Naturiste si homeopate (30)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Felelor va rog ajutati-ma . Facind ultima ecografie transvaginala(29.03) dupa o histerigrafie operatorie(15.03) mi-au zis ca mi-au iesit 2 chisturi, ca unul s-ar putea sa se fi format din ovulul de luna asta. mi-au dat sa i-au anticonceptionale din prima zi de CM pina pe 19.04. cind trebuie sa merg din nou ptr. ecografie si daca s-au eliminat pe 19.04 trebuie sa fac deja o prima injectie. Intrebarea mea este: vazind ca eu am inceput sa i-au MACA si VITEX FRUITdin data de 25.02. chiar daca cred ca nu aveam nevoie( specific ca am doar prolatina un pic marita ptr. care beau ceai de cretisoara si de coada soricelului) vroiam doar sa pregatesc un pic organismul ptr. FIV+ICSI, dubiul meu este ca s-au format in urma pastilelor vazind ca inainte nu aveam nimic. O a doua intrebare e: daca incep sa i-au anticonceptionale trebuie sa las pastilele s-au trebuiesc luate in continuare.
Va rog frumos raspundeti-mi urgent.
adimercedes mersi mult ptr. raspuns, de luna asta am sa incep sa-i dau 1 la 3 zile. ptr. tine si simburici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Sper ca ma primiti si pe mine in randul vostru. Cred mult in miracolele pe care pot sa le faca pentru mine plantele si in primul rand gemoterapia. Se pare ca am ovare polichistice si m-am apucat sa iau extracte din mladite de zmeur (50 pic/zi), muguri de coacaz negru (50 pic de 2 ori/zi) si elixir din fructe de soc (1/2 lingura dimineata si seara inainte de masa). Tratamentul mi l-am luat dupa ce am citit pe net ca face minuni si sunt foarte optimista. Nu stiu daca il iau asa cum trebuie, pentru ca nu scrie prea clar cum se iau picaturile. Am gasit ca daca se combina (asa cum iau eu) se pot lua din fiecare mai multe picaturi o data/zi.

Ce ma ingrijoreaza nu e ca nu pot scapa de chisturi, ci ca am unul (doctorita mi-a spus ca nu "pare" a fi cu lichid) de 5,5 cm. Probabil ca daca nu ma ajuta gemoterapia o sa imi prescrie AC, si desi eu vreau un copil cat mai repede am sa le iau. Sper totusi sa nu ajung pana acolo si macar un ovar sa-l am bun...

Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat va rog din suflet s-o faceti.




Ioana

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Sper ca ma primiti si pe mine in randul vostru. Cred mult in miracolele pe care pot sa le faca pentru mine plantele si in primul rand gemoterapia. Se pare ca am ovare polichistice si m-am apucat sa iau extracte din mladite de zmeur (50 pic/zi), muguri de coacaz negru (50 pic de 2 ori/zi) si elixir din fructe de soc (1/2 lingura dimineata si seara inainte de masa). Tratamentul mi l-am luat dupa ce am citit pe net ca face minuni si sunt foarte optimista. Nu stiu daca il iau asa cum trebuie, pentru ca nu scrie prea clar cum se iau picaturile. Am gasit ca daca se combina (asa cum iau eu) se pot lua din fiecare mai multe picaturi o data/zi.

Ce ma ingrijoreaza nu e ca nu pot scapa de chisturi, ci ca am unul (doctorita mi-a spus ca nu "pare" a fi cu lichid) de 5,5 cm. Probabil ca daca nu ma ajuta gemoterapia o sa imi prescrie AC, si desi eu vreau un copil cat mai repede am sa le iau. Sper totusi sa nu ajung pana acolo si macar un ovar sa-l am bun...

Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat va rog din suflet s-o faceti.




Ioana

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



numeioana,

Bine ai venit printre noi!

Sunt multe fete aici care au aceeasi problema cu a ta. Ne lupatam impreuna, ne impartasim experientele, ne sustinem moral si in final o sa reusim.

Ceea ce as vrea sa subliniez este ca tb sa ai rabdare. Mai ales cand te tratezi naturist. Rezultatele apar, dar in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by antosit

Miki si Adimercedes multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit! Doza de vit. E este mica, 24mg/zi deci trag concluzia ca nu ii afecteza! Noi incepem fiv-ul peste 2 zile...! Sa imi tine-ti pumnii!

La multi ani tuturor celor ce poarta nume de floare sau au "flori" in jurul lor!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"



Antosit, ohooo, pai, daca sunt doar cateva zile, 2-3 saptamani nu e nici o tragedie. Eu ma gandeam ca poate e vorba de luni si luni de zile, de aceea ti-am zis sa fiti atenti. Dar asa, nu va faceti griji!!!

Va tin pumnii sa iasa totul foarte bine si sa va dea Dumnezeu bebele mult asteptat .

Doamne ajuta!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by DORIS_71

Felelor va rog ajutati-ma . Facind ultima ecografie transvaginala(29.03) dupa o histerigrafie operatorie(15.03) mi-au zis ca mi-au iesit 2 chisturi, ca unul s-ar putea sa se fi format din ovulul de luna asta. mi-au dat sa i-au anticonceptionale din prima zi de CM pina pe 19.04. cind trebuie sa merg din nou ptr. ecografie si daca s-au eliminat pe 19.04 trebuie sa fac deja o prima injectie. Intrebarea mea este: vazind ca eu am inceput sa i-au MACA si VITEX FRUITdin data de 25.02. chiar daca cred ca nu aveam nevoie( specific ca am doar prolatina un pic marita ptr. care beau ceai de cretisoara si de coada soricelului) vroiam doar sa pregatesc un pic organismul ptr. FIV+ICSI, dubiul meu este ca s-au format in urma pastilelor vazind ca inainte nu aveam nimic. O a doua intrebare e: daca incep sa i-au anticonceptionale trebuie sa las pastilele s-au trebuiesc luate in continuare.
Va rog frumos raspundeti-mi urgent.
adimercedes mersi mult ptr. raspuns, de luna asta am sa incep sa-i dau 1 la 3 zile. ptr. tine si simburici.



Doris, imi pare tare rau pt chisturile tale. Sa stii ca nu poti spune cu exactitate ca s-au format sau nu din cauza ca ai luat ceva plantute. Dar eu as renunta la MACA si coada soricelului. Oricum, daca incepi sa iei AC, sa renunti la plantute complet, sa nu le amesteci. Sa ramai eventual doar cu ceaiul de cretisoara.

Iti tin pumnii si sa ne tii la curent .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Sper ca ma primiti si pe mine in randul vostru. Cred mult in miracolele pe care pot sa le faca pentru mine plantele si in primul rand gemoterapia. Se pare ca am ovare polichistice si m-am apucat sa iau extracte din mladite de zmeur (50 pic/zi), muguri de coacaz negru (50 pic de 2 ori/zi) si elixir din fructe de soc (1/2 lingura dimineata si seara inainte de masa). Tratamentul mi l-am luat dupa ce am citit pe net ca face minuni si sunt foarte optimista. Nu stiu daca il iau asa cum trebuie, pentru ca nu scrie prea clar cum se iau picaturile. Am gasit ca daca se combina (asa cum iau eu) se pot lua din fiecare mai multe picaturi o data/zi.

Ce ma ingrijoreaza nu e ca nu pot scapa de chisturi, ci ca am unul (doctorita mi-a spus ca nu "pare" a fi cu lichid) de 5,5 cm. Probabil ca daca nu ma ajuta gemoterapia o sa imi prescrie AC, si desi eu vreau un copil cat mai repede am sa le iau. Sper totusi sa nu ajung pana acolo si macar un ovar sa-l am bun...

Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat va rog din suflet s-o faceti.




Ioana

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



Numeioana, bun venit la noi . Mult succes cu tratamentul la care te-ai hotarat!!! Vreau doar sa te previn sa fii atenta cu atatea ticnturi, caci risti sa iti scada cam mult tensiunea. Daca incepi sa te simti obosita, ametita, cu dureri de cap/tample/ceafa, sa stii ca e de la tincturi si va trebui sa faci ceva. Oricum sa le iei cu mancare multa, nu pe stomacul gol, sa bei multa apa si daca simti ca tensiuena incepe sa scada, sa bei o cafeluta sau ceai de maghiran.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetele, cochetele, ce mai ziceti? CU ce va laudati? Ce vesti mai aveti? Ce pregatiri de Pasti faceti????

Haideti la raport .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

M-am intors in lupta pentru bebe. I-am cumparat sotului tratament naturist cu branca ursului, zinc, vitamina E forte si am comandat Maca de la Innovatics. Am facut azi analizele de ziua 2 si miercuri am programare la un nou medic.

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by bubulina1

M-am intors in lupta pentru bebe. I-am cumparat sotului tratament naturist cu branca ursului, zinc, vitamina E forte si am comandat Maca de la Innovatics. Am facut azi analizele de ziua 2 si miercuri am programare la un nou medic.

Bubulina

Speranta moare ultima!



Bubulina, bine ai revenit pe baricade!!!! Va doresc mult succes cu tratamentul si cu obtinerea rezultatelor asteptate!!!

Sa ne tii la curent cu rezultatele analizelor tale si cu evolutia sotului.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zorra spune:

Buna dragelor, mai primiti adepti?

Sunt programata la a treia laparo (prima in 2005) pentru chisturi si endometrioza. Am FSH in ziua 2 variabil intre 22 - 40! Evident ca in acest caz nu pot face nici un fel de stimulare - de fapt ma aflu in plina menopauza (conform cifrelor)....a! si am 38 ani, fara BB...
As vrea sa incerc orice tratament numai sa scap de a treia operatie - nici nu ma mai gandesc la BB acum, ma gandesc doar sa ma reglez cat de cat hormonal.

...si inca ceva: FSH-ul a crescut dupa un tratament cu Daronda (probabil pe fondul unor ovare deja obosite) facut dupa a doua laparo de anul trecut- care m-a pus in repaus hormonal total pentru 3 luni - dar, din pacate, cu un efect devastator in final...

Ei, deci, am o prima intrebare, probabil dintr-un lung sir:

As incerca si eu tratamentul Liviei. Ce ar trebui sa scot din tratament, si ce sa pastrez, avand in vedere prezenta unui chist endometriozic de cam 7 cm? poate ma puteti ajuta, nu ma simt destul de "calificata" sa pun intrebarea direct, am impresia ca voi, fetelor, aveti multa experienta cu genul asta de tratamente.


Multumesc tare mult

Mergi la inceput