Naturiste si homeopate (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Adimercedes

Pupam mamik si burtik. Ma bucur ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Aditza multumesc pt gandurile tale frumoase. Sper sa vina si zile mai optimiste si sa pot sa scap de acel butoi. Peste 2 luni sper sa fie asa.-ici pt Samburici.
Chivutz ti-am raspus la FIV in Ungaria. Ce pot adauga este ca at cand faci tratam de stimulare scade FSH-ul , deci el este o oglinda care arata ca produci sau nu. Dc ai foliculi multi FSH e mic . In concluzie : nu mai cauta tratam pt FSH ca nu exista. Am studiat mult ac pb deoarece sotul are FSH-ul cat casa ceea ce arata ca nu produce . Dj_mama iti poate spune si ea ac lucru pt ca si ea a studiat ac pb.
Mami pe unde umbli? Disparusi si tu ca magarul in ceata? Intalnisi vre-un butoi? Dc ne vezi intra si spune-i cateva cuvinte Chivutei ca vad ca ea tot cauta tratam pt FSH.
Gugushtiuc vezi ca analizele hormonale nu se fac decat la o luna dupa terminarea tratam naturist. Tb sa treaca o menstruatie dupa ce termini tratam. Dai banii degeaba pe analize pt ca nu o sa fie corecte. Mararul iti v-a creste estrogenul..... etc. Tb sa faci mai intai analizele ca sa stii ce tb sa repari. Nu e bine sa faci un tratam fara sa stii ac analize. De ex excesul de estrogeni nu e bun pt endometrioza si fibrom.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri, este placut sa vezi ca esti bagat in seama si ajutat de cei care pot si vor sa o faca.
De-a lungul timpului am incercat si eu multe variante si poate fiind mai putin documentata n-am reusit sa am un BB al meu, dar poate acum va fi altfel.
Am incercat si cu BU, am luat tictura (30pic nu mai stiu de2/3 ori /zi?)dar din a doua luna am avut niste dureri de ovare groaznice si am intrerupt. Eu am facut si o laparo pentru ovare polichistice, dar medicul de acum spune ca poate nici n-am avut asa ceva?!Se poate, facusem ceva sedinte de stimulare inainte nemonitorizate.
As lua BU intr-o masura mai mica, daca voi credeti ca ajuta. Poate in primele 10zile? Dupa BBT se pare ca ovulatia se produce in ziua10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!
Sa fim iubite, fericite si IMPLINITE!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La Multi ani tuturor 'naturalelor' si homeopatelor!
Sa fiti iubite, adorate, venerate, sa fiti mereu tinere si frumoase si cat mai curand mamici!!!




Olivia
Asteptam pe bebe
Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru.
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

quote:
Originally posted by dana vio

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri, este placut sa vezi ca esti bagat in seama si ajutat de cei care pot si vor sa o faca.
De-a lungul timpului am incercat si eu multe variante si poate fiind mai putin documentata n-am reusit sa am un BB al meu, dar poate acum va fi altfel.
Am incercat si cu BU, am luat tictura (30pic nu mai stiu de2/3 ori /zi?)dar din a doua luna am avut niste dureri de ovare groaznice si am intrerupt. Eu am facut si o laparo pentru ovare polichistice, dar medicul de acum spune ca poate nici n-am avut asa ceva?!Se poate, facusem ceva sedinte de stimulare inainte nemonitorizate.
As lua BU intr-o masura mai mica, daca voi credeti ca ajuta. Poate in primele 10zile? Dupa BBT se pare ca ovulatia se produce in ziua10.




Poti sa iei BU numai pana la ovulatie, eu numai asa am luat. BBT nu este insa foarte precis, mai bine faci monitorizari ecografice si CSD. Ca sa nu faci chisturi, dupa ovulatie neaparat sa iei ceva progesteronic (napraznic si muguri de zmeur).

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Uite ce reteta am gasit eu:
pentru insuficienta ovariana
Se face un amestec din: radacina de lemn dulce 100gr, sunatoare 100gr, sofran 50gr. Se toarna peste 2 lingurite amestec 250ml apa clocotita si se infuzeaza 10min intr-un vas acoperit. Se strecoara, se beau 2 ceaiuri pe zi timp de 6 saptamani. Duoa o luna de pauza se poate relua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ce inseamna CSD?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

LA MULTI ANI ! Tuturor fetelor o primavara insorita si multe bucurii!

sanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

quote:
Originally posted by dana vio

Ce inseamna CSD?



Contact Sexual Dirijat. Prin monitorizare ecografica se poate vedea cum evolueaza foliculii si endometrul si in general se recomanda in perioada imediat apropiata ovulatiei contact sexual la 2 zile.

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput