Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Firmele care vand pe piata oua de prepelita la supermarket sunt in general si firme colectoare. Nu exista in Ro (din cate stiu eu) ferma care sa produca atatea oua de prepelita cata cerere este.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

Buna am si eu o intrebara pentru liliana_28 stii cunva eista in Galati vreo ferma de prepelite sau cunosti pe cineva de unde sa cumpar vreo1500-2000de prepelite cu tot cu custi.mersi mult astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

buna tot eu sunt si mai am o intrebare ptr. liliana_28 stii cam cu cit se vinde un ou de prepelita si prepelitele cu cat se cumpara si stii cumva daca cumperi mai multe se mai scade din pret,furajele de unde le cumperii.Mersi astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Din pacate nu stiu nici o ferma. Pentru a cumpara atatea prepelite trebuie sa vorbesti cu cei care au ferma pentru a le "produce treptat. Nu stiu daca gasesti ferma care sa iti dea o data 1500-2000 de pasari.
Pretul unei pasari este de 12 ron. Binenteles ca se negociaza pretul de cantitatea care o doresti tu.
Un ou eu il vand cu 0.3 ron/bucata direct la consumatori.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

Buna in primul rand mersi pentru raspuns,eu totusi am gasit un site cu cineva care vindea pasarile de 4 saptamani cu 4.4roni,ce zici sa am incredere sa le cumpar sau sa mai caut,pentru ca eu le vreau doar de oau.Si de unde imi dau seama ca au 4saptamani sau au mai mult ,dar cat dureaza sa inceapa oatul dupa ce le transporti cu masina.A si tot pe acelasi site aceasi persoana vindea o cusca cu 500locuri cu 490euro.Mersi si astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

Bun atunci dupa cum am inteles nu cred ca pot gasi asa multe pasari sa cumpar odata dar in jur de 500de buc stii cumva undepot gasi as avea nevoie de ele pe la sfarsitul lui martie.Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

elena_31 Activeaza PM-ul.



Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

buna nu reusesc activar pm daca poti trimitemi raspuns pe adresa de yahoo.mersi o sa mai incerc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

elena_31 imi pare rau dar am dat ignore nestiind ca esti tu.
Mai incearca o data.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_31 spune:

Buna vream sa te intreb dupa ce recunosc varsta prepelitelor pentru ca pe saitul unde am gasit de vanzare prepelite imi pretul de 4.4 roni pentru o prepelite de 4saptam si in leg cu stresul pe care ziceai ca il fc in urma unui transport cu masina.Am incercat din nou sa-ti trimit mesajul pe pm dar nu mi le primeste.Astept raspuns pe adresa de e-mail sau hotmail.Mersi mult astept raspuns .Pentru liliana_28.

Mergi la inceput