup organizat neaparat, dati de stire!
mersic

poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Diana a fost prima data acum 2 ani, la 9 ani. Din clasa I ma tot ruga, dar mi-a fost teama s-o las. Si culmea, a fost chiar anul cu inundatiile, iar tabara (de limba engleza, cu studenti din UK) a fost organizata in jud.Bacau, in zona cu risc crescut. Pentru mine a fost un cosmar, am stat permanent pe telefon, ea imi tot plangea, mancarea nu i-a placut... Anul asta se duce din nou, tot acolo . Are 11 ani, sper sa fie altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Am vorbit cu doamna invatatoare de tabere si mi-a spus ca mai sunt copii care vor sa mearga in tabere iar prin luna mai sa mai vorbesc ca s-ar putea sa mearga o invatatoare din clasa a 4 a dar mie mi se pare cam tarziu in mai sa ne organizam de o tabara.....Am mai discutat cu un parinte si iarasi e aceeasi problema cu distanta ....

poze1
poza2

Mergi la inceput