Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p_pepe spune:

Iliana te rog imi trimiti si mie poze cu bateriile si maternitatea ta !
Am vazut pe forum mai innainte un numer de telefon de al tau doresc sa stiu daca imi permiti sa te contactez pentru a afla mai multe informatii despre cresterea prepelitelor !
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

MULTUMESC DE SFAT SI SIGUR M-AS FI SPERIAT DACA AR MURI ,CUM SPUI TU CAND INCEP SA SE OUA.EU ZICEAM SA ASTEPT INTAI SA SE OUA SI DIN PRODUCTIA MEA SA MAI PUN ALTE OUA LA INCUBAT.SE ZICE CA TREBUIE ADUSI MASCULI DIN ALTA PARTE CA SA NU IASA HANDICAPATI,ASA-I?SAU POT FACE NUMAI DIN CE AM EU ACUM? INTREB, CA DE ALTE OUA NU MAI POT FACE ROST ACUM SI ASA DE-ABIA LE-AM GASIT PE ASTEA SI LA O DISTANTA FOARTE MARE DE UNDE STAM NOI.AVEM DE GAND SA LE INMULTIM PE CAT SE POATE ,CA ASTA E SI INTERESUL,INSA TREBUIE S-O LUAM INCETUL CA NU AVEM ALTA SOLUTIE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_pepe spune:

1-De unde se pot achizitiona boxe pentru crestere ?
2-Daca doresc sa optin oua pentru reproducere este nevoie sa izolez cate 4 prepelite (1 mascul si 3 femele) sau trebuie sa mantin doar raportul 1 la 3 (adica 30 femele cu 10 masculi) in aceeasi cusca ?
3-Cate prepelite se pot tine intr o cusca ? Deoarece am vasut cusca in care zicea ca intra 40-45 de perpelite , este vre o problema daca sunt mai multe intr-o cusca sau trebuie mai multe custi mai mici ?
4-Liliana ce fel de prepelite cresti ?


Mercii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_pepe spune:

Liliana cum pot sa iti trimit PM ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Andreea: nu este adevarata treaba cu alti masculi. Poti linistita sa folosesti ouale care le vor face pasarile tale pentru incubat.
P_pepe: ma poti suna la nr de telefon pe care l-ai gasit.
Hai sa raspund in mare si aici, poate sunt si alte persoane interesate de raspuns.
Prepelite le pori tine cate vrei tu la un loc doar sa cont de raport.
Eu asa am custile de 50 la un loc dar le poti face de cate vrei tu.


O seara frumoasa

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Buna,

Liliana poti sa-mi trimiti si mie pozele? (freenolf@yahoo.com) ms

Un sfat despre custi are cineva? de unde sa le cumpar si la ce pret?
M-ar interesa o baterie de aprox 500 de pasari dar sa aiba asigurata apa prin pipe nu cu tavi :)


semnatura reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_pepe spune:

Custi pentru prepelite puteti gasi la adresa http://www.custi-de-animale.com/ !!!
Cine stie de unde pot lua oua de prepelita pentru pus la incubator ?
Stau in Tg Jiu (jud Gorj) .

Liliana ce fel de prepelite cresti ? pentru ca am vazut ca sunt mai multe feluri !!!

Mercii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

BUNA LILIANA,
SPUNEAI MAI DEMULT CUIVA CEVA DE GENUL:
Am sa caut un sac de la mancare de prepelita sa ii fotografiez eticheta si poate reusesti sa faci tu reteta.

AI MAI FACUT?AS VREA SI EU,TE ROG MULT DE TOT.AM CAUTAT IN MAI MULTE LOCURI SI NU AM GASIT NICI F100 NICI F200.
ADRESA MEA ESTE:lichi_andreea_simona@yahoo.com
Multumesc pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

mul?u pt info dar nu e ce caut eu. cu?tile sunt tot cu t?vi pt ap? (a?a am ?i eu acum) dar dac? g?sesc cu sistem de pipe pt ap? ar fi mult mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Eu cresc prepelite mixte.


Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput