Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Stefan al meu are luna viitoare un an
Am hainute si papucei pentru 6-8 luni

Sarut-mana celor care ma ajutat si pe mine

http://www.ringo.com/profile/cocuta_alisor.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

quote:
Originally posted by danielac

Bravo fetelor!

Biluta sa ma anunti cand se modifica lista, te rog!

Laura


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311





Daniela - AM PRIMIT IERI HAINUTELE de la Denis Si vor ajunge maine la Dorin si verisorul lui Poti sa modifici in lista vezi ce zice si Denis.


Naty - Ma bucur ca ai primit pachetul pe masura ce o sa mai strang cateceva o sa-ti mai trimit.

In cerc azi daca reusesc sa ma vad si cu Emee pentru pemparsi mai revin cu info maine sau sapt viitoare.


Daca mai are cineca ceva pentru Dorin si verisorul lui , in special de lucrusoare de vara ii rog sa-mi dea PM caci vreau sa le trimit acum pana in pPaste insotite si de un mic cadou Asa ca de la Iepuras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Buna,fetelor,nu am mai intrat pe aici de multisor.
Tin sa ii multumesc lui mamy_taty si aici,nu doar pe pm,mi-a trimis cateva hainute si jucarioare pentru Victor,coleg de gradi cu fiul meu.Victor are 5 ani jumate,este dintr-o familie mare,cu multi copii,de aceea m-am gandit sa il ajut cum pot,se vede ca e mai necajit,vine la gradi saracut imbracat,peticit si cu lucruri prea mari pentru el.
Pachetelul de la mamy_taty a fost dus in preajma craciunului,impreuna cu cateva lucrusoare de care s-a putut lipsi baiatul meu.Din pacate,el e mai micut de statura decat Victor si hainute nu prea am pentru el.
Daca se mai gaseste cineva caruia sa ii prisoseasca ceva lucrusoare pentru aceasta varsta,poate reusesc sa ii fac o bucurie si de paste.
De asemenea am o verisoara cu doua gemene de un an jumate-Alina si Cristina, care se descurca cam greu,poate se gaseste cineva care sa o ajute cu hainute pentru ele.
Scuze ca m-am intins atata,va pup.


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Biluta, multumesc!

Mirella, ne bucuram ca esti alaturi de noi in continuare! uita-te in lista si vezi ca sunt fete care au de oferit pentru bebici de 1,5 ani si le trimitem pm...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Da, se pot sterge de pe lista lucrusoarele de la mine, m-am intalnit ieri cu biluta si i le-am dat.
Cand se vor mai strange, revin si le dau cu drag.

Va pup

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

Biluta eu iti trimit pentru baieti incaltaminte de vara , adidasi si tenisi (pentru amandoi) am intarziat pentru ca din pacate a murit mama mea si am avut multe pe cap, dar sunt deja pregatite in cutie maine le duc la posta . Sper sa le placa si sa le fie buni.
Am o plapumioara de vara -asa cam pana la 2 ani , cu huse cu tot si cearceafuri pentru patut de bb , le vrea cineva?
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

quote:
Originally posted by mariarusu

Biluta eu iti trimit pentru baieti incaltaminte de vara , adidasi si tenisi (pentru amandoi) am intarziat pentru ca din pacate a murit mama mea si am avut multe pe cap, dar sunt deja pregatite in cutie maine le duc la posta . Sper sa le placa si sa le fie buni.
Am o plapumioara de vara -asa cam pana la 2 ani , cu huse cu tot si cearceafuri pentru patut de bb , le vrea cineva?
Va pup pe toate



Maria in primul rand condoleante pentru mama ta, in rest nici o problema trimiti tu cand poti sunt oricand bine venite.

Denis mi de multumiri din partea mamicilor celor doi copii au fost incantati de lucrusoare cat despre incaltaminte sa nu-ti mai faci probleme au fost bine primite.

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani si 4 luni - Edi 2 ani jumate

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

mersi pentru intelegere Mihaela
Am intrat doar sa va spun ca o sa trimit plapumioara si asternuturile la Hristina pentru fetita saraca pe care o s-o boteze dupa Pasti . in rest nu-mi vad capul de treaba asa ca va pup pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by mariarusu

mersi pentru intelegere Mihaela
Am intrat doar sa va spun ca o sa trimit plapumioara si asternuturile la Hristina pentru fetita saraca pe care o s-o boteze dupa Pasti . in rest nu-mi vad capul de treaba asa ca va pup pa




Maria, multumesc ptr. tot. tinem legatura pe PM!

Fetele nu stiu povestea si , de altfel nici tie nu am apucat sa-ti spun tot.
Deci,acum vreo 3 saptamani imi spune cumnata mea ca o familie extrem de saraca, avand deja doi copii, S-a imbogatit dupa inca o nastere cu o pereche de fete; gemene! si ca parintii au rugat-o sa le boteze ea.
Ei, atunci, afland ca una dintre fete se numeste ca mine si ca fata mea,deci Casiana Victoria, ii spun cumnatei mele ca vreau eu sa o botez pe aceasta iar ea sa o boteze pe cealalta!
Toate bune pana acum, le spunem parintilor si hotaram ca le botezam dupa Pasti, cad vine si vremea celor 40 de zile!
Insa aseara am aflat ca fetita pe care trebuia sa o boteze cumnata mea a murit joi noaptea, inca nu se stie din ce cauza! Am ramas blocata! Cea mica fusese inca de la inceput mult mai firava decat geamana ei,dar nu ma asteptam la asa ceva!


Va dati seama ce e in sufletul si pe capul bietilor parinti? Ei sunt romi,dar nu ma deranjeaza acest lucru, mai ales ca se spune ca e bine sa botezi copil de tigan; oricum, e bine sa botezi,roman, tigan, tailandez, nu conteaza. Asta asa ca chestie!

Oricum viata merge mai departe si vreau sa botez copilul asta si sa-i fie bine si s-o ajut cu tot ce se poate, ca in viata asa e bine!

V-am spus si voua povestea ca poate daca o sa am nevoie de ajutorul vostru si am sa va solicit sa stiti despre ce e vorba!

Mii de multumiri celor care de-a lungul timpului au sarit in ajutor cand am solicitat ceva!

Saptamana Mare cu liniste, pace si bucurii duhovnicesti!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Fetelor, vroiam sa precizez aici ca nu credeti ca nu ma mai intereseaza. Am primit pe PM unele semnale pentru premergator si pentru carucior. Din pacate ele sunt prea mari de trimis prin posta. Fiind niste modele mai vechi nu se prea strang ca sa fie usor de trimis. Asa ca eu nu pot decat sa le transmit aici undeva in Bucuresti, sau intr-o localitate in jurul Bucurestiului( cu masina pot face un efort in jurul Bucurestiului daca e nevoie neaparat)
Va rog sa nu va suparati daca nu le-am trimis celor care au cerut.

Dar ma gandesc ca in loc sa dau o groaza de bani de transport prin posta, mai bine dau banutii astia cuiva care are nevoie, sau mai iau ceva necesar cuiva.

Numai bine si sanatate tuturor.

hristina, m-a impresionat ce ai povestit. Multa putere parintilor.


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput